Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan oldjátok meg a kicsi...

Hogyan oldjátok meg a kicsi altatását, ha a nagyért menni kell az oviba?

Figyelt kérdés

Két lányom szeptemberben lesz 3 éves a másik meg 14 hós.

Nagy kezdö az ovit, de nem dolgozom, így délig maradhat.

Most mindegyik gyerek 12-14 óráig alszik. Ez pont elég mindegyiknek. Viszont ha 11 után kelek akár 5 perces útra is a kicsivel, akkor a kicsi egyböl bedobja a szunyát és elég neki 5 perc és kialudta magát, délben nem akar, és kb 4-kor tudnám letenni, de akkor este nem alszik el.

Az ovi 20 perc sétával vagy 5 perc autóval (csak oda). A kicsi tuti bealszik az autóba délben. Ès ahogy megáll az autó felébred, és már elég is volt az alvás.

Babakocsiban nem is lenne rossz, habár ott alszik, de 2 órát tuti nem, ha haza érünk rögtön felébredne. A nagy nyügös és fáradt lesz, ö is enne és majd menne aludni, így húzni sem tudom, hogy tovább babakocsizunk.

Ki hogyan oldja meg ezt?



2013. jún. 5. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont így volt nálunk is. 14 hós a pici, 3 évesen kezdte a nagy az ovit. Próbálkoztunk-próbálkoztunk ezzel az ebéd utáni elhozatallal heteken át, de botrány volt. A pici nyűgös volt, lépten-nyomon elaludt, hogy aztán itthon ne aludjon tovább, a nagy szintén nyűgös volt, hogy ebéd után még rángatom, aztán örült, hogy itthon lehet, nem értette miért küldöm egyből aludni.

BORZALOM volt.

Végül azt mondtam, hogy ebből elég, a 3 éves bent alszik az oviban, ha tetszik ha nem ez az óvónőknek.

A 3 éves szuper jókat aludt az oviban, örült, hogy csak alvás után megyek érte, és a pici napirendje sem volt megbolygatva.


Az oviban nem mondhatják, hogy menj haza ebéd után, muszáj, hogy fogadják a gyerekedet délutánig.

2013. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kicsit vidd a babakocsiban, ha nem két órát alszik, akkor nem is kell neki annyi idö. Ha meg szükséges a két óra, akkor a kocsiban alszik tovább, amig nem alsusza ki magát. A nagy meg akkor feküdjön le, amikor hazaértek.
2013. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk ez nem így van. Törvényben van, hogy a város összes ovodája délután csak azt veheti be(még evésre is), ahol mindkét fél dolgozik.


Második. Pont azt írtam, hogy a kicsi ahogy halja, hogy nyílik az ajtó már fel is ébredt, nem tudom tovább altatni a babakocsiban, és neki még ha 3-ig aludna délután is jó lenne, de kibékülök, ha csak 2-ik alszik.

A nagy még most is alszik mindenhol, régen is ha betoltam a lakásba a babakocsit, aludt tovább.

2013. jún. 5. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
esetleg arra a kis időre még elmész az oviba valakit rokont nagyszülöket vagy valakit nem tudsz megkérni hogy vigyázon a kicsikére!?
2013. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Elején jobban jársz, ha kocsival mentek, különben kínszenvedés lesz hazaérni. Próbáld a picit ébren tartani hangos zenével, énekléssel. A nagynak is borzasztó lesz ebéd után még mászkálni...

Majd kitapasztalod, egyébként hidd el, hogy szeptemberig még sokat fognak változni. Napról -napra képesek megváltoztatni az alvási szokásaikat.

És valahogy próbáld szoktatni őket, hogy ne délbe rakd le őket aludni, hanem 1-kor.

Ha fél 1 - háromnegyed 1-re mész majd a nagyért az oviba, lesz negyed 2 is, akár fél 2 is, mire ágyba kerülhetnek.

Tök szívás az eleje ennek...

De hidd el, csak az első pár hónap a nehéz, utána már klassz lesz.

2013. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg vegyél egy testvérfellépőt a babakocsira, arra a nagy rá tud állni/ülni, nem kell vonszolni, még élvezni is fogja, míg a kicsi nyugodtan aludhat.
2013. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én ezt ajánlom a figyelmedbe :P

Nem tudom, hogy megfelel-e a célnak, csak a címet olvastam el, de ez jutot eszembe, és nem baj, ha más is látja ezt a videót. Szerintem nagyon aranyos :P

[link]

2013. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!