Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem köszön egy csomó szülő az...

Nem köszön egy csomó szülő az oviban?

Figyelt kérdés

Vidékről költöztünk Budapestre és nagyon meg vagyunk lepődve. Jó környék, szép óvoda, minden jó lenne. De sajnos nagyon bunkó a szülők többsége. Kiscsoportban vidéken természetes volt, hogy minden szülő tudja a másik nevét, köszönnek egymásnak, ha nem is barátkoznak. Ehhez képest itt hangosan köszön az ember egyik-másik anyukának és vissza se köszönnek! Miközben egymás mellett öltöznek a gyerekeink! Egyszerűen nem értjük. Többször köszönünk, semmi válasz! 15-en vannak a csoportban, abból 8 szülő ilyen! A gyerek legjobb barátjának szülei se köszönnek nekünk egyáltalán, képesek odaállni mellénk miközben a gyerekek játszanak az udvaron, mintha szellemek lennénk.

Abszolút nem értjük mi ez! Egymással is ilyenek ezek az emberek amúgy, nem csak velünk. Nagyon bánt ez minket, a gyerek is kérdezte, hogy miért nem köszön nekünk a néni? Én köszöntem! Nem érti szegény, hogy ha mi köszönünk, a másik miért nem? Erre mit kellene mondani?


2023. szept. 27. 20:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%

Erre nincs mit mondani. Bunkó prolik. A gyerekük is az lesz, sajnos, mert ez a minta.

Ti csak köszönjetek. Aki viszonozza, jó. Aki nem, az nem.

2023. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Derjaderja ***** válasza:
19%

Szerintem az ember ilyenkor elvan a saját bajával, reggel még a stressztől, délután a fáradtságtól van rosszul.

Nyilván attól még illik visszaköszönni, ha észreveszi vki hogy hozzaszóltak, de a nevét meg honnan tudná a másik szüleinek valaki, illetve áll ott, mint a szellem... nem a másik szülővel kell foglalkozni, hanem a gyerekkel.

2023. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Budán élek, itt sem divat. Sok a sznob zsidó öreg meg az újgazdag felkapaszkodott pénzes proli.
2023. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

Budapesten nem divat köszönni általában. Én Budán élek amióta megszülettem, szóval hozzászoktam.


Szerencsére gyakran járok le vidékre és mindig olyan jól esik kedves, barátságos, közvetlen emberekkel találkozni. Kész felüdülés. :D

2023. szept. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%
Megyeszékhelyen élek, a gyerekem bölcsis. Egyetlen egy anyuka nem volt hajlandó egyszer sem visszaköszönni, hiába köszöntem érkezéskor, távozáskor. De tényleg egyszer sem. Egy idő után meguntam és szó nélkül mentem el mellette. Rajta kívül mindenki köszönt.
2023. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%
ha megkérdezi a gyerek, akkor válaszolnék neki, hogy "mert a nénit nem tanították meg köszönni"... nem köszönni is taplóság, de egy gyereknek nem köszönni, az azé na...
2023. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Én is Budán élek, de mindenki köszön a bölcsiben meg a játszón. A neveket nem tudom, őszintén nem is érdekel, de ha bemegyek valahova, alap, hogy köszönök.
2023. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az volt meglepő, mikor 41+4 napos terhesen bementem a boltba és még mindig nem gondolta senki, hogy esetleg előre engedhetne (szerencsére jól viseltem a terhességet). Több, mint 10 percet álltam sorban egy pick szalámiért, mert az önkiszolgáló pénztárnál három család is nagybevásárlást tartott.


Az egész terhességem alatt egyetlen roma nő engedett egyszer előre magától a boltban, pedig majdnem napi szinten átrohantam valamiért (Spar).


Viszont Óbudán meg rögtön előre engedtek.

2023. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Miért kéne a boltban előre engedni, ha terhes vagy?
2023. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Nem "kell" előre engedni senkit, szimpla előzékenység és jó fejség.

Nyilván akinek ezt magyarázni kell, annak nem is érdemes.

2023. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!