Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális az az elvárás egy 5...

Normális az az elvárás egy 5 évestől, hogy minden nap 2 órát feküdjön csendben, sötétben, még a többiek alszanak?

Figyelt kérdés

A lányom néhány hónapja nem alszik már délutánonként és mint ma kiderült, ameddig a többiek alszanak az oviban, neki is végig feküdnie kell addig.

Az év elején még azt mondták, hogy ha nem alszik el egy gyerkőc, akkor bevonják feladatokba, addig, még a többiek alszanak…

Szegénykém minden reggel elmondja, hogy nem akar az oviban aludni, de eddig nem értettem, hogy miért.


máj. 22. 22:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%

Nem ertek egyet ezzel en sem, de sajnos sokszor nalunk is ez van (ped. asszisztens vagyok oviban). Egyszeruen nincs, aki tudna vigyazni a gyerekekre kulon, egyedul pedig termeszetesen nem lehetnek a folyoson vagy masik teremben. Az sajnos nem mukodik, hogy akkor bent uljenek egy szeken a teremben, mert akkor a tobbiek is “lazadnak” az alvas ellen, ha annak a parnak nem kell, akkor nekik meg miert es stb. Raadasul plusz helyunk sincs mondjuk egy asztalt kirakni, hogy akkor ott rajzolgassanak, nem akkora a csoportszoba, ha ki vannak rakva az agyak, alig lehet lepni.

Ez tudom, hogy egy orok problema, de ez van. Itt nincs jo megoldas.

máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem reális elvárás. Normális helyen, (meg ahol van elég pedagògus) aki nem alszik, annak masik helyisegben van csendes foglalkozàs, vagy plüssel jatszhat, mesekönyvezhet.

Ismerős csalàdnàl utòlag derült ki, hogy az ovònők nem adtak uzsonnàt annak, aki ,,zavarta a többieket". A gyerekük moccani se mert. Ùgy bukott ki utòlag, hogy költözès miatt àtvittèk màsik oviba, ahol csendes foglalkozàs volt a nem alvòknak. Akkor mesèlte csak a gyerek, hogy mi volt az előzó oviban. Addig azt hitte normàlisnak.

máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Két óvó nénink van, egy dadus és egy pedasszisztens, de ő nincs mindig a mi csoportunkban.

Alvásidő elején hárman vannak a gyerekekkel, majd ketten maradnak, az egyik óvó néni és a dadus.

Megpróbálok beszélni velük, hátha megértik, hogy mi a problémám ezzel és remélem nem fog rosszul elsülni a dolog.

máj. 22. 22:59
 4/37 anonim ***** válasza:
84%

Igen, érthető.


Meg milyen sötét?


Én sem aludtam soha, untam nagyon, de azért messze nem traumatizált.

máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
35%
((A)míg a többiek alszanak)
máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Régen nálunk csendben kellett feküdni alvás alatt (nem volt korom sötét) és nem emlékszem rá, hogy lett volna bárki, akinek ez nem ment volna, a férjem olvasgathatott az ágyában addig. Unalmas volt, de egyikünket sem traumatizálta. A fiunk most megy óvodába, alszik délután, de addig be nem áll a szája. Kíváncsi leszek, mi lesz ott.
máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Leeresztett redőnyös szobában általában sötét van. Én legalábbis mindig sötétnek láttam, amikor ebéd után mentem a gyerekért.
máj. 22. 23:23
 8/37 A kérdező kommentje:
Természetesen nem koromsötétben vannak, és nem is ezen van a hangsúly (bár fél a sötétben).
máj. 22. 23:26
 9/37 anonim ***** válasza:
99%

Úh, most ez felélesztett pár elveszettnek hitt emléket. Én is utáltam a délutáni alvást, sose tudtam elaludni. Általában az alvós plüssömmel játszottam csendben.

Unalmas, de azért nem lesz maradandó traumája a gyereknek. Ahogy írták, ha egynek megengednék, hogy addig egy másik helységben pl. játszon, a többi is elkezdene lázongani, hogy nekik akkor miért nem lehet szintén az a program alvás helyett.

máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
99%
Sok nagycsoportos gyerek már nem alszik. Ahol van külön hely és ember arra, hogy a nem alvókat elfoglalják, ott megoldják. De ahol nincs, ott mit tudnak tenni? Elvárható 5-6 óvódás gyerektől, hogy 2 órán keresztül néma csöndben játszanak és ne zavarják az alvókat? Illetve sok gyerek szintén nem akarna akkor lefeküdni, aztán fél 3-ra már hulla fáradtak és kezelhetetlenek lennének.
máj. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!