Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Engedélyezik a halasztást?

Engedélyezik a halasztást?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problémám az hogy kislányom áprilisban tölti a 3 -at. Engem a munkáltatóm májusban vár vissza dolgozni. De kislányom még nem szoba tiszta így oviba nem veszik be, bölcsöde nem javasolja hogy berakjam oda. Félő hogy még inkább nem szeretné le tenni a pelust, és hogy kisebbek között nem érezné jól magát. Sajnos senkire nem tudom hagyni. Felmondani nem szeretnék. Ilyen esetben engedélyezhetik hogy halasszuk az ovit és még itthon tudjak maradni vele 1 évet?

márc. 18. 18:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem egeszen ertem a kerdest akkor kerdezo.


Ovodaba nem akarod adni.

Bolcsodebe nem akarod adni.

De otthon sem akarod tartani.


Mi a kerdes ?

márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy nekem sajnos nincs hova visszamennem dolgozni (covid alatt megszűnt a munkahelyem, és addigra már terhes voltam), úgyhogy már nagyon aktuális lenne munkát keresnem. Viszont nincs kire hagyni a kislányomat. Ő májusban lesz 3, és sajnos nem szobatiszta. Bölcsit tavaly meg se próbáltuk, mert annyira korlátozottak a férőhelyek, hogy csak munkáltatói igazolással lehet berakni a gyereket.

Most hogy már a gyes-em is lejár, szeptember/októberig nem szeretnék várni a munkakereséssel sem.

Írtátok páran, hogy évközben is felveszik a gyereket. Ez tényleg létezik? Hová: bölcsi vagy ovi?

Most én is tanácstalan vagyok.

márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
21-es. Ha tehetném persze itthon maradnék még vele hogy a maga kis ütemében legyen szobatiszta. Bölcsödébe nem is szeretném sőt a bölcsi vezető nem is ajánlotta. Oviba szívesen adnám szeret más gyerekek között lenni. Csak mivel nem szobatiszta és ha nem veszik fel az oviba akkor kérhetem e a halasztást ez volt a kérdés. De ha héten minden igaz kiderül hogy mehet e oviba így. Minden város úgy minden ovi is más.
márc. 18. 22:41
 24/34 anonim ***** válasza:

nem javasolják,de csak a bölcsöde marad. Meg egyébként ott is vannak kb vele egykorúak, akik leszokóban vannak a pelusról. Akár ösztönözhetik is egymást.

Bölcsödébe miért nem akarjátok adni? Az miben rosszabb[????], mint az óvoda? Lehet, hogy pont a bölcsiben fog találni egy másik gyerkőcöt, aki a kis barátja lesz; és együtt szoknak le a pelusról a kicsik. Miért szükségsuerű, hogy feltétlenül pont óvodába írasd? Nem feltétlenül várok választ, igazából költői kérdés,| de szóval te is tudod, meg a bölcsisnénik is tudják, hogy nincs más megoldás erre a szitura; mint a bölcsöde.

márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
20-as. Nem mindenki szeretné bölcsibe adni a gyermekét. Természetesen ha nem lesz semmi megoldás akkor a bölcsi marad azt mondták ha nincs megoldás segítenek.
márc. 18. 22:45
 26/34 anonim ***** válasza:
*Nekik is(bölcsisnéniknek)is meg kell érteniük, hogyha nem szobatisztán nem veszik be az oviba, neked viszont kell a pénz, meg a munkahelyed, állásod.
márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Remélem így is lesz, munkahelyem se szeretném elveszíteni főleg ebben a mai világban nehéz találni anyaként főleg ha kis városban lakik az ember. Védőnővel is felvettem a kapcsolatot és kértem a segítségét. Valami csak lesz.
márc. 18. 22:50
 28/34 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo, ha most beadod ovodaba, ott a legkisebb csoportban is mar majdnem 4 evesek vannak.

A tied 3 sincs. Miert erolteted ezt annyira, miert akarsz kicseszni vele ? Mindenki nagyobb lesz, kikozositik, csufoljak.


Menjen most bolcsodebe aztan szeptembertol meg ovoda. Ahogy ennek a rendje, nem veletlen talaltak igy ki.

márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mindenki szeretné bölcsibe adni a gyermekét."

Nem, valóban nem.

Ezért nem adtam se 2, se 2,5 évesen bölcsibe.

De az ellen mégis mi a kifogásod - a bölcsivezető véleményén kívül -, hogy majdnem oviskorúan bölcsit kezdjen?

Mitől jobb az ovi a bölcsinél?

Attól, hogy erőszakkal, mindenféle traumát okozva leszoktatják a pelenkáról?

Attól, hogy 25 főre 1 óvónő van a bölcsi max. 12 fős létszámához képest, amire 2 kisgyereknevelő jut?

A bölcsi tény picit ingerszegény az ovi pörgősségéhez képest, de ez miért hátrány?

4 hónapot volt bölcsis a gyerekem ovi előtt és abszolút jó döntés volt.

Egy kisebb létszámú csoportba szokhatott be, ahol jobban tudtak figyelni az igényeire. Hiába volt oviérett (szobatisztán kezdett), ez abszolút a javát szolgálta.

márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Természetesen nem akarok vele kicseszni. De tudom hogy ha kisebb gyerekkel van nem igen jön ki velük, inkább a nagyobbakkal.


Amúgy nem értem miért kéne egyből arra gondolni hogy kicsúfolják vagy kiközösítik. A körzeti oviba év közben is mennek gyerekek sőt olyan is aki most töltötte a 3-at és mégis jól el van.

márc. 18. 23:04
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!