Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az egyedülálló szülők hogyan...

Az egyedülálló szülők hogyan oldják meg a gyereknevelést munka mellett?

Figyelt kérdés
2 műszakos melóm van. 6-14, 14-22. A család kezdi húzni a száját, úgy gondolom jogosan mert így sajnos minden hétköznap reggeli vagy esti órákban rájuk hárul a gyermekem. Tervben van jobb, rugalmasabb melóhely szerzése, de sajnos ez még nem egyszerű. Szeretnék majd saját vállalkozásba vágni mielőbb de azelőtt nem ártana egy pár évet fix melóhelyen kihúznom. Babysitter esetleg milyen árban van nem tudjátok?
2023. okt. 16. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

"Babysitter esetleg milyen árban van nem tudjátok?"


Alsokismackofalvan a szomszéd kisnyugdijas Manci néni egy ezrest kér óránként, a Rózsadombon meg Klarika, a franciául és japánul folyékonyan beszélő óvoda pedagógus és kisgyermeknevelő diplomával is rendelkező bébiszitter 6500 alatt meg se moccan.



Úgy oldják meg, hogy még óvoda kezdés előtt keresnek olyan munkahelyet, ahol meg tudják oldani q gyerek felügyelet

2023. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha a család nem segít, akkor muszáj munkahelyet váltani.

Azt nem értem hogy egy saját vállalkozás előtt miért kellene egy helyen pár évet lehúzni, főleg ha gond a gyermek elhelyezése, de te biztosan tudod, hogy mi az oka.

Így viszont muszáj lesz legalább egy olyan helyet keresni, ahol 1 műszak van. Azért este 10ig, plusz utazás tényleg durva, így nem lehet megoldani.

2023. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy tudom hogy

nem vagy kötelezhető a délutáni műszakra a gyerek x éves koráig. ennek érdemes lenne utána járni, mert ez így valóban problémás

2023. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak éjszakás műszakra nem kötelezhetik, és csak a gyermek 3 éves koráig.
2023. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm teljesen kész volt, irodai munkája megszűnt és utána hónapokon keresztül keresett magának melót és nem azért nem talált, mert hülye, hanem azért, mert semmit nem tudott összeegyeztetni azzal, hogy hányra lehet vinni a gyereket és hányig kell értemenni.


Aki itt írja, hogy nem kötelezhetnek délutánosra, ugye egyrészt nem igaz, másrészt akkor se megy sokra vele, mert a délelőttös meg reggel hatkor kezdődik, de reggel hatkor kezdeni kell, szóval nyilván előbb be kell érni, szerinted melyik intézmény fogadja a gyereket mondjuk öttől? Semelyik. Az is trükkös, hogy mit tudom én 7-től van óvoda (ez intézményenként változik, nálunk héttől van), mert az azt jelenti, hogy hétkor kinyit, nem azt, hogy hétkor te már indulsz tovább onnan a munkahelyedre. Hétre beviszed, leöltözik, átveszi a benti cipőt, elköszönsz, a nevelő sem ül még hétkor bent a csoportban készen az érkezőkre, ő is abban a percben érkezik... és akkor érjél át időre a munkahelyedre. Egyedül ezt nem lehet csinálni úgy, hogy nem a szomszéd épületben dolgozik pont olyan munkaidővel, mint a gyerek. Meg ha talál is olyan munkát, amivel pont megtudja oldani, azért az oda-visszaúttal együtt szegény gyerek minden egyes nap többet van az óvodában, mint a szülő a munkahelyén.


Nagyon sajnálom, hogy így alakult kérdező és még a családod sem igazi partner, de ezt mindenki segítséggel csinálja, vagy valami szerencsés állást talál, esetleg vállalkozó vagy nem 8 órás állása van és eleget tud keresni úgy, hogy az óvoda köré szervezi.

2023. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom addig jó volt a gyerek, amíg incipincibabuci volt. Most meg oldd meg ahogy tudod. Szerintem húzd meg a gatya szárát amennyire tudod, és amint lehet legyél e.v
2023. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os soknak akkor se volt jó, csak a Facebookra, hogy ő micsoda nagymama. A mi környezetünkben jellemzően azok a nagymamák a leginkább hangosak, hogy magának szülte meg alig segít bármiben, akiknek nem csak a saját anyja, anyósa, de még a nagyszülők is ott álltak sorba segíteni, plusz sok még friss házasként szülőkkel élve szülte az első gyereket és csak utána tudtak házat venni/építeni. Szóval fingjuk sincs arról milyen nehéz is a gyerekkel, mert nekik a seggük ki volt nyalva, most kb. semmit se segítenek, meg odavannak, hogy ők is megoldották és amúgy is. Ja persze.
2023. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!