Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők! Valóban olyan kezelhet...

Óvónők! Valóban olyan kezelhetetlenek, neveletlenek a mai óvodások, ahogy néhány körülöttem levő gyermekről látom (ill. mondják ezt szülők is azon óvodákban levő csemetékről akik az ő gyerekükkel egy csoportba vannak)? Ha igen, nincs semmi módszer...

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor: nincs semmi módszer, amivel kezesebbé lehetne őket "varázsolni"? Nevelni, korrigálni az ilyen nehezebb eseteket?


Ilyen, szinte viselhetetlen ma a helyzet vidéki óvodákban (kisváros és nagyváros együtt)?



febr. 13. 00:30
 1/7 anonim válasza:
80%
Nem csak az óvodások, hanem az ilyen 13-14 évesek is neveletlenek...
febr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
14 éve vagyok óvónő, szóval nincsen óriási, több generációs tapasztalatom, ez alapján én azt mondom, a gyerekekkel nem rosszabb a helyzet most, mint mikor elkezdtem dolgozni. A szülők már más kérdés, velük egyre több a baj.
febr. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Azok a gyerekek neveletlenek akiket nem nevelnek a szüleik. A hibát bennük kell keresni. Én nevelem a fiamat és már most 7 évesen látszik h normális felnőtt lesz majd belőle, jó alapokkal indul, ez a kortársai java részéről nem mondható el, tisztelet a kivételnek.
febr. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezen szülők akkor miért szeretnének gyerekeket, ha vagy nem tudják, vagy - még rosszabb - nem akarják nevelni őket? Nem bántásból, épp ellenkezőleg, őszinte érdeklődéssel kérdezem! (Vagyis kérdezném, de gyanítom pont ők nem fognak válaszolni ilyen kérdésekre soha.)
febr. 13. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyám csak dajka, de totál ki van borulva, hogy olyanok ma a gyerekek, mint az állatok. 2 éve van nyugdíjig, de már számolja a napokat. Totál anarchia van az oviban, egyszerűen alig bírnak a gyerekekkel. Neveletlen, szemtelen az összes, de a legnagyobb baj, hogy a rengeteg képernyőzéstől olyan magasan van az ingerküszöbük, hogy bent az oviban normális játékokkal és foglalkozásokkal lehetetlen lekötni már a figyelmüket. Nem tudnak egy 5 perces mesét leülve végighallgatni. Agresszívak, zaklatottak, tele vannak feszültséggel. Nagyon nehéz velük.
febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
És persze az összes anyuka meg van róla győződve, hogy nem az ő gyerekéről van szó.
febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok óvónő, csak ovis gyerek anyja.

Nálunk (sima kisvárosi ovi) nem olyan vészes a helyzet, 25 gyerekből 2-3 durva eset van. Náluk valóban minden percben résen kell lenni, már ha a te gyerekeddel játszik épp. Mindkét esetben látványosan idegenkedik a szülő a büntetéstől. Egyikük anyukája épp nekem mesélte el, hogy az óvónő állandóan kéri a következetes nevelésre, de egyszerűen nem tudja megbüntetni a kisgyerekét, hiszen csak öt éves...

Egyébként én azt hittem korábban, az én fiam a rosszaság, de látom a különbséget, és rendesen elszégyelltem magam ezért a gondolatért. Ilyenkor azért örömmel nyugtázom, hogy legalább annyira sikerült megnevelnem, hogy nem közveszélyesen játszik/viselkedik.

febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!