Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tudnátok nekem olyan magyar...

Tudnátok nekem olyan magyar népmeséket mondani, amik kiscsoportosoknak valóak? ( kifejezetten csak magyar népmese kellene)

Figyelt kérdés

Olyan magyar népmesére gondolok amiben nincs aggresszió, pl hogy felfalta, levágta stb.a másikat.Eddig csak olyanokat találtam, de hátha itt szerencsém lesz és valaki ismer egy kicsit könnyedebb népmesét.

Nem tudom, hogy létezik e ilyen kis egyszerű rövid.

Remélem nagyjából érthető a kérdésem.


2023. szept. 28. 15:16
 1/6 Derjaderja ***** válasza:
93%

A népmesék inkább 5-6 éveseknek valók.

Kicsiknek az ilyen ismétlősöket javasolják, talán a Kisgömböc ilyen, de én azt mondjuk nem szeretem.

Nem agresszív pl a szóló szőlő, vagy a szegény ember és a kutyacska vagy még elmegy a só, viszont talán hosszúak, összetettek.

A lányom tavaly volt kiscsoportos, diafilmen megnezte már ezeket, de olvasva inkább idén érzem úgy, hogy bírja és érti.

2023. szept. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derjaderja ***** válasza:
100%
Jakab meg a zab, még ez jutott eszembe.
2023. szept. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
2023. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kőleves
2023. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2023. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, ezekből már tudok bogarászni!😊😘
2023. szept. 28. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!