Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány sajátos nevelésű és...

Hány sajátos nevelésű és egyéb állapotú gyerek lehet egy óvodai, iskolai csoportban? Egy átlag gyerek szüleinek jogában áll erről az arányról tudni?

Figyelt kérdés
jan. 24. 12:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

Én napközis tanár vagyok "csak".

2.osztályosaim vannak.

Nincs megszabva. Itt pl 19gyerekből 12 sni-s.

Persze, hogy tudhat róla a szülő. Ofőnél lehet érdeklődni

jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

1!

Ez valami spéci suli? Vagy hogy vannak ennyien? Merő véletlen?

És engednek ennyi sni gyereket egy osztályba komolyan?

Félre értés ne essen, semmi bajom még véletlen sem velük, sőt le a kalappal a szülők és tanárok előtt.

De nem hátráltatja a többi gyerek "normális" tanmenetét hogy ennyi sni-s gyerek van egy osztályban?

jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

"Nincs megszabva. "


Dehogy nincs. Egy SNI-s gyerek kortól függőben másfél vagy 2 gyereknek számít. Meg van adva egy maximális csoportletszam, abba kell hogy bele férjen. Ha nálatok 12 SNI-s van, akkor az minimum 18 gyereknek számít, plusz ott a "maradék" 7, tehát nálatok 25 a maximális létszám.

Kerdezo, az ovoda/iskola alapító okiratban meg van adva maximális csoportletszam, az nyilvános adat. Hogy melyik gyerek SNI-s a csoportban, az nem

jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Minimum és maximum osztály létszámok vannak előírva, hogy azon belül hány SNI-s lehet azt az adott körülmények adják. Egy SNI -s a szakértői véleménye alapján lehet 1 vagy 2 vagy 3 főnek számít, akkor azzal számolnak a létszámnál .
jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg mindenütt ez lesz az átlagos arány.
jan. 24. 12:36
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eléggé elszomorít engem.

jan. 24. 12:37
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

2!

Egy 900 Fős falu sulija. Nem spéci suli. Református fenntartóval.

A helyiek kevesen vannak (19ből 11) így lasszóval fognak meg mindenkit. Mivel zsákfalu vagyunk, így bárki is jöhet a létszám miatt.

De, nagyon lehúzzák sajna a jó képességűeket.

jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne lehetne jó képességű egy SNIs? Az enyém versenyeket nyer és halálra idegesítik a gyenge "átlagos" tanulók.


A suli, ahol dolgoztam versenyistálló, osztályonként 3-4 BTMN/SNI, 20 körüli gyerek.


A suli, ahol a gyerekem először járt 30fő, 5-6 BTMN/SNI, gyűjtősuli.


A suli, amit a gyerekem most hagy el 20 körüli létszám, 15 BTMN/SNI(a normálisokat most vitték el félévkor, így alig marad).


A suli, ahova megy 20 körüli létszám 2-3 BTMN/SNI.


Nem tudhatsz róla, nem szabad kiadni, privát adat, érzékeny téma, persze sokan fecsegnek tanárok közül. A gyerekek nem hülyék, nézze meg a gyereked, hányat visznek ki fejlesztésre és ki kivel jár.


Sokkal több gyerek problémás egyébként, mint amennyi "papíros", és nem feltétlen ők haladnak nehezen a suliban. Az sem számít, hogy ki BTMN kóddal rendelkező, és ki SNIvel, néhány szakszolgálat szereti túltolni, más meg szereti kendőzni a problémát. Van tanár, akinél a gyerek köpköd harap és verekszik, és nem küldi szakszolgálathoz, hanem megoldja. Más meg akkor írja, hogy sikít, ha kiabálni mert, amiért megrúgták. Vagy lassan haladnak, vagy nehezen viselkednek, vagy furák, vagy ezek kombinációi a papíros gyerekek, néha pedig észre sem veszed, mert nagy háttérmunkával kompenzálnak a szülők. Ez főváros és agglomeráció, amiket én írtam, de nemrég volt cikk, hogy a gyerekek harmada BTMNes, és akkor még az SNIseket hozzá se csapták.

jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

SNI-s a fiam, a 8assal teljesen egyértek. Pl a fiam 5 évesen egy 6-7 éves gyerek szintjén áll értelmileg - ki lett mondva, nem én gondolom így,- csak a figyelmével van baj, és van pár autisztikus tünete, amik senkit sem zavarnak igazából. Nem kell minden SNI-s gyereket leírni, hogy rombolják a normálisok - inkább papír nélküliek- teljesítményét. Biztos van ilyen is, de nem minden SNI-s.

Nálunk amúgy nem mondják el az arányt, és nem beszélnek róla ki sni és ki nem, annyit tudok, hogy 5 gyerek fixen az a 26 fős csoportból.

(Azt még hozzáteszem, hogy olyanokat mondtak név nélkül példaviselkedésnek normális gyerekekről a csoportban, hogy csak a fejem fogom, miért is az én gyerekem az sni-s... Bocsi, ez csak kibukott belőlem a témához...)

jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon összetett a téma. A BTMN normál intelligencia övezetbe tartozik, de többnyire magatartái és tanulási nehézségei vannak, ezeknek nincs organikus háttere, inkább szociális.

Az SNI az sajátos nevelési igényt jelent, speciális gyógypedagógiai megsegítést kell számàra biztosítani. Organikus hàttere van, ide tartozhat normál intelligenciàjú dislexiás, autista, hallássérült, látássérült, mozgássérült és az intelligencia övezet 70 IQ alatt az értelmileg sérültek.

Szülőként és tanárként én nem tudok olyanról, hogy a szülők előtt ezek az adatok titkosak lennének, de elvileg nem kérhetik számon a pedagógust, hogy részletes adatokat közöljön minden egyes gyerekről, ami az osztályt érinti arról folyamatosan tájékoztatva vannak. És ezek az adatok amúgy sem megbízhatóak, ahogy a 8-as is írta, a szakértői vélemények is különbözőek, a pedagógus sem biztos, hogy észreveszi, be kéne küldeni a gyereket, van sok határeset, főleg a BTMN esetén.

Tanítottam már olyan osztályt, ahol a 23-ból 17 BTMN volt és olyat is, ahol a 17-ből 7 SNI-s.

Mondanom sem kell, hogy egy normális családból származó SNI-sel semmi baj nincs, de a BTMN -esek zömével igen, mert ott a szociális háttér gáz. És ebből is egyre több van.

jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!