Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok volt már olyan az...

Nálatok volt már olyan az oviban, hogy a szülők összedobták a pénzt valami kifejezetten drága dologra?

Figyelt kérdés

Mi volt az, mennyibe került összesen, illetve fejenként? Nehéz volt összehozni? Volt olyan, aki nem értett egyet a vásárlással? Ki kezdeményezte (szülők, vagy óvónők)?

Annak a válasza is érdekel, akiknél nem volt még ilyen. (Ott fel sem merült, vagy elutasítottátok?)


2017. szept. 23. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy vesszuk.Az ovis bál bevételét általában egy kivalasztott nagyobb dologra költjük(kis ovi a miénk).Ilyenkor ugye a tombola,adomanyok,stb..Direktbe úgy,hogy akkor dobjunk ossze valamire nem volt/fel sem merult..Viszont osszefogas van,pl. Ovi szepito nap,ilyenkor a szulok kozosen rendbe teszik pl az udvart,festenek,asnak,stb,de nem elore szervezett napokon is eleg jol ugraszthatok a szülők.
2017. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt gyűjtés a csoport szoba festesere, szőnyegre, iroasztalra az óvónőknek. Ez így 3 év alatt, alkalmanként 3000ft volt -a csoportpenzen felül. Volt olyan, aki nem értett vele egyet és nem is fizetett. Óvónők mondták, hogy szükség lenne x dologra, volt róla szavazás, aki ellene volt, az nem fizetett
2017. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt. Nálunk nagyon sok pályázatot adnak be az óvónők pl.fejlesztésre,újításra, korszerűsítésre plusz évente egy jótékonysági bál, ezekből fedezik ami kell.

Pénzt csak mikuláscsomagra,húsvéticsomagra, fényképészre kell befizetni (nem kötelező nyilván). Tavaly még a kirándulásra sem kellett fizetnünk (csak a szülőnek, ha ő is akart menni), mert maradt annyi a bál bevételéből.

2017. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerettek volna.... De fejenként 10 ezer forintot kellett volna beadni az új, eu szabványos játszótérre....

Nem jött össze, föleg, hogy állami oviról volt szó.

Később, mikor már nem járt oda a fiam felújitották önkormányzati támogatásból.

2017. szept. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

4-es, szerinted, ha kisebb összegről lett volna szó, mondjuk 3 eFt körül, akkor összejött volna?

2017. szept. 24. 12:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Nalunk uj szekrenyt szeretnenek. Az ovono azt talalta ki h csinal egy csoport ujsagot es szavazzuk meg az arat. 6oo ft ban egyeztunk meg havonta. Ezert o a csoport eletrol a gyerekekkel kapcsolatos fejlesztesrol ir, illetve tesz a gyerekeknek valo meseket mondokakat, jatekokat. Nem kotelezo, a bevetelbol lesz meg ev vegen a szekreny.
2017. szept. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kevesebb összegnél persze nem tiltakoztam/tiltakoztunk volna. Én max 5ezer forintot szántam volna rá.

Azért mégis csak egy olyan dologra adod ki a pénzed, amit pár év múlva már nem a gyereked használ....

4-es voltam

2017. szept. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Baranka ***** válasza:
Nálunk évenként szokott ovi bál/kerti parti lenni. Ennek a bevételét forditják a gyerekekre. Idén fészek hintára gyüjtőttek/gyüjtöttünk. Meg is lett szerencsére maradt is egy kevés pénz belőle. Ezekre a partikon lehet venni tombolát, támogató jegyet (ha valaki nem tud eljönni de támogatná az ovit). Jó a szülői közösség szerencsére, eddig mindig több mint 100 ezer ft pluszoltunk az előző évhez képest. Az adó 1 % át is szivesen fogadja ovi. Illetve mindig pályáznak valamire.
2017. szept. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ilyen bál, adomány, adó 1%, tombola, papírgyűjtés, stb. nálunk is működik, csak az annyiból egyszerűbb, hogy aki akar bead annyit, amennyit tud/szeretne (és ezek nem a csoport bevételei, hanem a teljes ovié). Most viszont szeretnének valamit kifejezetten a mi csoportunkba és elvileg úgy lett volna, hogy egyenlően elosztjuk a szülők között. Kicsit meglepődtem, hogy mekkora az ellenállás. Attól függően, hogy konkrétan melyik konstrukciót választanánk 1500-3500 Ft közötti összeg lenne fejenként és akkor már nem számoltam azokkal a hátrányos helyzetű családokkal, akik biztos, hogy nem adják be.
2017. szept. 26. 20:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, azt is meg lehet érteni, aki nem akar hozzájárulni. Itt is írta valaki, hogy végül is a gyerek Max 3 év múlva már itt sincs, miért a szulonek kellene költenie az ovira. Még nem feltétlenül az összeg az, ami zavarja a szülőt : nálunk pl általános iskola első osztályában a tanárnő kitalálta, hogy ballonos ásványvizet akár az osztályba a gyerekeknek. Én voltam az egyetlen, aki azt mondta, hogy Köszi, de az én gyerekem nem iszik ásványvizet, nem fogok bele fizetni egy fillért se - amúgy talán 200 forint lett volna havonta. De minek, ha tudom, hogy a gyerekem nem issza.

Tehát lényeg, nehogy olyan dolog legyen, amiből a gyereknek haszna van, ami ertelmes és természetesen az is fontos, hogy legyen rá pénze az embernek. Attól, hogy nem tudsz róla, lehet hogy az, aki szerinted jól áll anyagilag épp ellenkezőleg, rendkívül rosszul all

2017. szept. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!