Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovoda kerdes es leendo 3...

Ovoda kerdes es leendo 3 evesek aktualis "viszonya"?

Figyelt kérdés

A lanyom jovore lesz 3 eves. Beirqttam ide bolcsibe, de meg nem tudom, hogy tenylegesen megy-e.

Szereti a gyerekeket, bar moast azt a korszakot eli, hogy fel mindenkitol. Legyen az fiatal vagy oreg.


Az lenne a kerdesem, hogy vegul kotelezo-e 3 evesen az ovi?

Ha igen, akkor 2014. januartol (akkor lesz 2,5 eves) beirathatom? Vagy csak szeptembertol?

Kell fizetni gondozasi dijat ott is? Vagy nem, mivel kotelezo?


Koszonom!


2013. máj. 21. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. szeptembertől kötelező, a védőnő javaslatával otthon maradhat a gyerek.
2013. máj. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy januárban mehessen oviba, most kellett volna beíratni. Év közben nincs erre lehetőség, csak tavasszal.


Jól mondja az előző. "Kötelező" csak 2014 szeptemberétől lesz azoknak, akik aug.31-ig betöltik a 3-at.

2013. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ertem. Es gondozasi dij ott is van?
2013. máj. 21. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nem, nincsen gondozási díj, mert az a bölcsődében van. A bölcsőde a tv szerint szociális intézmény, az óvoda viszont oktatási-nevelési. Nem attól függ a gondozási díj, hogy kötelező-e, hanem az intézmény jellegétől.


Az állami-önkormányzati óvodáknál nincs gondozási díj, csak az étkezést kell fizetned, ami rendeletben szabályozott az önkormányzatoknál, általában 4-500 Ft/nap körül van (Bp), de a többgyermekesek, szociálisan rászorulók, gyermekvédelmi támogatásban részesülők kedvezményeket kaphatnak az étkezés árából is.


Az étkezésen felül a gyakorlatban azért van némi plusz költség:

Általában havi csoportpénz (500-1000 Ft), esetleg alkalmanként (1-3 alkalom/év) valamilyen plusz belépjegy vagy rendezvény díja, ha mennek pl a kicsik kirándulni vagy bábszínházba, illetve az önkormáyzati óvodákban is "divat" sajnos a tisztasági csomag, amit havonta kell bevinni.

Hallottam olyat is, ahol a gyerekek napi gyümölcsadagját a szülőknek kell bevinni, ez havi 1-2 alkalommal 1-2 kg gyümölcsöt jelent.


Remélem, tudtam segíteni, szép napot:

2013. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Törvény szerint 2,5 évesen kötelesek felvenni a gyereket az óvodába, ha mindkét szülő dolgozik.

Nálunk is pont így volt, szeptember végén vissza kellett mennem dolgozni, szeptember elején 2,5 évesen kezdte a gyerek az ovit (pedig szegénykém még olyan kicsi volt, nagyon nehezen szakadtunk el egymástól).

Én azért írattam inkább oviba (az anyagiakon felül), mert azt gondoltam, hasznára lesz, ha nagyobbakkal lesz együtt, nem pedig kisebbekkel. Mondjuk ő szobatiszta volt már, szépen beszélt. Ő a legkisebb a csoportban, de ez az óvónők szerint sem látszik rajta. Ha még egyszer választanom kéne ovi és bölcsi között, megint az ovit választanám. Rengeteget fejlődött az elmúlt 9 hónap ovi alatt, pedig itthon is nagyon sokat foglalkozunk vele.

2013. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!