Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Amiatt, hogy megfontolják,...

Amiatt, hogy megfontolják, hogy magán óvodába járassák szülők gyermekeiket, mi az a többi intézményhez képest (kevés, de) KIEMELKEDŐ előny? És mik azok (ugyan nem ennyire kimagaslóak, de már jóval több) melyek igencsak ELGONDOLKODTATÓAK, hogy...Lent!

Figyelt kérdés

Folyt.:


És mik azok (ugyan nem ennyire kimagaslóak, de már jóval több) melyek igencsak ELGONDOLKODTATÓAK, hogy megnyerővé, szimpatikussá tesznek egy magánovit (melybe érdemesebb beíratni gyermekeiket - az államiak helyett)?


__________________________________________________



Érdeklődöm csupán, mivel általában vagy csak a csoportonkénti kisebb (12-20 fő közötti) létszámot, vagy csak az angol/német anyanyelvű (pl. délutánonként végig idegen nyelven kommunikáló) pedagógusok meglétét, vagy a jobb minőségű étkeztetést szokták emlegetni előnyként.


-Mást,

-Többet,

-Jobbat,

-Uram bocsá’ (csekély, de annál kivételesebb, szinte) egyedülálló pluszt nem igazán hoznak szóba.



jan. 26. 21:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
46%

Adott esetben jobb az oktatás, hiszen azt már óvodában elkezdik, jobban odafigyelnek a pedagógusok a gyerekre mert kevesebb gyerekre jut több idejük. Jobban meg is vannak fizetve ezért valószínűleg a hozzáállásuk is más.


És hát adott esetben kapcsolatok. Nyilván óvoda még korai lehet, de későbbiekben nagyon nem mindegy, kikkel összezárva nevelkedsz. A leendő miniszterelnökkel vagy Orsós Vindízellel akinek már iskolába kellene járnia.

jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Magánovis ismerősöm büszkén szokta mesélni,miket csinálnak az oviban havi rengeteg pénzért. Tök jó,csak mondjuk a nem magánban meg ugyanazokat csinálják ingyen 😁 és ugyanúgy volt olyan fiú,aki terrorizálta az ő gyerekét, pedig elvileg ott ugye mindenki tökéletes és kislétszámú és satöbbi.

Én is magánba akartam iratni először a gyereket,életem legnagyobb pénzkidobása lett volna.

jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Képzettebb, jobb pedagógusok, akik nincsenek agyonterhelve. Jobb minőségű játékok (pl a hinta nem szakad le a gyerek alatt). Jobb higénia
jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó,ez simán butaság. A pedagógusok ide-oda mennek,nálunk is volt olyan,aki magánoviba ment vagy onnan jött. A játékok,a higiénia is teljesen jók voltak államiban. Én majdnem magánba irattam a gyerekemet,egyedül a covidhiszti miatt irattam végül államiba. De milyen jól tettem. Most már elsős, pont azért vetettük el a magánsulit is,mert annyira jó volt az ovi. De itt is úgy van,hogy megfogadtam,hogy átmegyünk magánba,ha nem jó. De eddig nagyon is jó. Az ismerősöm magánsulis és ott ugy adjàk elő a kirándulásokat, mintha ők találták volna fel az erdei sétát. Nálunk is minden hónapban volt kirándulás vagy színház,csak épp nem írtak róla 10 fb posztot 50 fényképpel és átlag 3 ezer ftba került,nem százezrekbe. És még a kaja is jó,minden nap megeszi a lányom és szereti is.
jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Az én lányom állami oviba járt, nagyszerű óvónénik voltak, szép környezet, új és jól karbantartott játékok, jó szülői közösség.


Ismerőseink gyerekei magánoviban annyival kaptak többet, hogy az óvónők mindig csak jót mondtak a gyerekekről, így bizonyos problémák csak az iskolában, vagy más szülőktől visszahallva derültek ki. Ráadásul elég sok volt az újgazdag, orvos vagy egyéb "fontosember" feleség az anyukák között, mindenkit lenéző p,csák.

jan. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

Az enyém magánba jár.


Változatos, egészséges, finom ételek, sok zöldség, gyümölcs

kevés gyerek(13an vannak a csoportban, de sosincs ennyi gyerek, mert valaki mindig hiányzik)

megfelelő mennyiségű figyelem, törődés, figyelembe veszik az egyéni képességeket

tisztítják a levegőt, így jóval kevesebbet beteg a gyerek

széles spektrumú foglalkozások(idegen nyelv, drámapszichológia, úszás, foci, balett, télen korcsolya, kézművesség,zene stb)

kevesebb a szünet, így dolgozó szülőként könnyebb megoldani

jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Tisztítják a levegőt 🤣🤣🤣
jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
7es, igen, ózon generátorral, nap végén.
jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%

Erről pl. amerikában máshogy vélekednek :D


Some devices that are advertised as air purifiers purposely emit large amounts of ozone, the main component of smog. CARB recommends that ozone generators not be used, except for approved industrial purposes where harmful exposure to ozone is prevented. Not only are ozone generators ineffective at cleaning indoor air, but inhaling ozone poses serious health risks for humans and animals. This fact sheet discusses these health risks and provides effective, alternative solutions to address

jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

9es, amerikában elég sok mindenről másképp vélekednek, ha nem tűnt volna fel:-D


És mint mondtam, nap végén kapcsolják be, tehát nincs ott senki már akinek árthatna, reggel meg a dadus kiszellőztet mielőtt bárki megérkezne.

jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!