Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás végét jelenti, ha...

A szoptatás végét jelenti, ha egyik napról a másikra a mell kicsi és puha lesz?

Figyelt kérdés
Most 3,5 hónapos a kislányom. Már túl vagyok egy csomó tejszaporításon. Sajnos mindenen beparázok, amit a tejen, a reflexen egyből érzek! Amin mégjobban beijedek. Eddig mindig sikerült visszahozni. De most eztmásnak érzem, mert a mellem jóval kisebb lett! Szinte már terhesség előtti méret. Tök puha és lapos. :( Most is mindent megteszek, hogy vissza jöjjön a tej, de attól félek, most itt a vége!!! Vagy esetleg ez természetes, csak pont jött egy kritikus időszak? Volt így valaki? Van még esélyem?

2013. jún. 1. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de 1. a tejtermeles kereslet.kinalaton alapul, tehat nyugi, ez nem törtenik csak ugy meg

2. stressz nem hasznal, söt... a gondolataiddal a stressz nem jo iranyba mozdithatja el a tejtermelest.

4. tejnövelesre homeopatias szereket javasolnek, ami fontos: alacsony potencialban. Pl. Urtica Urens ch5

Kömneymagos leves is allitolag segiti. Ami ellenhatasu: zsalya-es borsmenta tea.

2013. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

természetes, ne aggódj!!!

3-4 hónapos korban van egy növekedési ugrás, amikor többet szeretne enni a baba. Az lehet, hogy így jobban kiüríti a mellett, ezért kevesebbnek érzed a tejet, de pont a kereslet-kínálat elv miatt ez helyre áll gyorsan.

2013. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez teljesen normális, most állt be a kereslet-kínálat és már nem telítődik túl a melled, éppen annyi van benne, amennyit a babád megeszik.
2013. jún. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nálunk nem a növekedési ugrás, de még nem is a kereslet-kínálat beállta van! Mert a babám nagyon keveseket eszik! Hihetetlen, hogy kb 40-50 grammokkal elvan! Nincs egy jó, kiadós évese! Egyik nap mértem minden évesét, 24 óra alatt 370 gramm! Ezt sem értem! Kb 2 hónapos koráig, jól evett. Aztán jött egy idegeskedés, és amit reflex nélkül ki bírt szívni, az neki tökéletesen megfelelő volt. Azóta hiába van reflex, több tej, nem eszik többet! Hizni hízik, de azért nem sokat. Éppen a minimumot. Egyébként már mindent próbáltam tejserkentésre. De tényleg mindent! Mindig más jön be! Van amikor a fejés, van amikor a nem fejés. Az urtica urens nekem nem vált be! Viszont a More Milk kb 3 nap alatt észrevehetően emeli a mennyiséget! Csak nagyon drága, úgyhogy mindig abba hagyom, ha már több a tejcsi!

Így belegondolva lehet, hogy beállt az ő 40-50 grammjára. Úgy érzem muszály fejni, mert tőle el is apadhatna a tejem! (pedig se cumit, se cumisüveget nem fogad el! Jaa, és előtte szó szerint egyfolytában cicin lógott! Most meg alig akar. :( ) Illetve a telitődést már rég nem érzem! Puha volt eddig is, de most a mérete hirtelen csökkent! És idegesít a kevés evés is és hogy esetleg a tejem kezd elapadni!

Hú ez hosszúra sikerült.

2013. jún. 2. 00:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elegendő neki ez a mennyiség? Orvossal beszéltél?
2013. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Először is NYUGI!


Nagyon röviden tömören az én történetem: kisfiam a 31. hétre született, 6 hétig voltunk a koraszülött osztályon. Ez idő alatt én végig csak fejtem és fejtem, a tejemet kapta szondán majd később cumisüvegből. Sőt ott riogatott egy-két nővér hogy lehet nem elég tápláló a tejem stb. csak mert volt egy kis egy helyben topogásunk pár napig a súlyát illetően. Akkor felturbózták neki egy kis tápszerrel kiegészítve a tejem. Nem örültem neki egyáltalán. Amikor hazajöttünk a védőnőm és a gyerekorvosunk tanácsára kizárólag csak szoptattam. Most 5 hónapos, még mindig szopizik.

Az elején amikor megszületett mindkét mellem annyira fájt amikor bedurrant a tejtől, jajgattam a fájdalomtól, kő kemények voltak, alig vártam hogy kifejjem belőle és megkönnyebbüljek.



Itthon már nem fejtem szoptatás után így persze a mennyiség is kezdett csökkenni.

DE! Annyi mindig van amennyi a kisfiamnak kell. Van hogy kiszopizik 200-at de van hogy 90-100-al beéri és hiába próbálnám erőltetni akkor sem kell neki több.


Hja és azt nem is mondtam hogy ezeket az adagokat CSAK az egyik mellemből tudja kiszopizini, ugyanis a másikból mindössze 10-20 jön ki, de ez már kb. 3 hónapos kora óta így van. Ez a mellem tök puha, sosem érzem benne a tejet viszont szinte egész nap csipeg-csöpög belőle ( mert állandóan elázik a melltartó betétem) A másik mellem amiben rendesen van tej, ez is rendesen fel van puhulva, csak reggelente érzem keménynek ( mert átalussza az egész éjszakát a fiam--- így az esti 21 órás evés után reggel 7-kor szopizik újra), egyébként nap közben tök puha.

Olyan mintha nem lenne benne tej, de VAN. Bőven van annyi amennyi neki kell. Egyébként én most 5 hónapos korában kezdtem el a hozzátáplálást mert kezdett csökkenni a tej mennyisége ahogy egyre közeledett az este. Úgy értem reggel és délelőtt volt bőven, aztán az esti utolsó etetésre alig-alig volt. És akkor fordult elő először hogy a fagyasztott tejemhez hozzá kellett nyúlni és pótolni cumisüvegből.

