Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Budapesten melyik/kek a...

Budapesten melyik/kek a legjobb ovi/k szerintetek? Költözés előtt állunk, és nagyban befolyásolná a döntésünket, hogy merre nézelődjünk. Az agglomeráció is szóba jöhet.

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez hülyeség ---

nem az ovi miatt kell ott lakást venni

mi lesz ha suli meg nem lesz olyan a közelben ahova szívesen beíratod akkor arrébb mentek 2 kerülettel ? vagy minden reggel utazol akár 1 órát is a gyerekkel ?


nem ovit hanem óvónőt kell választani - az sokkal fontosabb dolog


nekem a két nagyobb egy olyan oviba járt ami nem éppen a "legjobb" viszont a vezető és a mi óvónénik nagyon szuper volt imádták a gyerekek

2013. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tudod te, hogy hány óvoda van Budapesten?? Csak a mi kerületünkben legalább 15, és akkor még nem számoltam a magánovikat, egyháziakat, alapítványiakat és családi napköziket. Minden kerületben vannak jók és rossz hírűek.

De ha még a környező településeket is belevesszük, akkor van kábé 1000 ovi. Hogy lehetne rangsorolni?

Szerintem nézz ki szimpatikus kerületeket, mert nem csak óvodában lesztek, hanem ott kell élni. Lehet jó az ovi, ha a környék élhetetlen.

Az óvónő vákasztáshoz annyit fűznék hozzá, hogy a lányom most lesz nagycsoportos, és eddig 4 óvónője volt. Terhes lett az egyik, a helyettese nyugdíjas, ezért néhány hónap után megint újat kaptak. 1 van, aki fixen végig viszi a 3 évet. Viszont a csoport negyedét jövőre átteszik másik csoportba. Hát így próbálj óvónőt választani...

2013. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy óvónőt hogyan kell választani. Maximum az ovit tudom kinézni, azt is csak amennyit mutat magából egy külső szemlélőnek, ezért kérdeztem arra. Az, hogy valójában milyen, úgyis csak akkor fogjuk megtudni, amikor már oda járunk. Ha lehet, nem szeretnék hibázni vele. Mert nincs tapasztalatom Bp.- en.

A költözést pedig tudom ehhez alakítani, mert nekem most az a legfontosabb, hogy megtaláljuk a legmegfelelőbb helyet, ahol a gyerekemet ott merem hagyni nyugodt szívvel. Az albérletet, meg lehet változtatni, vagy le is lehet végleg telepedni, ha tökéletes otthonra találunk. Bizakodó vagyok, hogy így lesz.

Bp.- en egyébként mindenhova órák kérdése odaérni, már ha BKV- vel jár az ember, mint én. :)

Visszatérve az óvónőre, nem tudom hogyan kell választani, már gyakorlati szempontból. Bemegyek valahova, és megmondják, hogy kik közül lehet választani, én meg elbeszélgetek velük, majd döntök? Nem hiszem. Ismerősöm meg sajnos nincs, aki informálna, ezért fordultam hozzátok segítségért. Egy bájos, kedves, gyerekszerető dadát/óvónőt keresek, aki szívesen foglalkozik a gyerekekkel, határozott, de nem tilt meg mindent. stb. Gondolom mindenki ilyet szeretne. Egy Mary Poppinst... :)

