Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Novemberben lesz 3 a nagyfiam,...

Novemberben lesz 3 a nagyfiam, szeptembertől nagy baj, ha nem megy oviba, csak jövőre? A kis 7 hónapossal még itthon leszek egy évig. Szerintem többet tud fejlődni itthon, vagy ezt nem jól gondolom?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 12:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én viném oviba ,ha megszületik kicsi kevesebbet fogsz tudni a nagyal foglalkozni .
2013. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nagyban függ a gyerektől. Engem is mindenki lehurrogott, és mondta hogy ovi! Nekem is novemberi a lányom, az ikrek akkor voltak 13 hósak, mikor megpróbáltuk a lánnyal szeptember végén az ovit, nem volt ugye még 3 éves egészen. Hát nem ment. Nem evett, nem ivott, csak sírt vagy csak nézett egész délelőtt. Csak délig volt, előtte bent voltam vele többször is, hogy ismerkedjen a hellyel, óvónőkkel, akkor még oké is volt. De aztán nem nyitott senki felé, pedig egy nagyon-nagyon kedves óvónénit kapott. Aztán feladtuk pár nap után, miatta is, meg mivel neki nem tetszett, nem evett-ivott és amúgy is egy pici kislány, kisebb mint az átlag, és a kicsikkel együtt az elhordás is nagyon kemény volt, mert még nem mentek az ikrek egyedül, és a szomszéd faluban van az ovi, kocsival minden nap cipelni a 3 kicsit, (2 nem ment ugye, a harmadik meg ordít hogy nem akar menni), így feladtuk. Sokat fejlődött itthon is, több verset tudott mint az oviban, és én is úgy gondoltam, hogy majd következő ősszel megy és kész. Utána tavasszal mentünk az ovi felé, és közölte az akkor 3,5 éves gyerek, hogy itt az ovi anyu, és szeretnék jönni. Onnantól jár, nem mondom hogy nem volt sírás néha, de már evett, és csak elváláskor sírt. Most idén már nagyon szeretett járni, de most nyáron itthon van, és itthon is imád lenni a testvéreivel. Jövőre már középsős lesz.

Szerintem látod a gyereken is, ha már nem lehet vele bírni, unatkozik, stb, akkor lehet kell az ovi, de ha szeret otthon lenni, akkor igenis fejlődik otthon is, lehet többet mint az oviba (ha nem illeszkedik be, akkor nem tudják bevonni szinte semmibe úgysem, volt ilyen gyerek a lányom csoportjában)

Esetleg megpróbáljátok, ha nem megy, nem tetszik, akkor viszed jövőre.

2013. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

én tapasztalatom az, hogy rosszul gondolod.


de nézd a másik oldalról: beadod novemberben, nem tetszik neki, kiveszed, ennyi.

ha meg nem viszed, már nem gondolhatod meg magad. télen meg igen nehéz játszóterezést megoldani, mert nem igen megy le más :(

és összehasonlíthatatlan, mikor minden nap ugyanabba a közösségbe megy, vagy minden nap másokkal találkozik.

enyém 3 évesen ment oviba, egyből lettek barátai. nem igaz, hogy egymás mellett játszanak, totál együtt csinálják a kis hülyeségeiket, beszélgetnek nagyon sokat, ráadásul az ő saját szintükön amire egy anya azért nem képes :)

enyém nagyon csúnyán ejtette a szavakat pedig sokat foglalkoztam vele, fejlesztésre is hordtam emiatt. bekerült az oviba, a nagyok elkezdték piszkálni, hogy nem értik, és addig mondogatták neki a szavakat helyesen míg betanulta. azt hittem, mikor mondta az óvónő ezt, hogy biztos gátlásai lesznek, de nem, a nagyok tök élvezik, hogy tanítgathatják a kicsiket, a kicsik meg mint a szivacs úgy szívják magukba a tudást :)

itthon biztos nem fejlődött volna ennyit, már csak a csorda szellem miatt sem, ott ha valamit nem is akar, akkor is kénytelen megcsinálni, mert a többitől látja, nincs apelláta :)

2013. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

szerintem meg nagyon jól gondolod!


ha viszed mégis, akkor is elég ha délig viszed vagy heti 4 napot mondjuk.

Ha megteheted minek vinnéd oviba?


persze a gyerekközösség az kell, csak akkor tartsd otthon, ha biztosítani tudod neki a rendszeres játszóterezést, gyerekközösséget és programokat, foglalkozást!

2013. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok előnye van, de vannak hátrányai is, amikről még eddig nem írt senki. (Tehát az előnyöket nem írom le)

-elkap egy csomó betegséget az elején, tehát egy hét ovi, két hét otthon

-ezt jó eséllyel a kicsi is elkapja

-egyáltalán nem olyan könnyű kicsivel együtt oviba vinni-hozni. Télen: overál fel-fe, sapka-sál stb. két gyerekre, nem tudom gyalogolni kell-e, de sem az autó sem a busz, sem a gyaloglás nem egyszerű (aki már csinálta több gyerekkel tudja)

-ha csak délelőttre adod be, akkor gyakorlatilag két-két és fél órád van otthon, ha elmész mondjuk bevásárolni is, vagy még valahová, akkor ez semmire nem elég

-a nagyért való jövés-menés sokszor ketté vágja a kicsi napirendjét és alvási idejét.


Szóval gondold át, sokszor az első gyerekeknek még nincs akkora közösség igényük (persze ez egyénenként lehet eltérő, csak nagy átlagban írom)

2013. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Biztosan gyerekfüggő is, de én már vágom a centit, hogy mikor mehet a nagy oviba. :-)

Nagyon kíváncsi, folyamatosan a Már Óvodás Vagyok című könyvből "kell" olvasnom.

Mi is sokat járunk gyerektársaságba, de én már 2 éves kora óta úgy érzem, hogy kevés vagyok neki. Hiába fejlesztem, foglalkozom vele becsülettel, egész másként viselkedik, ha van még másik gyerek is.

Nagyon bizakodó vagyok, hogy jól fog elsülni az ovi, pedig Ő éppen betölti a 3-at és úgy megy.

Amúgy kezdetben én is délig viszem, aztán meglátjuk, hogy lesz a jobb. Ha mondjuk egybeesik a kicsi alvásával, és a nagy meg élvezi az ovit, akkor lehet ott is fog aludni. Majd kiderül. :-)

Viszont a kisfiammal egyidős az unokatesója. Őt , tuti nem vinném. Nincs el közösségben , borzasztó anyás, ő nem érett meg rá.

Sztem a kisfiadat nézd, hogy mit szeretne. Esetleg olvass a fenti könyvből és figyeld mit, hogyan reagál le. :-)

2013. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ráér jövőre! A legtöbb gyerek 3 évesen nem érett még arra,hogy a családjától külön legyen, főleg a fiúk érnek később meg a távolléthez,közösséghez. A legideálisabb 4 évesen menni oviba. Ezt gyermekorvos, pszichológus mondta.
2013. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 JnéHN ***** válasza:
2014 január 1-től minden 3 évet betöltött gyerek napi 4 órai óvodai foglalkozáson köteles részt venni. Ez az új közoktatási törvényben van benne. Nekünk a beiratkozási plakáton is rajta volt ez a törvényi részlet.
2013. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!