Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan készülhet fel egy...

Hogyan készülhet fel egy óvónő egy Down szindrómás gyermek integrációjára?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Szakirodalmat olvas, azért végzett egyetemet, hogy képes legyen felkészülni különböző helyzetekre.
2015. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szakirodalom, illetve kollégákkal való beszélgetés, hátha valakinek volt már ilyen gyerek a csoportjában. Ezzel az anyukával vedd fel a kapcsolatot, rengeteget tud segíteni: [link]
2015. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Első: az óvónő mióta végez egyetemet? És mióta kell tudnia a down szindrómás gyermekek gondozását? Arra megvannak a különböző speciális szakok. (gyógypedagógus, oligrofén pedagógia pl)
2015. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Az első annyiban téved, hogy az óvónőképzőt nem egyetemnek hívják, hanem főiskolának. De ettől függetlenül olvasni remélhetőleg tudnak, és rengeteg szakirodalom van a témában. A gyógypedagógusnak meg teljesen más a munkaköre, mint az óvónőnek, nem helyettesítik egymást.
2015. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Az ELTE-TÓK egyetemi kar szóval....egyetemet végzett óvónők is vannak, én is az leszek jövőre, de ez most teljesen mindegy, nem tartozik a kérdéshez :D


Én úgy futnék neki, ahogy előttem is írták. Beszélgetnék kollégákkal, esetleg ismerős gyógypedagógussal, szakirodalmat keresnék, honlapokat néznék, fórumokon kérdezősködnék. Meg a szülőkkel érdemes lenne nagyon sokat beszélgetni szerintem, és minél inkább megismerni a gyereket. Ha engem nem hoz zavarba akkor a gyerekekkel is könnyen el tudom fogadtatni a másságát szerintem :)


Nekem van egy közepesen értelmi fogyatékos unokatestvérem, ezért nekem nem lenne olyan új dolog. Nagyon sok szeretet van bennük, és persze gyereke válogatja, de ha integrálható, akkor valószínűleg nem egy nehezen kezelhető gyerekről van szó :)

2015. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!