Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A dajka munkaköri leírásában...

A dajka munkaköri leírásában szerepel?

Figyelt kérdés
Kezdő óvodapedagógus vagyok. A gyakorlaton ahol voltam, ott a dajka segített mindig kivágni, ragasztani a dekorációt. Ott ahol most dolgozok,megkértem a dajkát, hogy tudna segíteni a vágásban (a csoportban tartózkodott), ezután segített,de nagyon húzta a száját. Ezután elgondolkodtam azon, hogy lehet a gyakorlatomon volt csak ez egy helyi szokás, és illetlen volt a kérésem, mert nem tartozik a munkaköri leírásába.

márc. 21. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Biztos nincs ilyen a munkaköri leírásában. A gondozasi feladatokat segiti
márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üllj le és beszélj a dajkával, hogy mi az elvárt felé az óvódától. Nálunk mindenben segít, játszik a gyerekekkel, de lehet ő csak a dajka feladatokat látta el eddig és nem is szeretne résztvenni a kreatív feladatokban. Nem minden dajka egyforma. Nyílván neked ez volt az egyértelmű, mert így tanultad.
márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Óvodapedagógus vagyok.

Óvodánként eltérő lehet a dajka feladatköre. Pl.: van, ahol a dajka feladata a tízórai/ uzsonna elkészítése és van, ahol erre a célra konyhai kisegítőt alkalmaznak.

Van, ahol a dajka néni takarítja az egész óvodát és van, ahol erre a célra takarítót vesznek fel.

Ugyanez vonatkozik a te kérdésedre is. Van, ahol a dajka néni feladata segíteni az óvodapedagógusnak a csoportszoba dekorálásában. De olyan is van, ahol ez a pedagógiai asszisztens feladatköre.

Én a helyedben az óvodavezetőtől érdeklődnék, hogy miben kérheted a dajka néni segítségét, mert sajnos gyakran előfordul (főleg pályakezdőnél), hogy a dajka néni akar irányítani, csak mert ő dolgozik régebb óta az óvodában, vagy ő az idősebb és visszaél a helyzettel, kihasználja a pályakezdő óvodapedagógus szerénységét. Ne hagyd magad! Ők azért vannak, hogy segítsenek és nem csak a gondozási feladatokban. :)

márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Eléggé fiatal vagyok 23 éves ő pedig 40, és sokat hangoztatja, hogy ő már több mint 10 éve itt dolgozik. Lehet ez idő alatt tőle nem kértek ilyet, vagy megbeszélték, hogy ő nem igazán szeretne ilyet csinálni. Sajnos nem igazán hallgat meg engem úgy van vele, hogy fiatal vagyok és kezdő, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ők szokták azt gondolja azért nem tudom,mert nem tanultam meg jól az egyetemen. Mégegyszer köszönöm a válaszokat, csak kíváncsi voltam, hogy másoknál ez hogy szokás. 2 hete dolgozom ott és nem igazán akartam már most konfliktust ebből.
márc. 21. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A főnök asszonyom dajkaképzőben oktat, és múltkor pont az egyik tételét mutogatta amiben benne van ez a feladat kör is.

Viszont vannak helyi szokások és azt helyben kell tisztázni.

márc. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van dajka barátnőm, ő nemhogy segít a dekorálásban, de konkrétan ő csinálja a csoportszoba dekorálását, sőt, néha az egész oviét (kerti kompozíciók, ballagó tarsznyák stb.). Viszont ez tuti nincs benne a munkaköri leírásában, ő szimplán csak ilyen kreatív, imádja ezeket csinálni.

Szerintem is az a biztos, ha a vezetővel egyeztetsz (és a jó viszony megőrzése érdekében fogalmazz óvatosan, a szájhúzást nem kell emlegetni, ne úgy jöjjön ki, hogy "árulkodsz").

márc. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek kollégáid, hogy tőlük megkerdezd, kinek a feladata segíteni neked?
márc. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkaköri leírásban kéne utánanézni. Óvodáként változó a helyzet. Amennyiben úgy szokta meg, hogy csak bizonyos feladatokat lát el, akkor nehéz lesz kimozdítani az eddig megszokott rutinból. Óvodavezetőnél érdeklődj.
márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Én dajkaként kezdtem a pályafutásomat, amikor tanultam a szakmát, ott az óvónéninek a segítése egy külön tétel volt.


Amikor munkába álltam, kb hülyének néztek, hogy mit akarok én vágni meg hajtógatni...


Most már kisgyermeknevelő vagyok, eddig két bölcsiben dolgoztam, egyikben elvárás volt a dajkák felé, hogy segítsenek nekem, a másikban meg épphogy nem mondott nekem valami cifrát a dajka, amikor megkértem, hogy legyen kedves segíteni a húszmilliómódik nyuszitappancs kivagdosásával...


Szóval intézménye és vezetősége válógatja.

márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk, szlovákiában nincs dajka. Esténként készülök a másnapi feladatokra, vagy hétvégén. A teremdíszítés és ezen kívül még sok minden az óvónő feladata. Tudok különbséget tenni, ugyanis, magyarországon is tanultam és ott a gyakorló óvodákban láthattam, mekkora segítség tud lenni a dajka. Ha, csak arra gondolok, hogy kikíséri a gyereket vécére. De, innen sorolhatnám. Szóval, van ilyen példa is.
márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!