Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovodai támogatásról szeretn...

Az ovodai támogatásról szeretnék kérdezni. Olvastam, hogy van ilyen, de nem tudom mikor jár?

Figyelt kérdés
Fiam 3 éves, szeptemberben megy oviba. Nekünk is jár? Mikortól igényelhető?
2013. jún. 17. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Óvodai támogatás alatt mit értesz mert ilyen biztos, hogy nincs.
2013. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ovoda kezdéskor adnak előszőr 20 ezer ft-ot, következő évben pedig 10 ezret. Ezt olvastam. Viszont már nem találom hol olvastam róla. És ugy emlékszem, hogy csak 5 éved kortól van.
2013. jún. 17. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermeknek a szülője részére jár, aki


•a három-, illetve négyéves gyermekét beíratta az óvodába,

•továbbá gondoskodik gyermeke rendszeres óvodába járatásáról, és akinek

•a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága fennáll.

A pénzbeli támogatás folyósításának további feltétele, hogy a gyermek felett a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő, illetve ha mindkét szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, mindkét szülő a jegyzői eljárásban önkéntes nyilatkozatot tegyen arról, hogy gyermekének hároméves koráig legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen.


Az óvodáztatási támogatásra való jogosultságot akkor lehet megállapítani, ha a szülő a gyermekét annak az évnek az utolsó napjáig beíratta az óvodába, amelyben a gyermek a negyedik életévét betöltötte.

2013. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jún. 17. 16:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor kapsz, ha nincs magasabb iskolai vegzettseged 8 altalanosnal.
2013. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!