Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi szabályozza, hogy 3 éves...

Mi szabályozza, hogy 3 éves korban kötelező a vérvétel?

Figyelt kérdés
Hála az égnek nincs semmi panaszunk, nem is beteges a kislányom, de a gyerekorvos szerint elő van írva, hogy ebben a korban a státuszvizsgálat része a kötelező vérvétel. Én nem találtam sehol ilyet leírva, segítenétek?
2013. máj. 27. 01:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
En meg nem hallottam róla. De nem rossz ötlet, alapból felnőtteknek is érdemes lenne évente legalább egyszer vervizsgalatot végezni. A picik legtöbbször jol viselik, a gyermekvervetelen a nővérek nagyon profik,, a pici meg sem érzi.
2013. máj. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én erről sosem hallottam...
2013. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem volt kötelező, az biztos...
2013. máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
eddig én sem hallottam róla,a kislányom 2 hét múlva lesz 5 éves,de még nem volt soha vérvételen.
2013. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi sem voltunk eddig. Leírva se láttam sehol. 3 évesen a vérnyomását megmérték státuszvizsgálaton, de más nem volt.
2013. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nem szabályozza semmi,és nem kötelező a 3 éves vérvétel.Az én lányom tavaly,azaz 5 évesen volt először vérvételen,(akkor is csak azért,mert még sosem volt,a dokinő jónak láttam ellenőrizni,hogy nem vérszegény vagy esetleg vashiányos-e)bizton állíthatom,hogy nem voltunk 3 évesen.:-)
2013. máj. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyet én se hallottam.Pedig a lányommal rendszeresen járunk vérvételrwe.vérszegény gyaanus.Fáj neki de ha vmi kötelező..ő kap havi 1 b12t is..
2013. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarom elvinni én sem, már ha bármilyen orvosi rendelő közelébe megyünk, sír nagyon. Másfél évesen volt neki vérvétele, mert vérszegénységre gyanakodtak, de minden értéke rendben volt, csak nagyon fehérbőrű, mint én. De eszik sok gyümölcsöt, vitamint, szerintem semmi nem indokolja a vérvételt, a másfél évvel ezelőtti is katasztrófális volt, pedig gyerekkórházban voltunk. (Nem volt pici tű, nem találták a vénáját, csellel én jött a vére, kb. 20 percig tartott.) Persze ha vmi indokolná, akkor elvinném, de csak így rutinból nem szeretném. Egy ismerős 7 éves kisfiának tökéletes rutin vérkép után 4 hónappal diagnosztizálták a leukémiát, tehát még azt sem mondhatom, hogy előbb kiderül az ilyen.(Isten mentsen tőle!)
2013. máj. 27. 10:39
 9/12 A kérdező kommentje:
Csellel=cseppenként
2013. máj. 27. 10:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én 3 évesem is megszenvedte a vérvételt, egy betegség kapcsán szükséges volt, de hogy mondjam nagyon bénák voltak a "gyakorlott" nővérkék a gyerekosztályon, megszenvedtették rendesen szegénykémet!
2013. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!