2013. jún. 19. 11:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Én kispesten lakom de itt is van vagy 10-15 ovi a magánt is beleszámitva ,van olyan ovi aminek idén az ovonénije ,nem szimpatikus senkinek mert nem foglalkozik a gyerekekel,és van olyan óvónéni idén amelyik nagyon kedves ,foglalkozik gyerekekel,de idén már megtörténtek a beiratások mindenhol ,nyílt napokra kell elmeni és ott körülnézni .
2013. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Összes kerület összes óvodáját ugysem tudod végig járni még a nyilt napokra se tudsz elmeni mindenhova .kislányom egy nagyon kedves óvónénikhez jár majd ,mert most ök kapnak kiscsoportot,nekünk ez a körzetes ovink ,tehát nem elég ha tetszik az óvonéni azt is tudni kell hogy ti oda tartoztok e majd .
2013. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor az mondtam.a hogy élhetetlen környék, akkor nem a közlekedésre gondoltam. Vannak olyan kerületek, ahova akkor se költöznék, ha a világ legjobb óvónője lenne ott. Minden kerületben vannak jó ovik. Tavasszal rendezik a nyílt napokat. Ott meg lehet ismerkedni a leendő óvónénikkel. Mi Óbudán lakunk, rengeteg a zöld, a játszótér, sok ovi van, óvónénik normálisak. Számkódosak a kapuk, vagyis illetéktelenek be sem jutnak az ovikba. Minden közel van, auchan, tesco, aldi, lidl, Hajógyári sziget, Margitsziget. 10 Perc alatt a metrónál vagyunk. A szülők általában elégedettek az óvónénikkel.
2013. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval annyival már közelebb vagyok, hogy a 3. kerület gyerekbarát. Ezt hallottam a XIII.-ról is. Hogy folytassam a sort?

Az élhetetlen részek meg gondolom a VIII. ker. egyes részei és nem tudom

. Nem is olyan egyszerű ez, mint gondoltam.

2013. jún. 20. 14:30
 8/12 anonim ***** válasza:

jaja már tépem is a hajam ....


nem neked kell választani hanem vidd a gyereket és aki neki szimpatikus -.-

baszus mit számít h hiper-szuper az ovi meg a kerület gyerekbarát ha az óvónő egy borzalom akkor félévente cserélgeted őket ????

bemész a gyerekkel és figyeld a gyerek reakcióit és azt h a gyerekkel h bánnak a dolgozok ....

nekem anno az volt a jel h a lányom kézen fogta az óvónénit és mentek játszani

soha nem az a fontos h mennyi külön programot kap a gyerek az oviban akkor még bőven elég 1 dolog mondjuk heti 1x játékos torna

ami szempont lehet még h milyen az udvar és a csop szoba felszerelése -- bár ez sokat változhat az évek alatt bármely irányba


amit neked kell elönteni az az h vegyes vagy nem vegyes csoport legyen


olyan helyet keress ahol TE jól érzed magad és akkor a többi is könnyebben megoldódik - mármint az ovi választás

baszus tudod te hány ovi van BP-n????


nagyon helytelen hozzáállás ha a gyerek érdekeit helyezed előtérbe a család igényeivel szemben

a gyerekek ált nagyon jól alkalmazkodnak ha a szülők teret adnak nekik


gondod el h közel laksz az ovihoz de a melóhely meg a város másik felén akkor szerencsétlen gyerek akár első-utolsó is lehet az oviban - tuti kezelhetetlen lesz egyhamar ....

2013. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Egy bájos, kedves, gyerekszerető dadát/óvónőt keresek, aki szívesen foglalkozik a gyerekekkel, határozott, de nem tilt meg mindent. stb. Gondolom mindenki ilyet szeretne. Egy Mary Poppinst... :)


álmodozz de ilyen óvónő nincsen

vannak szabályok abból nem fog engedni mert nem teheti meg ...

és mivel ált 20-25 gyerek van egy csoportban tuti nem fog tudni csak a te gyerekedre figyelni .. és ezt nem is várhatod el tőle a többi gyerek rovására

és sajnos az óvónőknek is van rossz napja ...


inkább fizess magán ovit vagy keres egy dadát akkor esetleg lehet esélyed ....

ezt nem rosszindulatból írom !


élhetetlen részek a 13 kerületben és a 3 kerületben is vannak

2013. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, értem én, hogy az a jó hely, ahol a gyerek jól érzi magát, de mégis csak én viszem oda. Nekem kell megmutatni egy párat neki. Jó lett volna tudni, hogy merre nézelődjek. Pár jó hely, néhány ovinév/ ovónő és ennyi. Ha minden teljesen ismeretlen, hatalmas a Lutri. Ennyiből külföldre is mehetnénk. Nincs nagy különbség...
2013. jún. 20. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!