Így hogy már a délutáni evést kiváltottam neki főzelékre, így szépen megvan az esti szopizáshoz az adagja.


Igyál napi 2 l vizet legalább.

És mérd a babád súlyát.

HA nem csökken a súlya, hanem szépen megy felfelé, nem sír keservesen evés után hanem békésen alszik, van elegendő pisis pelusa akkor ne aggódj, minden rendben van.

2013. jún. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont azert nem apad sztem el a tejed, mert amennyi az igenye, annyit termel a szervezeted!

Sztem a kereslet-kinalat nem 3 honap utan all be, hanem az elejen, de ha erdekel, a lll.hu oldalon biztos talalsz erröl megnyugtato informaciot. Pont az a teljesen normalis, ha kevesebb igenyre kevesebbet termel. Ha majd ujra nagyobb lesz, akkor ujra többet termel...stb.


Emellett en ugy vettem eszre, ebben a szokatlanul hüvös idöben többet alszik a kisbabam, es kevesebbet eszik, ez is lehetseges, de persze mas oka is lehet (virus...stb).


Nemcsak az Urtica U van tejnövelö homeopatia, ilyen az agnus castus, rhicinus communis is, ezek is alacsony potencialban, probaltad ezeket?


Nem tudom, van-e ertelme leirni a nagyobb gyerekem esetet, mar többször megbantam a valaszokbol, ha ennyire belemegyek a reszletekbe... Ö a születesetöl keveset evett, ezert minden eves elött-utan mertem, ha eppen itthon voltunk, felirtam egy füzetbe. A sulya mindig a minimumon volt, emiatt az orvos 2 honaposan (amikor az "elöirt minimum" ala csökkent a sulya) a hozzataplalast javasolta! Az egesz (nem eppen szoptatasbarat vagy pedig csak nem joszandeku) környezetemmel "harcolva" nem fogadtam meg a tanacsat - es ennek köszönhetöen 19 honapig szoptattam! (Kesöbb ugyanez az orvos azt mondta, nem tudja hogy csinaltam, de gratulal.)

Ugyanis, mivel itt nincs vedönö, a neten felkutattam mindent a temarol. Egy termeszetgyogyasz azt mondta, h lehetseges, hogy egyszerüen kevesebb etellel is beeri, ennyi is eleg a joletehez, egeszsegehez. Több hozzaertö is azt javasolta, hogyha a gyerek egeszsegesnek tünik (16 hosan volt elöször beteg, nathas), akkor minden rendben van. Hogy az "elöirt" mennyiseg hülyeeseg, hiszen egyediek vagyunk, es egyebkent regen senki sem foglalkozott ilyesmivel. A nögyogyaszom meselte, hogy az ö gyereke 1 evesen 7 kg volt, es akkoriban senki sem vonta ketsegbe, hogy barmi nem a legnagyobb rendjen lenne, es akkor, 17 evesen kitünö tanulo volt, ill. semmi szokasosnal nagyobb betegsege nem volt!

Most elöszedtem a füzetet: nagyobb gyerekem 3 hosan legtöbbször 60-80 grammokat evett, de volt benne 110-130 is, mint korabban is, es össz csak napi 400-500 gr-ot. De meg 6 es 7 honaposan is napi 500-600 gr-okat evett!! Ezutan mar nem irtam fel a pontos mennyisegeket.

Születesi sulya 3,3 kg, es 8 kg volt 1 evesen. Most majdnem 5 eves es 16 kg, es most sem esik tulzasba, hihetetlenül keveset eszik, de teljesen egeszseges! Vitamintablettakat adok neki, ha sokan betegek.

1.

2013. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

En sosem fejtem, es 2 mellböl etettem, egyszer egyik, következö eves a masikbol. Fel Sem merült bennem, hogy kellene. Sztem a lll.hu oldalon nagyon jo infokat talalsz a szoptatasrol.

Ja igen, irtak mar, hogy a vizivas fontos. En most legalabb 3 litert iszok, mellette szoptatos teat is. Egyszerüen szomjas vagyok, ejjel is, es iszok minden szopi utan vagy elött.

1.

2013. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, mondtam orvosnak, védőnőnek! Nyugtattak, hogy biztos nincs semmi, mert egyébként egészséges, jókedvű baba. Legutóbb két hét alatt 25 dékát hízott, előtte egy hét alatt 15 dékát. Ez nem túl sok, azt tudom! De tényleg nem sír azért mert éhes! Mindig kap, amikor csak jelez! De kevéssel is beéri. De én mégis nagyon aggódom emiatt! És egyébként ha nem srtesszelek be ezen nagyon, akkor van tejem. Mint írtam, eddig is megtettem mindent, hogy tudjak szoptatni. Mondhatni rutinom van benne! De ilyen hirtelen méret csökkenés még sosem volt! Emiatt félek, hogy kezd elapadni! (de neki most sem kell pótolni! Próbáltam lefejt tejcsit adni cumisüvegből, de nem kell neki!) köszi a válaszokat!
2013. jún. 2. 19:18
 10/15 A kérdező kommentje:

19:00-kor írt kedves válaszoló! Első két hónapban én is mindig mértem, írtam. Utána csak akkor, ha aggódtam, hogy keveset eszik! Szívem szerint mérném mindig, de nagyon nm szereti! De a sok mérés miatt én már tudom, hogy nagyjából mennyit eszik. (szopi időből,, nyelésből) Ő kb két óránként eszik 50-60 körül. De van, hogy csak kortyol! Éjjel pedig alszik.

Te nem aggódtál amiatt, hogy kevesebbet eszik?

2013. jún. 2. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!