Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Engedélyezik a halasztást?

Engedélyezik a halasztást?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problémám az hogy kislányom áprilisban tölti a 3 -at. Engem a munkáltatóm májusban vár vissza dolgozni. De kislányom még nem szoba tiszta így oviba nem veszik be, bölcsöde nem javasolja hogy berakjam oda. Félő hogy még inkább nem szeretné le tenni a pelust, és hogy kisebbek között nem érezné jól magát. Sajnos senkire nem tudom hagyni. Felmondani nem szeretnék. Ilyen esetben engedélyezhetik hogy halasszuk az ovit és még itthon tudjak maradni vele 1 évet?

márc. 18. 18:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
92%

Addig bármi lehet, kisgyermeknevelő vagyok nem egy gyerek teszi le a pelust egyiknapról a másikra.


Volt aki pénteken hát közepéig kakis volt úgy telerakta a pelust, hétfőn meg jött pelusnélkül, hogy hétvégén közölte a szülővel nem kell pelenka és igaza volt,nem 1 ilyen esetem volt az évek alatt.

Nyáron sokat lesztek kint, ne legyen rajta pelus.

A fiam is amig volt rajta pelus addig simán intézte abba, levettem mikor 3 lett és lassan jött az ovi első órában 5x öltöztünk, utána szólt, a bölcsiben alig volt baleset, kaki soha nem ment gatyába.

márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Tudom hogy szeptembertől lesz óvoda köteles, csak hogy nekem vissza kell mennem dolgoznom és nem tudom kire hagyni sajnos és valahova tennem kell. A héten kapok talán választ hogy mi lesz utána május végéig betudom szoktatni addig még itthon leszek.
márc. 18. 20:12
 13/34 A kérdező kommentje:
Kedves 11. Nyáron is oviba lenne. De reménykedem esetleg abban hogy ha látja hogy mások wc-be végzik a dolguk akkor ő is ott szeretné.
márc. 18. 20:15
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Írasd bölcsibe. Ilyenkor a bölcsiben is már vele egyidősek vannak, közöttük is rengeteg a szobatiszta.


Oviba már megszokott rend van, ami elvárás is, nem fogják most bevenni pelusosan az olyan gyerekek közé akik egy évvel idősebbek nála és nagyon sokmindenben önállóak. A tiéd szeptemberig még bölcsibe való. (És ezen nem most hanem tavaly kellett volna elgondolkodni... Tavaly is tudtad hogy idén 3 éves lesz)

márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a munkáltatód akármeddig engedelyezheti hogy fizetés nélküli szabadságon maradj, csak ha már nem jár a gyes magad után kell fizetni a tb-t és megszakad a biztosítási jogviszonyod.
márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Kedves 14. Nem szerettük volna bölcsibe adni. Ezt szerintem mindenki maga dönti el. Amúgy bölcsivel is beszéltem pont hogy nem javasolják hogy már beadjam mert kisebbek vannak nála, és lehet a pelust még inkább nem szeretné letenni. Sajnos amikor 2 éves volt előre nem láthattam hogy még nem lesz szobatiszta.
márc. 18. 21:04
 17/34 anonim ***** válasza:
27%
14# nekem bevették 2,5 évesen április végén pelusosan. Ha az óvódában van minicsoport, akkor beveszik 1 nappal azutántól, hogy betölti a 2,5 évet. Ez a lényege a minicsoportnak. Igaz 1 évvel idősebb gyerekek köz, mert ott volt hely. Minden óvóda más rendszerrel működik. Nálunk van ilyenre lehetőség
márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nincs minicsoport ezért nem tudni hogy rá bólintanak e vagy sem hogy felvegyék.
márc. 18. 21:26
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Én a 8-as vagyok és minden úgy igaz ahogy leírtam és ezt nullára pontozzatok. No comment.

Kérdező ha van kérdésed írj privit, de a lenyeget leirtam a hsz-ben, állami ovi.

márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szerettük volna bölcsibe adni."

Nem szeretni kell. Dolgozni akarsz, akkor bölcsi. Ilyen egyszerű, de érdemes kapkodni, mert csak akkor vehetik fel, ha még nem töltötte be a 3 évet. Ha felveszik, utána már 4 éves koráig maradhat.

Ez az egyetlen traumamentes módja annak a megoldására, amit akarsz.

Fiam is 2 hónappal a 3. szülinapja előtt kezdte a bölcsit. Pont azért, mert 1, mennem kellett vissza; 2, előbb nem akartuk, de konkrétan majdnem oviskorúan már elfogadhatónak tűnt; 3, ovi csak szeptembertől várta; 4: a legfontosabb: így lehetett bebiztosítani, hogy ha nem érte volna el ovira a szobatisztaságot, akkor se legyen gond. Lányom annó nem érte el ovikezdésre, de akkor még elég volt akkor beadni a halasztást és egyébként is otthon voltam a kisebbel, de ez második gyereknél már gond lett volna.

márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!