Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Amikor az óvodából haza KELL...

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben. Van ilyen törvény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elköltöztünk, így sajnos az óvoda váltás is muszáj volt.

Beíratáskor a vezető óvónő kerek perec közölte, hogy aki gyesen van, vagy munkanélküli, annak haza KELL vinni a gyereket fél 12-12 kor minden nap...

Hallottatok már ilyet?

Mert én még nem...

állítólag kevés a fekhely, ezért IS.

pfff...nem tudom mi tévő legyek.

Ráadásul gyermekem sajátos nevelési igényű gyermek is.

Nagycsoportos lesz most.

Mire hazaérek, már lassan indulhatnék is vissza, 7 hónapos gyerekkel vagyok gyesen, ő akkor mikor ebédel, mikor alszik?

Ne értsetek félre, nem útban van nekem itthon a nagyobb gyerek...


2013. júl. 11. 23:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Nemazért, de napi 4 óra a kötelező, Golan, nem tudom hol olvastad az egésznapot....

"24. §30 (1)31

(2) Az óvoda a gyermek hároméves korától ellátja - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben meghatározottak szerint - a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokat is.

(3) A gyermek - ha e törvény másképp nem rendelkezik - abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni.

(4) Az óvodai foglalkozásokat oly módon kell megszervezni, hogy az óvoda a szülők igényei szerint eleget tudjon tenni az óvodai neveléssel, a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatainak. Az e törvényben meghatározott óvodai feladatok ellátásához igénybe vehető heti időkeret ötven óra, melyet indokolt esetben meg kell növelni a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz szükséges idővel."

2013. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

KÖszi a válaszokat!

Nem lepasszolni akarom a gyereket, huh,de bunkó emberek vannak, jóég, hanem elhelyezni közösségbe, sajátos nevelési igényű, beszédfogyatékos gyerek, akinek orvosi igazolás támasztja elő, hogy KÖZÖSSÉGRE van szüksége.

Arról meg nehogy már a szülő tehessen, hogy az óvodában nincs férőhely, vagy hogy kevés az óvónő.OLDJÁK MEG!

Busszal kellene menni, nap mint nap, és igen, nem összeegyeztethető egy csecsemő és egy nagycsoportos gyerek napirendje.

JA, KIEMELNÉM, NEM NYÁRRÓL VAN SZÓ... kezdjük úgy, nyárra az óvoda fel sem vette...SZEPTEMBERTŐL!!!

2013. júl. 13. 18:56
 13/22 A kérdező kommentje:

4-estől kérdezném, hogy akinek van még egy gyereke, az már nem normális szülő? Vagy aki kicsit messzebb lakik az óvodától, az sem normális? Vagy mit szólnál hozzá, ha TE lennél ebben a helyzetben???

nekem nincs kire hagyni a kicsit sem, örülök hogy a gyereket felvették óvodába, ha délelőtt van helye, délután miért nincs?

Illetve az óvónők munkaideje csak délelőttre szól, utána műr csak a KIVÁLTSÁGOS dolgozók gyerekeikre vonatkozik a munkaköri leírásuk? Hmmm.Nem kell a másikat lenemnormálisozni, amíg nem voltál ilyen helyzetben.

ja, utána jártam ajegyzőnél tegnap...AZ ÓVODA ÁLLAMI INTÉZMÉNY, SNI-S GYEREK UTÁN DUPLA, VAGY TRIPLA PÉNZ JÁR NEKIK, ÉS NEM KÜLDHETIK HAZA DÉLBEN.Törvénybe ütköző az is, ha "megkérik szépen" a szülőt, hogy vigye haza.ugyanaz , mint a hálapénz...no comment...A jegyző kihangsúlyozta, hogy MINDEN GYERMEKNEK JOGA VAN ÓVODAIDŐBEN NYITÁSTÓL ZÁRÁSIG OTT LENNI, A GONDOZÓKNAK PEDIG KÖTELESSÉGÜK EGYENRANGÚAN KEZEÉLNI A DOLGOZÓ, ÉS GYESEN LÉVŐ ANYÁK GYERMEKEIT.

A gyes nem arról szól, hogy léhűtők, ténfergek, =/24-es munka asszem...

Ha egy óvoda megkülönbözteti a szülőket így ezáltal a gyermekeket, az diszkriminációnak minősül, és büntetőjogi következményei vannak.

2013. júl. 13. 19:05
 14/22 A kérdező kommentje:
sziasztok! beszédfogyatékos, és kifejezetten a közösségre van szüksége, hogy minél többet beszéljen.Mivel ez a város nem tud biztosítani logopédiai óvodát..(odajárt középső és kiscsoportban, akkor már legalább azt biztosítsák neki, hogy teljes ellátást kapjon, utazó pedagógussal, a többi fejlesztésre elhordom én jómagam...
2013. júl. 13. 20:32
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

4-es vagyok


Az általam említett "normális" szülő alatt értem az olyan anyukát, apukát, akivel lehet intelligensen kommunikálni.

Téged biztos nem kérnélek meg ilyenre, jobb a békesség...

2013. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Mellesleg kérdező, magadat minősíted ezekkel az arrogáns hozzászólásaiddal.

Belátom már, igazad van, jobb a gyerekednek az óvodában, addig sincs veled.

2013. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Fejlesztés egy beszédfogyatékosnak is Csak délelött van délután alvás uzsona ,hazamenetel van tehát eböl a szempontbol nics igazad etöl még hazavihetnéd nem maradna le semmi fontosrol ,viszont egy kicsi babával nehezebb délre oda érni .
2013. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
4es, ha már arrogáns vagyok szerinted, akkor hadd mondjam, hogy te meg egy igazi gyökér...de azért köszönöm a semmit mondó hozzászólásodat, igazán nagylelkű vagy, hogy megtiszteltél vele, de mostantól nem tartok rá igényt.puszi.
2013. júl. 14. 22:06
 19/22 Robeszka5 válasza:
Igen velem is ez a helyzet volt:)(Most 5.-es vagyok)
2013. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem mi nem tetszet a válaszomba 17 volt .
2013. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!