Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos óvodás mikortól...

Kiscsoportos óvodás mikortól ebédel és mettől-meddig alszik?

Figyelt kérdés

A nagyobb gyerekem mikor ovis volt, fél1kor már pizsiben várták az ágyban mesét, 3/4 1 után kicsivel már mindenki aludt, 3kor lehetett ébredni de hagyták aki még aludni akart.

Középsőben 1re aludtak el, nagycsoportban is, de fél 3ig nyuginak kellett lenni, és aztán 3ig csendben játszani esetleg, tekintettel a többi csoportra, ahol még alszanak. A gyerekem mindig az elsők között aludt és későn kelt, de még így is sokszor kevés volt neki.

A kisebb gyerekem ősszel kezdi az ovit. Bújom az ovis honlapokat, beszélgetek szülőkkel, és mindenhol azt látom, hogy 1kor kezdik az alvást, és fél 3kor ébresztő és pont. Nincs már fontossága a délutáni alvásnak?

Ez nem nagyon kevés? Bírják a

gyerekek? Abból kiindulva, hogy 2esfel óra összesen az elalvasra és alvásra kevés, az a másfél óra gyilkos.



febr. 15. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Wow! Pizsi? Erről is csak itt hallottam.

Fél 1-1 között fekszenek, és 3-kor már bőven vége az uzsonnának is, kb. félkor kelnek.

Lányomnak ez is bőven sok volt, mert 2 évesen aludt utoljára. Fiam még alszik, de neki is bőven elég ennyi. Ha otthon többet alszik, este már nehéz lerakni.

febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Máshol nincs pizsi?

Itt a környéken (többi település is) átöltöztek rendes pizsibe. :)

Neki nagyon kevés, tiszta dili estig ha 3előtt kel. Inkább negyed, fél négy az ideális.

febr. 15. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém csak 2 éves, de ha másfél óránál többet alszik, akkor este 10 is pörög az orrán.
febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk a kiscsoportosok negyed 1-kor már átöltözve fekszenek le, és 3-kor keltik őket. Mosdó, uzsonna, és 15:40 körül lehet őket elhozni.

A nagyobb csoportokban pedig 3-ra már megették az uzsonnát és lehet őket hazavinni vagy jó időben viszik ki őket az udvarra.

febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A lányaim ovijában is volt pizsi és kb. 13 órára kerültek ágyba.


Mivel délután már csak 2 dajka volt 4 csoportra, így különböző időben keltek. 14.30-kor és 15-kor. Volt olyan óvónő, aki szerette a nyugit és nem keltette fel az alvó gyereket akkor sem, ha fél 4-ig/4-ig aludt. (ennek a szülők általában nem örültek)

febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 13kor kezdenek alváshoz készülődni, (itt is átöltöznek pizsibe) és 15órára ébresztik őket, (már akit kell). 15 órától uzsonnáznak. Ebéd valahol 12 óra után kezdődik, és a hazajárósokért 12.45re lehet menni.
febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk ha minden jól ment délre végeztek az ebéddel, fogmosás, alvós póló vétel és fekvés volt. Azt nem tudom mikor ébresztették őket, de 3ra már az uzsonnával is végeztek.


Az én gyerekem pl 1,5 éves korától nem aludt du, úgyhogy őt ebéd után mindig haza is hoztam, mert itt nincs olyan, hogy valaki nem alszik, ha nem tud elaludni is mozdulatlanul kell feküdni

febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is van pizsi. Bölcsibe is, oviba is.

Bölcsisek 12:00-14:30ig alszanak.

Kicsik, középsősök: 12:30-14:30.


De nem kötelező aludni, csak csendbe lenni.


Nekem ha itthon vannak, nem is alszanak ( 2 és 5 évesek)

febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiben ahol dolgoztam 12:15-12:30 között került mindenki ágyba, legkésőbb 13 órakor már az egész csoport aludt.

Kereken 15 órakor volt az ébresztés.


Pizsi mint olyan nem volt, csak egy váltógatya. Persze ha a szülő szerette volna, hogy pizsibe öltőztessük a gyereket, akkor hozott és átöltőztettük.


De a legtöbb gyerkőcöt amúgy is át kellett öltöztetni ebéd és fogmosás után, mert vagy az étlap volt rajtuk vagy magukra köpték a fogkrémet, vizet :)

febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!