Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a teendő? Pedagógusként?

Mi a teendő? Pedagógusként?

Figyelt kérdés

Amennyiben egy 2 csoportos óvodában baleset történne az ovoda udvarán és az adott osztály pedagógusa éppen nem látta a balesetet, mert az udvar egy másik szögében foglalkozott a gyerekekkel, akkor is ő számít szemtanúnak?

Ha a baleset véletlenül történik és egyik pedagógus (3volt kint) sem látta, ez esetben a felelős az adott osztaly pedagógusa? Aláírhat egy papírt úgy hogy végképp nem látta a balesetet, mert erre kötelezik? Hiteles így ez vagy ilyen esetben nem számít hogy hiteles legyen, a lényeg hogy meglegyen jelölve egy szemtanú -lényegtelen hogy látta-e vagy sem?

Szóba jött és nem találom igazságosnak. Főleg, hogy az udvaron nem adottak a korulmények hogy a két csoport ne keveredhessen így minden óvónő csak a sajátjára tudjon figyelni. Nincs semmilyen meghatáozás hogy melyik pedagógusnak épp hol kellene figyelnie.



máj. 20. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Aki nem látta, az nem szemtanú. A felelősség azé, aki aláírja.


És egy óvodában nincsenek osztályok.

máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, csoportra gondoltam.

Tegyûk fel, hogy az adott osztály pedagógusa a felelős, hiába hogy vegyesen vannak az udvaron, nem számít, hiszen az ő osztályába tartozik. Azonban ha nem látta a balesetet és kötelezik, hogy aláírja szemtanuként, mert valakinek muszáj, "nincs olyan hogy nem volt szemtanú", ez esetben jobb így cselekedni? Az indok, hogy a szülő mit szólna hogy nem látta senki. Amit meg is értek.

máj. 20. 20:08
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig a pedagógus döntése, ha enged a nyomásnak.


A szülő meg nem hülye, volt ő is óvodás, tisztában van vele, hogy nem tud egyszerre az összes gyerekre figyelni a pedagógus.

máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Hát mondjuk elég baj, hogy nem látta senki, az óvónőknek meg a dajkáknak árgus szemekkel figyelniük kell. Nem játszaniuk, hanem figyelniük. Aki nem látta, az nem írhatja alá, hogy látta, hát miféle tanúvallomást tesz úgy?
máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

#4, kicsit számolj már. Az udvaron van 2 csoport, kb 60 gyerek. Legjobb esetben (ez általában soha nincs így) 6 felnőtt, akiknek ugyan van 12 szemük, de 1 ember csak 1 felé néz. Így tehát nem rúd 6o felé nézni egyszerre.

Másik dolog, a többi gyerekkel játszott, foglalkozott. Azt mondod ne játszott, figyeljen a többire. Ha meg áll egy helyben és néz, akkor meg az a bajod, hogy nem csinál semmit, csak áll egy helyben és azért kapja a pénzét.


Óvodapedagógus vagyok , és kizárt dolog,hogy valamit aláírjak szemtanúként, amit nem láttam.

máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

1 nézés felé nem 1 gyerek van, 5-ös! Két szemmel vígan át lehet látni 10 gyereket! Egyébként nálatok 30 fős a csoportlétszám? Inkább 25-nek kéne lenni, és mindig van hiányzó.

Nem, nem az a bajom, óvodapedagógus asszony, hogy nem csinál semmit! Nem azt várom el tőle, hogy játsszon a gyerekekkel, tudnak azok játszani magukban, sőt kell is nekik szabadon, hanem azt várom el, hogy ha reggel a gyerekemet egyben elviszem az óvodába, akkor ugyanolyan egyben kapjam vissza délután, mert felügyeltek rájuk az udvaron.

máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Nalunk olyan nagy az udvar,h a hatso reszt be se latni es az ovonok csak elol vannak.... erdekes dolog, de a felelosseget csak vallalni kell valakinek.
máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
A lányom óvódájába 30-30 gyerek járt. Hatalmas udvar. Igenis lehetséges, hogy az egyik óvónő, aki épp x irányba figyelte az ott játszó 12 gyereket, épp nem látott valamit, mert a 3 éves Bercikének segített kifújni az orrát, megigazítani a tépőzárat a cipőjén, stb. Én felügyeltem gyerekeket nagyobb létszámban, és előfordult, hogy épp ragtapaszt ragasztottam valaki térdére, míg a másik gyerek mögöttem hatalmasat esett, és jobban megsérült, mint az, akit épp elláttam.
máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

A kislányom óvodájában 6 csoport ovisai vannak kint egyszerre az udvaron. Délután ez a létszám kevesebb, illetve nem is szokott akkor már minden csoport egyszerre/ vagy egyáltalán kimenni.

Múltkor mentem a gyermekemért. A csoportból ottmaradt gyerekek mind közösen játszottak valamit. A dada volt kint a gyerekekkel, s miután nem láttam a gyermekemet sehol, ezért megkérdeztem őt, hogy merre van. Elkezdett nézelődni, de ő sem látott senkit a csoportból. Konkrétan az egész csoportról fogalma sem volt, hogy merre járnak, és mit csinálnak... Persze hamar előkerültek, de akkor is; szürreális volt az egész...

máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Utolso, ezert van nalunk, h egyszeruen du mar nem engedik ki oket, mert a csop.ban belatja legalabb. D.e.is van hogy napi 30!percet vannak kint az egesz csop. Tavasszal es nyáron is bent tapsikol meg enekel az ovono,mert melós feloltoztetni meg kint vigyazni rajuk. Nem tudom melyik a rosszabb.
máj. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!