Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánóvodát létesíteni anyagil...

Magánóvodát létesíteni anyagilag hogyan éri meg a vezetőségnek (ha betartják a kis csoportos létszámot!), mikor a max 10 fős csoportoktól 100-200 eFt havidíjjal számolva 1, legfeljebb 2 millió forintot kérhetnek el? Ebből azonnal lejön a két óvónő...

Figyelt kérdés

Ebből az összegből azonnal lejön (csoportonként!) a két óvónő magas fizetése (400, vagy 500 eFt bruttó), plusz a dajka munkabére, plusz ott vannak az egyéb költségek is szép számmal (élelmiszer, felszerelés, programok, rezsi, stb.)


Alig marad valami abból az 1, maximum 2 millió forintból. Már ha nem tévedek. Így kiknek ér(het)i meg magánóvodá(ka)t létesíteni?



2023. okt. 21. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állami kvótát ugyanúgy megkapják.
2023. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Állami kvóta + a havi száz, vagy kétszáz ezer?
2023. okt. 21. 22:43
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
91%
Nem hiszem, hogy elhivatottság nélkül,anyagilag nagyon megérné.Biztos van bevétel, de rettentő nagy felelősség.
2023. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, állami kvóta + szülők amit fizetnek
2023. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hármas, nagy felelősség alatt mit értesz?


(Miért kérdezem? A rengeteg óvónőként dolgozó férfi úgyszint minden nap nagyfokú felelősséggel tartozik a rá bízott gyermekekre. Nekik - is - fokozottan kell figyelniük rájuk, úgy vélem ebben nincs és nem is lehet különbség magán, vagy állami óvoda között.)

2023. okt. 22. 00:30
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem lehet az előbbit valahogy módosítani? Mobilról pötyögök, este is van már nagyon, az automatikus billentyűzet javítás belekontárkodott abba, amibe nem is kellett volna, én pedig nem néztem át.

Nem kellett volna fent a férfinak állnia. De berakta.

2023. okt. 22. 00:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy érti, hogy ha a világ legjobb biznisze lenne anyagilag, akkor is ott van hátrányként (mondjuk így) a felelősség a gyerekekért a szülők felé + a felelősség az alkalmazottakért. Tehát bár nyilván van rajta haszon, hiszen különben senki nem nyitna magánóvodát, de messze nem akkora, hogy ezt bárki elhivatottság nélkül elindítaná. Tehát elsősorban elhivatottságból, a gyerekek iránti szeretetből, elkötelezettségből indít valaki magánóvodát, nem azért, mert ebből remél milliomos lenni.
2023. okt. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Kissé álomvilágban élsz.


Magán oviban sincs egy óvónőnek 4-500 ezres fizetése, kb annyit kapnak mint államiban, tisztelet az 1-2 kivételnek(még nem találkoztam ilyennel, a legtöbb a plusz 40 ezer cafeteria volt)


Magán ovi kb sehol sincs havi 100 ezerért, 180 a legolcsóbb amit ismerek+étkezés 20 ezer.


Sehol sincs max 10 fő magánban se, a legkevesebb amivel én találkoztam a 15, de a legtöbb helyen 18-20.


a mi ovinkban 230 ezer+30 ezer a havi díj, ha plusz program van az külön fizetős. A csoportban jelenleg 16an vannak.

2023. okt. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezek elolvasása után tényleg ilyen mézes-mázos világban élhetek; 180(!) eFt, mint "legolcsóbb" magánóvoda? És még a tetejébe 10-12 helyett 15-20 fős csoportok - ilyen árazások mellett is?


A 4-500 eFt-ot viszont lehet félreértetted. 500 bruttót feltételeztem, annak jóval "piacképesebb" (megszokottabb) a nettója. Nyilván cafeteria nélkül értve.

2023. okt. 22. 14:31
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

9es, nem értettelek félre. Egy pedagógus bruttó bére nem éri el a 400 ezret se, ennél többet magánba sem kap, hacsak nincs speciális képesítése pluszban.


Itt nálunk igen, 180 alatt nincs magán ovi, sőt, van ahol évi fizetés van, havi bontásban 220 ezer+40 ezer étkezés, meg egyszeri belépési díj 500 ezer. persze az ország keleti felén simán lehet kissé olcsóbban is, azt nem tudom.


És mivel mindenki pénzből él, igen, 15 alatti létszám nem nagyon van. Ez még mindig barátibb mint az állami 26-28 fő/csoport.

2023. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!