Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok felnőtt miért néz át a...

Sok felnőtt miért néz át a gyereken, miért nem köszön nekik?

Figyelt kérdés

Többször találkoztam a jelenséggel, ha a kisfiammal vagyok (3 éves), hogy a felnőtt rá se néz, nem köszön neki, csak nekem.

Igaz, a gyerekem sem mindig köszön, ami persze zavar, de még pici. Ilyenkor ha nem köszönnek vissza, amikor köszön az elveszi a kedvét.


2022. nov. 20. 02:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Mert bunkók.
2022. nov. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Én nem szeretem a gyerekeket, de ez tényleg bunkóság. Ha rám köszön egy gyerek, akkor mosolygok és visszaköszönök, már csak azért is, mert nagy ritkaság, hogy egy gyerek köszönjön...nem hogy ilyen pici, de nagyobbak sem. Ha anyukával van, akkor alapból úgy köszönök, hogy sziasztok (pl. a házban, gyerekes anyukákkal életkorunkból adódóan tegeződünk). Szegény gyerek is "jó" példákat lát, nem is csoda, ha nem akar köszönni...
2022. nov. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Az emberek egy része mérhetetlenül bunkó. Az is kiakasztó, hogy sokan, ha ismernek valakit, annak köszönnek, de mondjuk az ismerőssel éppen beszélgető embernek nem... Pedig egy köszönés szerintem ilyen esetben az ismeretlen felé is udvarias gesztus lenne. Ugyanilyen tahóság a gyerekek figyelmen kívül hagyása, utána meg sok ilyen felnőtt háborog, hogy a mai gyerekek nem köszönnek...
2022. nov. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

3



Fuuuu igen



Mondjuk állok a bolt előtt

Ismerőssel vagy anyukámmal


Odaköszön nekem, hogY “szia…”

Nem tudom, hog ilyenkor nem tudja a másiknak mit köazönjön? Vagy mi játszódik le?



Amúgy én sokazor már a babakocsis bébiseknek is többesszámban szoktam

2022. nov. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez érdekes, én amikor a kutyával vagyok lent sétálni, akkor is “sziasztok”-ot köszönnek nekünk.

Sőt, aki tudja, hogy kismama vagyok, az akkor is sziasztokot mond, mikor “egyedül” vagyok.

Én mindig köszönök még a babakocsis gyerekeknek is, van, hogy külön is. (A szülőnek mondjuk egy Jó napot kívánok! / ha mondjuk látásból ismerem vagy velem egyidős, akkor azért inkább próbálom tegezősebbre venni a figurát) a gyereknek meg egy szia, Sziamia, vagy ami éppen jön)

2022. nov. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
A gyerek kell hogy előbb köszönjön az illem szerint. Ha ő nem koszon, te meg nem figxelmezteted, miért várod el mástól, hogy az köszönjön?
2022. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Mert a gyereked nem áll mindenek felett. A gyereknek kell elöbb köszönni. Jól nevel és illedelmes gyerek tud is elöre köszönni.


Inkánb meg kéne tanítanod a gyereked az illemre, aztán számon kérni más felnőtteket.

2022. nov. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a köszönésen olyan sokan be tudnak sérülni, pedig általában sokkal ártatlanabb oka van annak ha valaki nem köszön, csak könnyebb elhinni hogy mindenki bunkó. Boltban dolgozom már csak emiatt is mindenkinek köszönnöm kell, de engem is erre neveltek mint mindannyiunkat. Nagyon sokszor kiderül hogy nem hallják, nem vesznek észre, gyereknél a magassága miatt például (kitakarja a pult). Egyébként ha látom hogy ketten vannak akkor többes számban köszönök a még a csecsemőnek is, sőt a kutyáknak is szoktam.
2022. nov. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Pl mert csókolommal köszön.

Ha reagálnék, elküldenélek a jó k__ a__-ba. Nem vagyok 80 éves öregasszony.

Ha nem köszön, akkor azért nem köszönök.

Ha normálisan köszön hogy szia, vagy jó napot akkor reagálok.

2022. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

9


30 sem vagyok mégis csókolomoznak, mègsem borulok ki


Sőt 50-es férdiak is minden 2 értelműség nélkül.


Szerintem te vagy fordítva bekötve.

2022. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!