Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nem vesznek a szülők...

Miért nem vesznek a szülők vízhatlan ruhát a gyerekre, ha nem szegények?

Figyelt kérdés

Azt megértem, akinek nem telik. De. Egy óvoda mellett lakunk így rendszeresen látom a kint játszó gyerekeket. A nedves, hűvös időben a gyerekeknek jóval több mint a felén semmiféle soft shell, vagy valami vékony overáll, pu eső nadrág vagy ilyesmi nincsen. Gumicsizma se. Sportcipő + melegítő alsó, farmer (!) lányokon meg leggings...eső után. Állnak a csúszdán és kiabálnak, hogy vizes a csúszda, mert megfelelő ruha híján nem tudnak lecsúszni. Az időjárásnak megfelelő kinti ruha és cipő nélkül rohangáló gyerekek nem szakadtak, sokszor márkás rajtuk a cipő és a melegítő, meg azért nem hiszem, hogy a családok több mint fele volna olyan helyzetben hogy a két sarokra lévő lidl-ben, aldiban nem tud venni a gyerekre egy 3333 forintos kantáros alsót, ami vízhatlan, hogy a gyereke ne fázzon és tudjon gyerek lenni, játszani szeptember és április között. A komplett overál 5555 forint volt idén! Ugyanitt egy gumicsizma 2-3 ezer forint. Még a bélelt is!


Annyit látom a szülőket panaszkodni, sajánlkozni, hogy a gyerekek nem mennek ki, ha kicsit is vizes az idő stb. Na de így hogy vinnék őket ki az óvónők, ha több gyerek nem tud felöltözni úgy, hogy ne legyenek 5 perc után tök vizesek? A szerencsétlen gyerekek le se tudnak térdeli, vagy ülni így, hogy játsszanak. Mégegyszer mondom, hogy megértem a szegény családokat, de azért ez nem egy csóró környék, ez egy nagy város, átlagos környék, átlagos anyagi helyzetű családokkal, mégis több gyerek nincs játékhoz és időjáráshoz megfelelő ruhában, mint igen, holott van a városban 5 aldi-lidl, ahol nagyon olcsón lehet ezeket a dolgokat megvenni, hogy más ilyen üzletekről ne is beszéljünk, de hát ezek a legnépszerűbbek ugye.


dec. 28. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, az én lányom utálta az overallt, le és felvenni se tudta egyedül. De én sem szerettem. Kb. Középsős koráig hordta, pedig még általános iskolaba is vettem neki alsoban, ha mennek a jégpalyara, de nem vette fel.
dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ovis a lányom, mindenki overallban jár, én nem látok ilyet mint te..
dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2# az én gyerekem is ovis, nálunk is mind overallban vagy a megfelelő kétrészes alternatívában van, de mondjuk fizetős az óvoda, szóval ha ezzel jövök, akkor lehet jönni azzal, hogy jaj mert gazdagéknál máshogy megy. Igaz, "csak" 35 ezer havonta és van sok család, aki nehezen gazdálkodja ki, de mégis van az összes gyereknek megfelelő ruhája, igaz, el is mondják mindig mindenkinek, hogy ezt be kell szerezni, mert kimennek minden időben.


1# nem csak overall van, lehet venni külön nadrágot és kabátot. Az én gyerekem is utálja az overallt nem is adok rá olyat sose.

dec. 28. 00:45
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Enyém államiba jár, 30-an vannak a csoportba, vannak c-k is, mindenki normálisan van öltözve, időjárás szerint.
dec. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem mennek ki velük sem esőben sem hidegben.

Kisgyermek nevelő vagyok, van hogy kb tél végére tudik kikönyörögni egy overált. Kocsival jön, megy.

Nem 1 gyerekem van mostanába aki 2 évesen nem tud a kis 3 fokos csúszdára felmászni, majd 2-3 hónap és már bárnire is felmászik.

dec. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Osztom 5-öst. Egyszerűen kocsiból ki, kocsiba be, a szülők is, a gyerek is és ha "rossz idő van", ki se dugja az orrát a család - sokszor még agglomerációs kertes házas háztartásokra is jellemző ez. Ezért nem jut eszükbe, hogy az oviban másképp lenne. Sok ilyen barátunk van, akik 5-10 percnyire is autóval mennek Bp. belvárosban (és aztán ugyanennyi míg parkolót keresnek...) és még a kamaszokat is hozzák viszik.
dec. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
A fiam osztályába jár egy csomó gyerek, akinek téli kabátja sincs, mert kocsival kaputól kapuig viszik őket. Volt róla szó nem egy szülőin, hogy ha hó van, hideg, nem tudják őket kivinni, mert konkrétan megfagy a gyerek. Nem szegény szülők, mégis van, aki mellényben vagy melegítőben hozza a gyereket, mert ő is kibírja, míg beér az ajtón, bírja a gyerek is. Aztán szünetben ülnek a portán, mert a tanítónéni nem engedi ki őket a mínuszba.
dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy látom, hogy általában azokon a gyereken nincs overál, akiket autóval visznek. Ez még oké lenne, de azért vihetne be az oviba vmi vízhatlan ruhát. Nálunk esőben nem viszik ki őket, de hóba, vagy nyirkos időbe simán, ezért elengedhetetlen a vízálló ruha. Én is adok télen sí nadrágot a lányomra és átmeneti, vizes időben vékony vízhatlant nadrágot.
dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk mindenkinek van, pedig amúgy mi is 90% autóval járunk és sokan mások is. A hátizsákban elfér a vízhatlan nadrág. Nálunk szólnak is minden szezonban, hogy legyen.

Viszont a másik oviba jár egy ismerősünk, ott meg a szülők panaszkodnak, hogy hiába van ott, az óvónők nem segítenek öltözni és ráadni a gyerekekre.

dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

A kisfiam kiscsoportos, náluk is van a csoportban olyan gyerek akinek nincs megfelelő ruházata. Van egy kisfiú akit mindig melegítő nadrágban és pulcsiban hoz az anyja. Csak ritkán adtak rá kabátot. De több olyan gyerek is van a csoportban aki kabát + melegítőben jár sportcipővel, akkor is ha esett előtte.

Nálunk nem mennek ki már egy ideje, de nem csak emiatt.

dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!