Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Asperger-szindrómát kommunikál...

Asperger-szindrómát kommunikáljuk az óvodának vagy se?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kiderült, hogy a 3 éves kisfiam Aspergeres. Ezidáig maximálisan úgy gondoltam, hogy a diagnózis után tovább megyünk a Pedagógiai Szakszolgálathoz és kérjük az SNI státuszt, azonban úgy érzem, hogy az óvodaválasztás során falakba ütközünk, kevés JÓ intézmény közül választhatunk és nem szeretném megfosztani a fiamat a lehetőségektől.


Vannak magánóvodák, ahova hivatalosan nem járhat autista gyermek, de a kis létszám és az ismerős gyerekek miatt tudom, hogy jól érezné magát ott a fiam. Ha beismerjük az Aspergert, akkor szerintem nem vennék fel.


Tapasztalatok szerint ha van egy olyan Aspergeres gyermek, aki látszólag "átlagos" és problémamentes, akkor kérjük az SNI státusz, vagy "kummantsuk el" ?


Fiamról:

- békés természetű

- nem agresszív

- jól elvan magában

- nyugodt

- "Aspergeresen" játszik: sorrendbe tesz, körbe körbe szaladgál, közelről vizsgálja a tárgyakat

- de: nem alszik napközben



Van diagnózisunk gyermekpszichiátertől.



jan. 9. 19:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
10%

20-as: NEM a kódokról van szó - az hülyeség, semmi értelme -, hanem az adott problémáról, az, ami miatt teljesen más a két dolog.

A családban több Aspergeres van - felnött meg gyerek is - szóval van tapasztalatom is, egész másmilyenek, mint az "autisták", habár ez sem egységes diagnózis.

jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%

Fogd már fel, hogy autista az Aspergeres is!

Külföldön már nem is használják ezt a kifejezést, mert baromság, félrevezető. Itt is látszik, hogy miért.

Mert fals megnyugvást jelent, miszerint "velük könnyebb", "ők a magasabban funkcionálók" , "ők a zsenik, az esőemberek, a bilgéccek..."- nem feltétlenül.

jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes, mert ÉPPEN külföldön (Németország) élek, és itt használjßak az Aspergeres megnevezést, szóval téves infóid vannak.
jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
19%
22#-el Egyetértek.
jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, úgy látom, hogy nagyon megosztó a téma.
jan. 10. 20:17
 26/28 anonim ***** válasza:
78%

Annak megosztó, aki nem él benne.

A gyerek érdeke, hogy olyan intézménybe járjon, ahol hajlandóak fogadni az autizmusával együtt. Mit érsz el egy olyan óvodával, iskolával, amelyiknek nem szerepel az alapító okiratában, 1, így ha kiderül, egyből kirakják és bizony normális pedagógusnak feltűnik, 2, nincsenek meg a személyi feltételek a sajátos igény kielégítésére?

jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
35%

23, Németország pont szarik rá, de mellette Franciaország már éppenséggel bevezette. Jelenleg 35 ország használja.

2022. január 1. óta él a BNO11, de 5 év haladékot adtak a BNO10-ről való átállásra. Addig Németországban is párhuzamosan használják. De pont ma láttam egy magyar leletet az Auti csoportban, ahol már BNO11 szerint diagnosztizáltak.

jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

26: Teljesen megértem, amit írsz, ugyanakkor attól félek, hogyha megkapja az SNI státuszt, akkor a 24+ fős állami csoportban kevesebb figyelem jut rá, mint a 13 fős magán csoportba.

Szakember hiány miatt pedig benne van a pakliban, hogy az állami óvodákban sem kapja meg a szükséges fejlesztéseket.

Fejlesztésekre egyébként magán úton is tudom vinni.

jan. 10. 20:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!