Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt még olyan szülő,...

Van itt még olyan szülő, akinek nem szeret oviba járni a gyereke? Elmondja, hogy mi az oka? Érdekelne, hogy van e olyan gyerek, aki még középsőben sem szerette az ovit, de később változott, nagycsoportban javult a helyzet?

Figyelt kérdés
Középsős a fiam, tavaly is sokat volt beteg, reméltem, hogy idén jobb lesz a helyzet, de 2 hét a max, amit egyhuzamban jár. Gondolom emiatt is nehezebb neki. Egyébként is nehezebben barátkozik. Idén már sokkal nyitottabb, többet játszik a többiekkel, óvónők szerint is jól elvan, de persze ha választani lehetne, akkor inkább maradna itthon (bár gondolom ezzel a legtöbb gyerek így van, és nyilván örülök is neki, hogy szeret itthon lenni). Az ott alvást sem igazán szereti, az óvónők is mondják, hogy amikor tudja, hogy nem alszik ott, napközben is sokkal jobb a kedve.
nov. 29. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ugyan még csak kiscsoportos, de volt 3 napos bölcsis.

Nekünk is nehezebben barátkozik, illetve fejlettebb a csoporttársainál - ezt az óvónők mondják -, ez is nehezíti a barátkozást, mert nem ugyanazok érdeklik mint a többieket.

Nekünk azt mondja, hogy azért nem szeret járni, mert mi nem vagyunk ott. Egyébként ha már bent van, jól el van, de kb minden reggel elmondja, hogy nem szeretne menni. Bölcsiben nem volt ilyen. Arra tippelek még, hogy itt nincs annyi figyelem, ami rájutna ezért éli meg nehezebben. A bölcsiben 7 gyerekre volt 2 gondozó. Itt 26ra (ha vannak betegek akkor 15-20ra) jut 2 óvónő +1 dadus.

nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekünk is szokta mondani, hogy az is rossz, hogy mi nem vagyunk ott. Az óvónéniket nagyon szereti, aminek örülök. Viszont azt én is megfigyeltem, hogy nem igazán van hasonló habitusú gyerek a csoportban, mint az én kisfiam, ő is kicsit "komolyabb" a többi gyerektől. Egy nagycsoportos van, aki hasonló hozzá, vele szokott néha játszani.
nov. 29. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem normális jelenség. Én is utáltam oviba járni gyerekként. Hiába foglalkoztak velünk, meg volt egy csomó olyan játék, ami otthon nem. Én egyke vagyok, jobban szerettem egyedül játszani, ezt szoktam meg.
nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam nagy csoportos. Kezdetektől fogva nem szereti az ovit. Nehezen barátkozik, zárkózott gyerek. Pedig 1 éves korától minden nap vittem gyerekek közé játszótérre.

Ősszel iskolába megy, félek is miatta.

jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kesves #4-es! Nem is barátkozik a kisfiad az oviban? Vagy játszik a többiekkel?
jan. 9. 16:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt ugyanez igaz meg csak kiscsoportos de utalja az ovit :( oszinten azt erzem soha nem fogja szeretni. Tobb baratja van akik imadnak jarni, O nem... velem lenne itthon :(
jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!