Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda kezdés-sírás Van...

Óvoda kezdés-sírás Van valami bevált módszer hogy annyira ne sírjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam nemsokára kezdi az ovit..es annyi posztot olvastam hogy mennyi sok kisgyerek sír,már akkor is mikor indulnak el otthonról.

A ti gyerekeitek is így voltak?

Van valami bevált módszer ez ellen?

Szívem szakad meg ha rá gondolok, hogy ott hagyom és sokáig sírni fog ott egyedül szegenykém.



jan. 19. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1.5 évig hagytam ott sírva a fiam 🤷‍♀️

Ő ennyi idő alatt szokta meg. Most középsős.

jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Kell bátorítani a gyereket, hogy ott lesznek új barátai akivel játszhat, és jó lessz minden
jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az módszer hogy te ne félj ettől. Ha te félted az ovitól, ha te aggódsz, ha te sajnálod otthagyni érezni fogja rajtad és ő is ezeket a negatív érzéseket fogja az ovihoz kapcsolni.


Úgy kell az oviról beszélni, és neked is úgy kell hozzá állni, hogy ez egy jó dolog. Lesz egy csomó jó játék amivel játszhat, kedves óvónénik lesznek vele, lesz saját jele, lesz kedvencmesedigurás benti cipője. Ezekről kell vele beszélgetni és akkor várni fogja.

jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne stresszelj emiatt mert ő is megérzi. Illetve minden nap készítsd fel.

Mesélj neki, róla az ovodáról, hogy utána mész érte. Bábozzatok, játszad el neki a szitut.

Rajzoljatok róla. Fontos maga a felkészítés is és nem egy nappal előtte meg nem egy héttel.

jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nagyon könnyen ment a beszoktatás, voltak már ismerős kislányok a játszótérről, azt hittem, sínen vagyunk, az első nap után elmúltak a félelmeim. Minden jó volt, míg be nem nyelt egy betegséget, és itthon volt két hétig, mikor meggyógyult, onnantól kezdve nem akart menni. Itthon nem volt sírás, csak mikor ott voltunk, nem akart ott maradni, sírt, kapaszkodott belém, de az óvónénihez is bújt, ha ő vette fel, csak nem akart maradni, nem akarta, hogy én elmenjek, játszunk együtt, szegénynek minden baja volt. Mikor mentem érte, kisírt szemmel fogadott, mondták, hogy egész nap ilyen, bújik az óvónénihez vagy a dadushoz, semmire se lehet rávenni... Hiába volt minden mese, program, bármi. Jött még egy betegség, akkor már csak egy hetet volt itthon, nagyon féltünk, hogy mi lesz, de akkor már megint szívesen ment. Nem tudom, ez vált-e be, de mikor sétáltunk az oviba, elmeséltem, mi lesz ma a dolgom, és hogy neki mi lesz a dolga az oviban, aztán hazafelé majd elmeséljük egymásnak, milyen napunk volt...
jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg ovival kapcsolatos könyvet olvasunk/tunk (Vadadi Adrienn, Bori, Janikovszky Éva). Ezen kívül a sírásmeghallgatás eszközét alkalmazom ( [link] ) - tudom, hogy nem kell hogy kevesebbet sírjon, adja ki támogató közegben -, ezen kívül van otthon dedikált gyerekidő ( [link] ). Ezek segítenek neki, valamint az idő.
jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj mert megérzi. Készítsd fel az ovira. Meséld el neki milyen jó lesz ott. Ha van nyílt nap menjetek el. Legyen nélküled ha eddig nem volt. Szokja hogy nem vagy mellette. Olvassátok mesét az oviról. Ha sírsz is mikor ott kell hagyni ne előtte tedd.

Nekem előbb bölcsis volt a fiam és ezek egész jól beváltak. Volt sírás de nem volt vészes. Azt tudd hogy ha sír is mikor ott hagyod, hamar megnyugszik valószínűleg. Nálunk azt is mondták h 10 perc múlva oda telefonálhatunk ha az megnyugtat és el fogják mondani mi újság.

Amire még számítanod kell az az hogy ha az elején nem is sir, lehet később amikor már folyamatosan megy fog

jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Készítsd fel, és igen, ha sír, majd abbahagyja. Ez van, neki is furcsa, de ha rástresszelsz tuti még jobban kikészül.


Mosolyogsz, megnyugtatod, elmész és majd utána, amikor már nem lát! lehet kibukni :)

jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És bár azt még senki sem hangsúlyozta, de nem egyedül fog ott sírni szegénykéd! Az óvónéni fel fogja venni, ölelgeti, ha kell órákon át (ezt írták mások is), de a lényeg, a gyereked nem fog ott egyedül sírni, ezt felejtsd el! Szinte az egész rajtad múlik, a te hozzáállásodon. Bátyám feleségét végül megkérték az óvónők, hogy inkább apuka hozza beszoktatni a gyereket. Egyből sikerült, és nem volt több sírás.
jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Mikor az ovis beiratkozás volt, akkor látta a játékokat az udvaron, benéztünk az egyik csoportba is. Nálunk nagyon sok gyerek könyv van a könyvtárban.

Már 2 éves korától rendszeresen járunk könyvtárba. Itt találtam meg a Dorci a nagy óvodás című könyvet. Napi szinten kellett olvasnom neki. Sokat meséltem neki az óvodáról. Néha összefutottunk néhány leendő csoporttárssal, mondtam a nevüket. Első nap félénk volt, másnap pedig úgy hagyott ott puszi nélkül az ajtóban, mint a sicc.

Aztán jött az első betegség és már nem is akart menni oviba. Reggel már öltözésnél zokogott.

Ezután vettük ki a könyvtárból Dany Aubert: Oviba megyek című könyvét.

Következő hétfőn még húzódozott, de keddtől már megint szívesen ment.

Néha vannak még napok mikor az ajtóban mondja, hogy menjünk haza, de azután mikor meglátja a gyerekeket már menne is befelé.

Sőt, már pátyolgatja is a most beszokó kicsiket.


Szóval a lényeg, beszélgess vele róla. Ha szereti a könyveket, meséket, akkor olvashatsz is róla neki.

jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!