Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehetne tolerálni,...

Hogyan lehetne tolerálni, hogy down szindromás is került a csoportba?

Figyelt kérdés
A mi ovink integrált ovi, a másik gyermekemmel együtt pl 2 enyhe autista is volt, azonban a kicsi csoportjába most beszoktatásnál volt egy down szindromás gyermek, ami alapvetően nem lenne gond, de értelmi fogyatékos is, nem beszél, illetve nem tud önállóan menni. Gondolok itt arra hogy dülöngél, lépcsőn nem tud menni ami azért gond mert galériázott a szoba, nem tud egyedül motorozni, mászokázni az udvaron. Na már most 1 ovonőnk van. Ki lesz a másik 24 gyermekkel ha az az 1 ovonő végig erre a gyermekre fog figyelni? Elolvastam hogy az integrált ovoda mit jelent de esetünkben ez a gyermek már súlyos fogyatékos, nem enyhe. Érthetetlen számomra miért vették fel. Hogyan lehet ezt szóvá tenni? Félre ne értsetek nekem is van fogyatékos rokonom de nem is integrált oviba járt hanem sokkal kisebb létszámú csoportba. Aggódom emiatt. Másfelől az anyukát sem értem de tényleg.
2023. aug. 31. 20:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj. Élesben fog ez kiderülni,hogy működik-e. Előre nem teheted szóvá. Lehet, 2 hétig se lesz ott.
2023. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Adjatok neki egy esélyt. Ha nem működik az óvoda maga fogja belátni, hogy nem bír vele, de ha annyira durva lenne az esete nem vették volna fel. Óvónő full egyedül biztos nincs, dadus vagy valaki szokott még lenni azért.
2023. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Olyan túlterheltek az EGYMI ovik, hogy az a csoda, ha a gyerek kapásból be tud kerülni. A mi adhd-s, auti, 6 éves koráig nem beszélő fiunk 2,5 évet húzott le normál oviban, mert addig nem volt hely a szegregáltban, várólistára kerültünk. Gondolhatod, milyen nyugalommal hagytam ott, mikor még szökős is volt, 2m-es kerítés meg se kottyant neki! Volt olyan nap, hogy ebéd utánig a parkban vártam, hogy nem lép-e meg... Ez különösen télen volt nagy buli.

Miért vittem normál oviba? Azért, mert nem kaptunk halasztást az ovikezdésre, kötelező volt beíratni oviba. 😔

2023. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Dadus az van igen de ő sosincs udvaron. Váltásban van az ovonő egy ped aszisztenssel
2023. aug. 31. 21:11
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom kedves 3-as;( nem lehetett könnyű! Kiváncsi leszek de így elsőre tényleg nem tudom mi lesz
2023. aug. 31. 21:12
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Hát szökni biztos nem fog, ha nehezen jár, se galériára mászni, és a motort is nagy ívben fogja letojni. Ha így lesz és nem agresszív, valószínűleg nem sok vizet fog zavarni.

Lányom nem értelmi fogyatékos, de nagyon megkésett volt a mozgása (és a beszéde, és szociálisan is). 4 évesen kezdte az ovit és még akkor se tudott lépcsőzni (emeleti csoportszoba), "mégse" foglalta le az óvónőt. Tudod kik segítették? A gyerekek. És tudod kik támadták ismeretlenül?

A magadfajta szülők. Akik csak annyit láttak, hogy "az a gyerek fura". Ki akartak minket paterolni "esélyt se adva" és jogtalanul.

2023. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hatos, ez így van és nagyon sajnálom hogy ezt végig kellett elnetek.


Az egészséges és nyitott lányom integrált oviba jár, fel sem merült bennem hogy fúrjam az integrált gyerekeket, sőt mély ellenszenvet váltott ki, hogy hányan megteszik... Már anno az ovis nyílt napon megjelentek az aggódó anyucik, akik a saját tökéletes gyerekük előmenetele miatt aggódtak a "selejtes" sni és egyéb "papíros" gyerekekkel kapcsolatban. Volt olyan szülő akinek kb ez volt a legfontosabb témája, hogy mi lesz az ő tündérkéjével míg az óvónők az autista meltdownt orvosolják. Ugyanezen anyuka kontrollálhatatlan hülyegyereke, akarom mondani tökéletes tündérkéje az egyórás nyílt napot nem bírta ki balhé nélkül...


Ja még valami, az én orvosilag egészséges lányom sem tud mászókázni és motorozni, így figyelni kell rá. Az óvónők egyáltalán nem csináltak ebből ügyet, megoldják. Ahogy megoldják azt is, hogy nem integrált ovikban is előfordul nem vagy alig beszélő gyerek, nem is egy...

2023. szept. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a gyerekeknek amúgy jót is tesz, mert elfogadást, megértést tanulnak. Sokkal jobb, ha már kisgyermek korban megtapasztalják, hogy sajnos nem mindenki születik egyenlő esélyekkel. Így talán a későbbi iskolás korbán már nem fognak durván, buta módon rászállni "különböző" osztálytársukra, csak úgy passzióból szívatni stb.

A szülők, akik fóbiásak amúgy, mi lesz a tökéletes Julcsival, Petivel. Jelentem semmi, tanulnak egy kicsivel több elfogadást, mint az előbbi generáció.

2023. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam autista, novemberben lesz 5 éves, és most kezdett szegregált oviban, annak ellenére, hogy a pedagógia szakszolgálat szerint integrálható. De pont az itt hozott példák miatt döntöttünk a szegregáláció mellett. A kisfiam óvónői szerintem szép dolog az integráció, de itthon nincs megfelelő háttér. Nincs megfelelően képzett személyzet, megfelelő óraszámú fejlesztésekkel. Az integráló oviban egy lett volna a 30-ból, akit hagynak a sarokban egyedül. A kiborulásait nem tudnák a helyén kezelni, és lehet, előbb-utóbb kikötött volna egy speciális oviban, de addig lett volna megannyi konfliktus.
2023. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Itt szerintem nem tudtok értelmezni fogalmazást. Nekem nem az integrált ovival van bajom illetve hogy vannak beteg gyerekek. Hanem hogy nem figja birni az ovonő

Mi pont amiatt irattuk ide be a gyerekeket mert tetszett az ovoda nézete ezzel kapcsokatban. Nekem az unokatestverem fogyatékos. 20 eves es mindig egy 4 éves szintjén lesz, folyik a nyála stb... nagyon rosszindulatuak itt egyesek....az integrált ovoda enyhe fogyatékosokat vond be a többi gyerek szocializálásába nem egy sulyos fogyatékost

2023. szept. 1. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!