Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Engedélyezik a halasztást?

Engedélyezik a halasztást?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problémám az hogy kislányom áprilisban tölti a 3 -at. Engem a munkáltatóm májusban vár vissza dolgozni. De kislányom még nem szoba tiszta így oviba nem veszik be, bölcsöde nem javasolja hogy berakjam oda. Félő hogy még inkább nem szeretné le tenni a pelust, és hogy kisebbek között nem érezné jól magát. Sajnos senkire nem tudom hagyni. Felmondani nem szeretnék. Ilyen esetben engedélyezhetik hogy halasszuk az ovit és még itthon tudjak maradni vele 1 évet?

márc. 18. 18:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Mi felnék az oviba nem elvárt a szoba tisztaság, sok váltóruha és kész.
márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták hogy amíg nem szoba tiszta addig nem veszik fel.
márc. 18. 19:04
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Semmi jele nincs még amúgy a szobatisztaságnak? Pelenkába belepisil, belekakil? Jelzi, amikor épp megy a pisi a pelusba? Vagy legalább szól utólag? Vagy abszolút semmi?
márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Sajnos abszolút semmi. Most leszoktató bugyival próbálkozom. Közben bilire ültetem és vissza tartsa de már sírni szokott és nyomkodja a hasát. Amikor már nagyon kell akkor is ha fel húztam a bugyit és akkor se szól hogy bepisilt.
márc. 18. 19:31
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg bekellene vennie az óvódának. Nekem úgyan minicsoportba ment, 2,5 évesen, de ez nem volt probléma. 1 hét alatt elhagyta a pelust. Pont az lenne neki a jó, hogy látja a többi gyerektől, hogy wc-re járnak. Nemtudom megérteni azt az óvódát. A vezetővel beszéltél?
márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a védőnökkel próbál segíteni. Eredetileg Egyházi oviba ment volna ott nem engedik pelusba. Még próbalunk utána járni hogy most ki van eddig még senki nem tudott biztosat mondani sajnos. Csak egy picit tartok attól hogy amelyik ovihoz tartozik sajnos nem a legjobbakat hallani róla félek hogy reggel 7-től délután 5-ig egy pelusba lenne.
márc. 18. 19:48
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Július 31-én született unokámnak nem engedélyezték. Azt mondja a lányom, akitől tudja, hogy kérte, senki nem kapott halasztást. Pest megye.
márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%
Lányom nem mehetett oviba, mert nem volt szobatiszta. Ha áprilisi a lányod, akkor szeptemberben lesz ovodakoteles, fél év múlva. Ha akkor sem szobatiszta, akkor tudsz halasztást kérni.
márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyházi óvódák és iskolák sokkal szigorúbban vesznek mindent. Lehet inkább az államiban kéne próbálkoznod. Van beszoktatási idő is szóval nagyon elkéne kezdenie járni már. Én nemhinném, hogy egész nap rajtahagynának egy pelenkát. Meg aztán lehet hamar lerakná, mert szégyelné a többi gyerek előtt.
márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%

Torvenyileg szeptemberben lesz ovodakoteles, akkor kotelesek lesznek bevenni korzetes ovodaba ha szobatiszta , ha nem

(Ha Aztmondják nem , akkor meg kiállsz a saját gyerekedert , ismerve az állampolgári jogaidat )


Viszont szeptember előtt nem kötelesek bevenni.

márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!