Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is ki van írva az...

OlivO kérdése:

Nálatok is ki van írva az oviban, hogy munkanélküliek és gyesesek ne vigyék oviba nyáron a gyereket a kötelező bezáráson kívül sem?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kiírva,de nem lehet vinni nálunk se.Kisfiam el is van keseredve.
2013. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
az nem semmi van képük kiírni.amúgy mondják igen ott is
2013. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak mondták. Én munkanélküli vagyok, férjem viszont kéthetente egész héten éjszakás. Júli 12-ig viszem őket. Így is szívás lesz az utáni hetekben hogy hogy pihen majd az apjuk.
2013. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de melegen ajánlották, hogy aki meg tudja oldani az ne vigye.
2013. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én vagyok az első. Vihetném, ha akarnám, pedig itthon vagyok a kisebbel. Azért nem viszem, mert összevont csoportok vannak ilyenkor, idegen óvónénikkel, idegen gyerekekkel. Sőt, van egy hónap, mikor egy másik ovi vállalja át a mi ovinkat. Annyit mondtak, hogy a kicsiknek nem ajánlják az ovit, mikor nem a megszokott ritmus van.
2013. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem másik oviról van szó, hanem sajátról, saját óvó nénikkel, saját kis barátokkal. Úgyis van másfél hónap bezárás, amikor senki sem viszi, szóval van otthon a gyerek eleget.

Szabin vagyok, nem gond, de én vittem volna akár fél napra is a társaság miatt meg a biztonságos udvar miatt is. Itt a játszó katasztrofális, a csúszda összetört, egy babahinta és egy laphinta van, homokozót egész nap süti a nap és volt, hogy már rendőrt kellett hívni, hogy ne ott sz*rassa a kutyát a gazdi. Na, mindegy, jövőre ez már úgysem lesz kérdés, muszáj lesz mennie, mert mindenki dolgozni fog.

Válaszokat köszönöm!

2013. jún. 11. 11:42
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

A gyereknek sokkal jobb otthon, ha apa/anya is otthon van.

Az az egy hónap, ami a kötelező bezárás, az semmi. A gyerek egész évben óvodába jár, alig van otthon. Reggel viszed, délután hozod, pár órát vagy csak vele...

Akkor a nyár nem tökéletes a közös programokra?

Kirándulás,fagyizás,közös takarítás,kertészkedés...

Nekik is kell a feltöltődés a családi fészekben,hogy szeptemberben újult erővel kezdhessen.

2013. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon helyes! Ha a szülő magától nem fogja fel, hogy a gyerekének rá is szüksége van, akkor legalább az óvónők próbálkoznak. Mikor legyen otthon a gyerek, ha nem a nyári szünetben, amikor a szülő is otthon van? Ha már ilyen szerencsétlen helyzetben van vki, hogy mondjuk munkanélküli, legalább használja ki ilyen célra.
2013. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Azért ez szerintem pofátlanság. Az óvónők felváltva mennek szabira a nyári szünetig, nagyon soknak muszáj vinni, mert dolgoznak. Én is itthon vagyok, és már felhívták a figyelmemet, hogy ha lehet, ne vigyem már, vagy hozzam el délben. És én érzem magam szarul, mert megmondtam, még jövő héten viszem, addig van a saját óvónénije. Azt gondolják, hogy csak azért visszük őket, mert addig sincsenek itthon? Hát nem! Itt pl. közel-távol nincs egy vele egykorú gyerek sem, akivel tudna játszani. Az oviban ilyen jó időben pancsolnak kint. Én nem tehetem meg, hogy minden nap strandra vigyem, a panelban meg megrohadunk ebben az időben. Napközben még a játszóra se lehet lemenni 40 fokban, csak este, de akkor meg ott van, hogy egy fél óra-óra, és mehetünk is fel, mert fürdés-idő. Én kimondottan azért szerettem volna, ha megy amíg lehet, hogy itthon ne unatkozzon, ne egész nap a tv-t nézze, meg az én fejemet. Előre sajnálom szegényt, hogy nem mehet. Itt fogja elunni az életét szeptemberig. A betondzsungelban sok programot nem lehet kitalálni, amit meg lehetne, mindhez pénz kell (nem kevés). Arról nem is beszélve, hogy sok gyerek legalább ott eszik napközben, mert otthon sokszor nincs mit...
2013. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lányom még csak bölcsis de nincs kiirva. Itthon vagyok a kicsivel de ő megy. Több okból kifolyólag. Itthon nagyon válogat s szinte semmit nem hajlandó megenni. Csak a tejfölös kenyeret és a zöldborsófözeléket. 2. Egyszerűen lehetetlen összehangolni a két gyereket. A kicsi 7kor már fent van,mire elalszik(9körül) akkor a nagy kel. Amikorra a nagy alszik du,a kicsi kel fel. S amig a nagy alszig addig a kicsi van fent. S a nagy du alvás után szoktunk játszóra menni. Ha szerencsém van akkor 2-4 között tudok kicsit pihenni vagy tenni valamit itthon. Mi is panelban lakunk,itt nem tud annyit levegőn lenni,a bölcsiben legalább kint vannak egész nap az udvaron,pancsolnak játszanak.Ott vannak a kis barátai.Szeptemberben úgyis megy oviba legalább addig lehessen velük. Egyébként a saját bölcsijébe megy,ügyeletesbe nem vinném be. Egyébként nagyon szeret menni, ott legalább rendesen eszik mindenfélét.
2013. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!