Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan fogadja a munkahelyetek...

Hogyan fogadja a munkahelyetek, ha sokat kell a beteg gyerekkel otthon maradni, másnak is nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Ez versenyszféra, mikrobológiai laborban dolgozom, ezt tanultam, máshoz nem értek. Itt nincs rugalmasság, csak ritkán. Nekem így is nehéz, hogy nem olyan korán megyek a gyerekemért, mint mások. Ez az óvónőknek sem tetszik. Ők azokat az anyukákat tartják többre, aki akár havonta folyamatosan otthon van 2 hetet beteg a gyerekekkel és már fél 4-ig elviszi őket. Ha nem lennének ilyen anyák, nem kapná meg a többi anyuka azt, hogy "más is meg tudja oldani". Mint ahogy azt is furcsálták tőlem, hogy pénteken ugyanúgy 8 órát dolgozom, mint előző napokon. A dadus egyszer megemlítette, hogy sokan elviszik gyerekeket pénteken, hogy tudjanak hétvégi bevásárlásra menni. Tátogtam, mint egy harcsa és baromi rossz anyának láttam akkor ott magam. Egyik munkatársnőmet kirúgták, mert mindig helyettesíteni kellett és áthelyezni embereket. Vagy mi ne vállaljunk gyereket?
nov. 17. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon ritkán volt beteg a lányunk, és felváltva maradtunk vele otthon, nem is mindig tp-n, csak szabin. Nem volt gond.
nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Én kismama műszakban dolgozom egy gyárban, ezen kívül nincs más lehetőség. Kisfiam szerencsére ritkán beteg, és felváltva vagyunk vele táppénzen. Sokkal kevesebbet hiányzom, mint a többi kismama vagy a rendes műszakos alkalmazottak, mégis amint táppénzre megyek, csörög a telefonom. Hívnak a munkaügyisek, hogy hogy vagyok, mondom a gyerek beteg nem én, de hát mégis mikor jövök dolgozni, biztos, hogy akkor, mert várnak ám vissza. Gusztustalannak tartom ezeket a hívásokat.
nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is mumus voltam évekig.

6-6ig bent volt mindkét lányom Tudod hányszor hallgattam a hisztit, hogy nem lehet bent a gyerek 12 órát? Mondom akkor kereshetnek nekem másik munkahelyet, egyelőre még nem találtam. Vagy jobb lenne hajléktalannak lenni? Ha nem dolgozom, nem tudom fizetni a rezsit meg a kaját se. Ha betegek voltak, felváltva maradtunk otthon exemmel, akkor meg a munkahely szemében voltunk egy rakás xarok.

Aztán elváltam, új munkahely, a lányok már iskolások, az új kapcsolatomból van egy 2 éves kisfiam, egyedül vagyok vele mert párom külföldön dolgozik. Non stop beteg mióta bölcsibe jár, 1 hetet még nem járt végig egyhuzamban. Nekem az a szerencsém, hogy pár éve home office-ban dolgozom, így nem okoz problémát, hogy itthon kell maradnom vele. Ha ugyanott dolgoznék mint régen, szerintem már a felmondásomat tölthetném...

nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Én is mindig azzal jöttem, hogy oké, akkor adjanak tippet hol dolgozzak. Óvodában hagyján, mert az már kötelező, de amikor bölcsődében van a gyerek ami választható ugye, na akkor érzi minden hónapban az ember, hogy mindjárt kirakják a gyereket az utcára (nyilván nem tehetik meg).

Mi olyan mumusok vagyunk, hogy 7re járunk dolgozni és 4re érünk az iskolához-bölcsődéhez. Tehát a gyerek reggel fél 7kor konkrétan egymaga van a szinte sötét épületben amíg fél 8 fele nem kezdenek csörgedezni a többiek. Ezután pedig ők az utolsók délután. Szinte kulcsot is kaphatnánk 😂


Én gyártásban dolgozom, kisvállalkozásnál, ahol ha kimarad az ember, nincs bevétel. Férjem logisztikában. Egyikünk sincs olyan helyzetben hogy a táppénz hallatán vállat vonjon a cég… Eddig még nem rúgtak ki minket, de sokszor rezgett a léc.. Nálunk az egyetlen segítség, hogy a nevelők szemet hunynak az orrfolyáson köhögésen, amíg az nem hátráltatja az alvást evést. Mert ugye mindenki tudja, hogy márpedig hiába marad otthon a gyerek, azért beteg mert a TÖBBI IS AZ. És nem oszt nem szoroz hogy most együtt fújják az orrukat vagy külön otthon.. Mert mindegyikben ugyanaz a vírus van..

nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy oldom meg, hogy állami cégnél dolgozom, sokkal kevesebb pénzért, mint ami a szakmámban szokásos. Örülnek, ha egyáltalán hajlandó valaki ennyiért dolgozni, és egy szót se szólnak, ha beteg a gyerek.
nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Én fél 8tól 4ig dolgozom.

Negyed 8ra viszem az oviba/bölcsibe a gyerekeket, ők az elsők kb.

Negyed 5re megyek értük. A bölcsoben a lányom az utolsó, fiam épp még tud játszani másokkal.


Hál isten ritkán betegek. Pl most 3hete mentek folyamat.

Ha betegek, 1x én 1x a férjem marad velük.

Így is szarnak érzem az egészet, a munkáltatóm (hiába szociális szféra, ahol a megértés a legnagyobb erő) folyamat csesztetnek, mert "most voltak betegek"

nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk azt csinálják hogy a "sztahanov" dolgozók emléklapokat okleveleket kapnak meg dicséreteket a munkájukért, szoval azok az anyák akiknek beteg a gyereke es táppénz is befigyel, azok soha nem kapnak semmit.

Nálunk pl amikor a céghez jöttem 3 embert rúgtak ki előttem mert nagyon nehéz a munkaköröm. Én voltam az első (a 4.alany), aki meg tudja csinálni a feladatokat es inden a sinen van.

De néha őszi szunet miatt hiányzok neha táppenz miatt néha hamarabb el kell mennem és csúsztatok, hát a cégnek sz.rt se érek, azok vannak kitüntetve csak akik 3 gyerek mellett is meg tudnak mindent oldani mert van apa ferj nagymama is.

Meg persze azok akik a főni kedvencei.

nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

*államinál vagyok én is

(7.voltam)

nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

5, nekünk ez nincs meg közszféraban sem. Kifizetetlen túlórák. Még a fizetett szabadságra is húzzák a szájukat. 6 napom van bent és nem akarják kiadni, mert "jaj, így a zárás úgy a zárás, nincs ki helyettesítsen". Váltanom kéne.

Csak úgy tudjuk megoldani a betegségeket, nevelés mentes napokat, hogy férjem a versenyszférában dolgozik full home officeban az én bruttóm háromszorosáért.

nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
#2 vagyok. Olyan nálunk is van, hogy aki nem hiányzik, az kap félévi és év végi bónuszt, ha 1-3 napot hiányzott, akkor a fizetés 50%-át, ha 4-6 napot, akkor kevesebbet, ha annál többet, akkor meg egyáltalán semmit. Úgy van ez kitalálva, hogy minél kevesebben kapjanak.
nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!