Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Asperger-szindrómát kommunikál...

Asperger-szindrómát kommunikáljuk az óvodának vagy se?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kiderült, hogy a 3 éves kisfiam Aspergeres. Ezidáig maximálisan úgy gondoltam, hogy a diagnózis után tovább megyünk a Pedagógiai Szakszolgálathoz és kérjük az SNI státuszt, azonban úgy érzem, hogy az óvodaválasztás során falakba ütközünk, kevés JÓ intézmény közül választhatunk és nem szeretném megfosztani a fiamat a lehetőségektől.


Vannak magánóvodák, ahova hivatalosan nem járhat autista gyermek, de a kis létszám és az ismerős gyerekek miatt tudom, hogy jól érezné magát ott a fiam. Ha beismerjük az Aspergert, akkor szerintem nem vennék fel.


Tapasztalatok szerint ha van egy olyan Aspergeres gyermek, aki látszólag "átlagos" és problémamentes, akkor kérjük az SNI státusz, vagy "kummantsuk el" ?


Fiamról:

- békés természetű

- nem agresszív

- jól elvan magában

- nyugodt

- "Aspergeresen" játszik: sorrendbe tesz, körbe körbe szaladgál, közelről vizsgálja a tárgyakat

- de: nem alszik napközben



Van diagnózisunk gyermekpszichiátertől.



jan. 9. 19:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon kérlek ne szíts felesleges bonyodalmakat a gyerekednek ha szereted őt. A SNI-s gyerekeket lenezik és megbelyegzik.
jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
Egy tapasztalt pedagógus úgyis kiszűri, és elküld vizsgálatra.
jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Leginkább az előítéletektől félek, és hogy kevés választási lehetőségünk lesz. :(


Korábban ha meghallottam, hogy autista/aspergeres, akkor én is a tudatlanság miatt előítéletes voltam. Nem szeretném, ha hátrányból indulna a gyermekem, és esélyt sem kapna arra, hogy megismerjék őt.

jan. 9. 20:11
 4/28 anonim ***** válasza:
18%
#3 pedig pontosan így fognak hozza viszonyulni. Ha megtudjak ezt róla úgy fognak hozzá állni mint valami súlyos agyi fogyatekoshoz
jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

"Nemrégiben kiderült, hogy a 3 éves kisfiam Aspergeres."

. Érdekes, tekintve, hogy ez a diagnózis mára már elavultnak számít.


Egyébként úgyis kiderül, ha olyan, ha nem működik a dolog, és fel vannak rá jogosítva, elküldik, Te pedig szoktathatod be újra máshova.


Nem tudatlanság, előítéletesség kérdése, ha nem tudják ellátni a gyerekedet, illetve ha a pedaógiai program is kizárja az SNI-s gyerekeket.

jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Azért az, hogy otthon nyugodt, változhat, ha közösségbe kerül.

Én megmondanám, sokkal rosszabb, ha az első problémáknál "dobod be", márpedig 3 év alatt kiderül.

Illetve eleve úgy szervezhetik a csoportot is (pl ped asszisztenst is kap a csoport, fejlesztést biztosítanak, jobban figyelnek a napirendre, állandóságra).

Értelek, hogy nem minden ovi vállalja majd, de nem az a gyereked érdeke, hogy figyeljenek a speciális igényeire?

jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
5#-el egyetértek. Az nem előítélet,hogy nincsenek felkészülve hasonló gyerekekre. Ha pedig kiderül,márpedig észre fogják venni,akkor egy beszokott helyről kell új helyre menni,plusz rém kellemetlen lesz. Mit mondasz majd? Elfelejtetted mondani? Azért kell neki speciális hely,hogy tudjanak figyelni rá kellőképpen.
jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

5, sajnos Magyarországon még mindig a BNO10-et használják és aszerint még van Asperger. f84.50

BNO11 még nem hivatalos itthon.

Kérdező,

Ha olyan enyhe érintettsége lenne, normális orvos nem is diagnosztizálta volna 3 évesen.

Nem vagy kicsit elfogult?

Járt korábban már közösségbe vagy most kezdi?

A közösség mindent megváltoztat.

Amikor valaki "rárakatja" a gyerekére az autizmus diagnózist, de közben az SNI-ből nem kér, az nekem olyan visszás.

Az emelt csp, gyes, ingyenes étkezés, gyod jól jön, de fejlesztést véletlenül se kapjon, nehogy be kelljen vallani?

jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%

Én ebben az esetben nem mennék tovább, és abba az oviba adnám, ahol úgy gondolom, jó helye lesz. Ha mégse működik, akkor majd elküldik a szakszolgálathoz, és esetleg elküldik. De ha annyival jobbnak gondolod a kinézett ovit, megkockáztatnám a helyedben, hogy mégis át kelljen vinni, minthogy a rosszban kezdjen.


De ettől még magánban vinném fejlesztésre, hogy megtanulja azokat a fontos készségeket, amik alapból rosszabbul mennének neki.

jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, szerintem keress olyan közösséget, fórumot, ahol érintett szülők vannak. Ők jobb tanácsokat tudnak adni, tapasztalatot is megoszthatnak.
jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!