Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fura beszoktatási módszer,...

Fura beszoktatási módszer, vagy csak nekem?

Figyelt kérdés

4éves lesz a,fiam idén nem kötelező még neki az ovi,viszont hiányolja a gyerektársaságot,így ma megkezdtük...

Elöször is vegyes csoportokba vannak itt a környékbeli ovikba... kicsik a nagyokkal,már ez nem tetszett.!!.3 kiscsoportos van a,fiammal együtt!olyan mesét olvastak fel nekik,aminek a,szövege szerintem a nagyobbakat sem kötötte le,nemhogy a piciket..

Emellett a hangsulyt az ottani szabályokra fektették ..ahelyett hogy az ö kis meglévö örömét fokozva hogy végre” ő is óvodás nagyfiú,és milyen jo lesz ott,mit is lehet játszani,másik gyerköc mutogatta mik vannak .

A csoportszoba maga visszataszit,mert egyrészt kicsi a. helyiség,másrészt a zsufolt játékok zöme kislányoknak valo,pl babák,babaszpba,konyha..

.mindezek ellenére a fiam elég jol elvolt,még szivesen maradtunk is volna délig is,de valamiért nem akarták.....

3órát voltunk ,ebböl egy cigiszünetre hagytam egyedül,de láttam hogy örült mikor ujra látta,hogy bennt vagyok!

Holnap viszont már rámeröltetnék hogy hagyjam ott egy idöre..

Hát furcsa nekem ez.ma ne maradjunk,holnap meg mélyviz egyböl..


2014. szept. 1. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenütt úgy szokták, hogy első nap ott lehet a közelben a mama,de nem bent a szobában, másnaptól egyre hosszabb ideig anyuka nélkül maradnak.
2014. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy te nem hiszed el, hogy a fiadnak jo lesz. Ez meg mindig baratibb beszoktatasi forma, mint a lassubb, amikor mondjuk 2 hetig bemesz vele 2 orara, aztan majd vmikor a 6.heten alhat bent. Mi ezen mentunk keresztul, az eredmenye az lett, hogy a lanyom megszokta, hogy ott vagyok & nelkulem mar nem akart maradni. Ja, o volt bolcsis.

Szerintem ha ennyire nem tetszik, akkor el lehet vinni mashova. Nem tudom, te nem erzed ugy, hogy tul aggodod az egeszet? Most ha lenne bent 4 auto, akkor se biztos, hogy azzal jatszana, mert ott vannak a gyerekek, elvileg te allitod, hogy kell neki a tarsasag; akkor semmi gond sem lesz. Ha meg vegkepp nem tetszik semmilyen opcio, akkor kinyitod a penztarcadat es magan oviba iratod. Keves a jol felszerelt ovi, de nem attol kiegyensulyozottak a gyerekek, hogy van e fius jatek vagy sem. Ne hidd, hogy idonkent nem fog ott a konyhanal jatszani..

Tudtad, hova iratod, ha annyira rossz lenne, akkor nem jarnanak oda gyerekek...

2014. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem tetszik az ovi keress másikat,mert ha már most ennyi probléma van később csak fokozódni fog. Náluk a beszoktatás úgy van,hogy egy hétig reggeli után mehetett a szülő a gyerekkel (ha a gyerek igényelte,mert volt olyan gyerek,hogy 2ik nap mondta az anyukájának,hogy hazamehet,és nem is volt gond),utána van csak egyedül.
2014. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én bennt voltam vele,aminek külön örültem hisz én is kiváncsi vagyok a környezetre ahol eltölt 3 évet,na és hogy mégis kik mik veszik körül,hogy érzi magát stb..

Maga a,modszer furcsa,lehet az én elképzelésem volt csak ,de ha,az együtt-ott létet fokozatosan csökkentették volna,jobban tetszett volna...minél kevesebbet az anyukával..

Nemértem miért ezt a hirtelen elválási módszert alkalmazzák többnyire.de remélem nálunk is beválik.....

2014. szept. 1. 15:24
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a beiratkozaskor kellett volna elore megkerdezni. Gondolom, volt nyilt nap, ahol bele lehetett latni az ovodai eletbe.
2014. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedves,1/4 es,flegmázás helyett kérdezhetnél szépen is.de hogy kerüljük a további szócsatákat,én a saját nemtetszésemet irtam le,ha nem tetszik nem kell okoskodnod,mert fogalmad sincs sem arrol hogy milyen iszonyat buszjárat legalso lépcsöfokára feltéve KISÉRÖ nélkül ,egy bölcsibe nem járt ,egykének minősülö,betegesen anyás kisgyerek anyukája vagyok,aki mivel egyedülállóként nehéz városba költöznie albérletbe egy,keresetböl nem igazán válogathat az óvodák közül!! mert sajna rohadt nehéz körülmények közt élve, :(

És igenis nem is igazán tetszhet hogy ha már egy,14 15fős,csoportba 10 fiú,és van 2 db autó pl,amiért tudom hogy odavan és marakodnak érte,vagy több lehetösége van..de ezek csak a részletkérdések ..

2014. szept. 1. 15:35
 7/26 anonim ***** válasza:
De hangsulyozom, nekem tetszett, hogy fokozatosan szokunk be, utolag meg nagyon bantam. Lehet, nem tetszik a hozzaszolasom, de hidd el, most nem az a lenyeg, hanem az, hogy mi a jobb a fiadnak. Ha rossz lenne a modszer, nem alkalmaznak..nem?!
2014. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nyilt napról nem tájékoztattak,sőt ,semmit sem mondtak volna sehol, ha nem járok be kérdezősködni.

Pedig igy meg futtából „menetközben” meg épphogy tudunk szót váltani :(

2014. szept. 1. 15:39
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem flegmaztam, csak kozoltem a puszta tenyeket, es nem csak te vagy egyedulallo. El kell fogadni a helyzetet, most kell elvalnotok egymastol olyan ertelemben, hogy beszokjon & jol erezze magat. Szerinted nekem mennyire volt rossz, hogy 2 evesen ment bolcsibe a lanyom, mert mennem kellett dolgozni? Nem tudok rozsaszin cukormazba ontott lelekemelo hsz-t irni, mert mar ateltem&inkabb szembesulj vele most, mint akkor. Te valoszinuleg 2 hetig sirni fogsz, o max par napig, de jo lesz neki. Hidd mar el.
2014. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Akkor had kérdezzem meg,utólag miért bántad meg? természetesen innentől a fiamtól.és az óvónéniktől függ..

ja,sajna nem telik magánovira..ezen akadtam ki

2014. szept. 1. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!