Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt olvastam, hogy szoptatás...

Azt olvastam, hogy szoptatás alatt milyen fontos, hogy szedjünk jódot. Ti szedtek? Vagy ez csak valami reklámszöveg lehet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges, márcsak azért is, mert minden készen vett termékben (felvágottak, szalámik, füstölhúsok, pékáru) jódozott sóval készül, ezért a legtöbb ember igy is túl SOK jódot fogyaszt.

Szoptatás alatt meg semmiképpen nem jó ajánlott adalékokat fogyasztani, mert a baba szervezete fokozottan felveszi és csak baja lesz belöle.

2013. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Harmadik babámat szoptatom. Sose szedtem. Miért is kéne?
2013. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én se szedtem, nem is mondta a védőnő sem.
2013. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

iTT OLVASTAM, HOGY A SZOPTATÓ ANYÁKNAK A LEGMAGASABB A JÓDSZÜKSÉGLETE.

dE NEKEM SEM MONDTA A VÉDŐNŐ, EZÉRT KÉRDEZTEM, HOGY ESETLEG REKLÁMOKOKBÓL KÉSZÜLHETETT-E EZ A SZÜKSÉGLETTÁBLÁZAT.

2013. jún. 14. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szedtem és fel is boritotta a pajzsmirigy egyensúlyonat. Miota abbahagytam szépen lassan visszaállt. Én nem javaslom csak alacsony pajzsmirigy müködés esetén.
2013. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem meg pont a jód hozta helyre a dolgokat. Végig vashiányos voltam a terhesség alatt, és azt hittem, hogy attól hullik a hajam, van légszomjam, és vagyok borzalmasan fáradt. Hiába szedtem a vasat. Aztán épp a védőnő mondta, miután megszültem és szoptattam a kisfiamat, hogy szedjek jódot. Akkor helyreállt minden.
2013. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jódot csak akkor szabad szedni, ha vérkép alapján szükséges, egyébként többet árt, mint használ.
2013. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nemrégen láttam egy műsort a tévében, ahol arról beszéltek, hogy nagyon sok ember jódhiányos Magyarországon, de jódot pótolni természetesen csak vérkép ismeretében szabad.


De arról is szó volt, hogy a szoptató anyukáknak alapból nagyobb a jódszükséglete, tehát nekik szinte biztos, hogy pótolni kell.


Én úgy tudom, hogy a jódozott sóval azért kell vigyázni, mert azt manapság túlkáliumozzák; a jobb sima sót venni, a jódot pedig külön pótolni. Legjobb tengeri halakkal, kagylóval, zöldségekkel, brokkolival például.


Amúgy meg: szeritnem nemcsak a jód szedése előtt érdemes egy vérkép, hanem akár multivitamintabletta szedése előtt is.

2013. jún. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

inkább omega 3! jó sok!


[link]

2013. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
MI az a "sima só"? Minden étkezésre szánt só jódozott.
2013. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!