Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg van arra szabály hogy...

Tényleg van arra szabály hogy ha az édesanya kéri,akkor a nagymamának nem adhatják oda a gyereket,hogy hazavigye oviból?

Figyelt kérdés

Sajnos az óvónő közölte velem amikor mentem volna az unokámért,hogy sajnálja de nem adhatja nekem oda a gyereket kérésre.


Nagyon rosszul esett.


nov. 30. 11:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Konkrétan csak az viheti el q gyerekeket akit a szülő megjelöl. +Ha más megy érte akkor szólni kell előre hogy tudják. Gondolom anyuka nem is tudott róla hogy te el akarod vinni. Miért?
nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg van. Szeptember esején le kell adni egy listát, hogy ki viheti el a gyereket. Ha ezen nem vagy rajta, akkor szólni kell előre, ha mégis te mennél egyszer. Azt nem tudom, hogy véletlenül maradtál-e le, vagy direkt szólt anyuka, hogy neked ne engedjék...
nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
Igen!
nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
Nem viheted el, csak az, akit megjelölnek a szülők, meghatalmazó nyilatkozattal. És ez így van jól.
nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Foggalmam se volt arrol hogy ez hogyan mukodik

Fiam mondta hogy nemtudja ki fogja a gyereket elhozni mert nem ernek addig haza. Mondtam neki hogy majd en elhozom.

Es az oviba szembesultem az egesszel.

Azota erthetetlenul pislogok hogy ha van ilyen lista erre en miert nem kerultem ra

nov. 30. 12:13
 6/37 anonim ***** válasza:
95%
Biztos megvan az okuk, kérdezd meg a lányod/fiad
nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%

A két szülő viheti el (ha egyébként együtt élnek és semmi különös probléma nincs), valamint az, akit ők megjelölnek.


Kérdező!

Nálunk nagymama akkor és csakis akkor vitte haza a gyereket oviból/iskolából, ha szóltunk, hogy nem tudunk érte menni és megkértük, hogy ő menjen érte. És természetesen oviban le volt adva a neve, hogy ő elviheti.

Ha te úgy mentél oda, hogy a gyereked vagy párja nem kért meg erre, az önmagában elég gáz. A másik, hogy te utána nem vele beszélted meg, hogy máskor hadd vihesd haza a gyereket. Nyilván azért, mert tudod, hogy nem akarná. Szóval a szülők akarata ELLENÉRE akartad volna elvinni a gyereket oviból. Na, ehhez nincs joga a nagyszülőnek, nagyon helyesen!

nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

Azt a gyerek szüleivel beszéld meg, hogy miért nem kerültél rá. Lehet, hogy egyszerűen annyi az oka, hogy mindig tudnak menni érte és nem gondoltak ilyen esetre.

Ezt abszolút a gyerek biztonsága miatt kérik az óvodák, sőt, mi meg általános alsóban is kérjük. Nem adjuk oda a gyereket akárkinek, mert a felelősség a pedagógust terheli. Amíg a gyerek az intézményben tartózkodik, addig a pedagógus átmenetileg tulajdonképpen a gondviselői felelősséget és jogokat gyakorolja a szülők helyett.

Nekem volt olyan esetem, hogy - nem én voltam az ügyeletes, de még dolgom volt - és zokogva rohant hozzám egy gyerekem, hogy anyu itt van és el akar vinni, anya nem vihet el, csak apa! Anyuka súlyosan bántalmazta a kislányt, távoltartási végzés is volt. Nyilván ezt az ügyeletes nem tudhatta, csak anyuka olyan napon jött a lányért, mikor tudta, hogy apuka később tud jönni. Addigra már a másik ügyis kolléga volt, akinél ott volt a lista meg már látásból ismerte is a gyerekek hozzátartozóit.

Sosem engedek el gyereket anélkül, hogy tudnám, ki az, akivel hazamegy. Bárki mondhatja, hogy én vagyok a nagymama, aki beesik az utcáról.

Egyébként egyszerű a megoldás, ha a gyerek szülei rácsörögnek az óvónénire, hogy bár a mama nincs a listán, ma ő megy a gyerekért, akkor nem fognak ezen szőrözni.

nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
78%

Na, közben leírtad, hogy a fiad kért meg erre vagyis az ő egyetértésével akartad hazavinni.

De akkor a nyitóban miért írtad ezt: "ha az édesanya kéri,akkor a nagymamának nem adhatják oda a gyereket"?

Eszerint a fiad és a menyed közt nincsen ebben egyetértés? Ez önmagában nagyon nagy baj!

Egyébként neked természetesen nem kell tudnod, hogy ez így működik, de a fiadnak ill. a menyednek nagyon is! És ha a menyed nem írt fel arra a listára, az biztosan nem véletlen volt.

Ezt a menyeddel kéne tisztáznod!


Mellesleg: ha a szülők nem érnek időben haza, a nagymama pedig nem viheti haza a kisgyereket, akkor végül ki fogja hazahozni? Netán anyuka mindent leszervezett mással, csak épp a férjének nem szólt erről?


Jó sz...r házasság lehet az övéké is.

nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%

Objektív válasz: nálunk az év elején le kell adni a listát, ki viheti el a gyereket az óvodából. Ha nem az egyik szülő, hanem a listán szereplő egyéb személy, arról a szülőnek előre kell szólnia, megerősítés miatt, hogy tud róla.


Szubjektív válasz: biztosan van oka, hogy nem vagy a listán, kérdezd a fiadat és a feleségét, miért van így.

nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!