Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 3 éves kortól kötelező az...

Ha 3 éves kortól kötelező az ovi, akkor mikortól mehetnek jövőre az április-májusi gyerekek?

Figyelt kérdés
Vagy amelyik gyerek szeptember végi,az mehet elsejétől,vagy csak jövő szeptember elsejétől?Mert csak akkor töltötte be a 3 évet?Már nem értem,hogy is van ez.Elvileg be kell töltenie a 3 évet.De akkor becsatlakozik az év eleji gyerek a többiekhez,és csak 2-3 hónapot jár kiscsoportba?A szeptember végi,október eleji meg egy hónapos késéssel csatlakozik,vagy csak köv. szeptembertől fog járni?Valaki tudja,hogy is van ez pontosan?
2013. júl. 16. 16:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Pest környéki kisváros) az kezdheti meg az ovit, aki dec. 31-ig betölti a 3-mat. Lehet, hogy máshol mások a szabályok, nem tudom, de nem kell feltétlenül sértegetni meg unatkozó anyukának nevezni azt, aki leírja, hogy az ő ovijukban hogyan szokás.
2013. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Igen, tényleg rosszul tudtam, nem köteles 2,5 évesen felvenni az ovi a gyereket, csak ha a 3-6 éveseket felvette és maradt hely. Találtam egy cikket is.

[link]


Amikor mi kezdtük, azt mondták, törvényi előírás, hogy 2,5 évesen felvegyék.

2013. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kislányom májusi de csak most szeptemberben kezdhet mert nálunk május középén volt a beiratás és utána döntöték el kit hova vesznek fel igy határozatot csak juni elején vehetem át ,tehát nálunk az áprilisi,májusi gyerekek csak szeptemberben kezdhetnek a decemberiek meg vagy decemberben vagy januárban de csak betöltött 3 éves kor után adig bölcsi vagy otthon ,kivétel nincs igy is van elég ovodás akivel megtudják tölteni az ovodákat .(kispest)
2013. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves 12 válaszolo

Biztos rég lehetett mert 7 éve se kezdhetett a kisebbik fiam az ovodát 2,5 évesen csak mikor betöltöte a 3 .évet legalábis felénk

2013. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki írt,ezek szerint mégsincs egy országosan mindenhol érvényes rend,hogy kit,mikor vesznek fel jövőre.Mikor a gyerekemet felvették tavaly az oviba,még nem volt ez a "3 éves kortól kötelező az ovi" című rendelet,ezért kérdeztem először itt,hogy aki többet tud,az árulja el kit,mit,hogy,mikor.Ugyanis én azt logikáztam ki a törvényből,hogy nem szeptemberben kell kezdenie,hanem már mehet tavasszal,mikor betöltötte a 3 évet.

Szóval ez nem volt tiszta,hogy jövőre mi változik.

Persze könnyebb lenne bemenni az oviba,és konkrétan tőlük megkérdezni,de gondoltam nem olyan bonyolult a dolog,ha már szabályozva van,és az első kört itt futom,megkérdezlek titeket.

Köszönöm a sok választ!

2013. júl. 17. 15:18
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Biiztos,hogy nem úgy lesz,hogy a 3. születésnapja utáni napon már vinni kell oviba :) Akkor egész évben minden nap beiratkozás lenne az óvodákban,állandó átjáróház,ezt lehetetlenség megoldani szerintem. Ugyanúgy lesz mint eddig,májusban beiratás,szept-ben meg kezdés. Azzal a különbséggel,hogy aki 3 éves,nem maradhat otthon,mint eddig,ennyi. Az unatkozó anyukáknak nevező,nem tudom hanyadik válaszolónak üzenem,hogy a mi óvodánkba ki volt irva a kapura a beiratás előtt,hogy azokat a gyerekeket várják a beiratásra,akik betöltötték a 3 évet,vagy dec.31-ig betöltik! Ez hivatalos tájékoztatón is rajta volt! Erről ennyit! Nem az ujjából szopta ki senki,vagy unalmában találta volna ki!
2013. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor kezdhet már évek óta egy gyerek az oviban, ha betöltötte a 3-at. Egy ismerősöm fia november 20-án töltötte a 3-at, már két évvel ezelőtt és november 21-én mehetett oviba. Aki szeptemberig nem tölti be a hármat, az a születésnapja utáni nap mehet oviba. Persze beíratni tavasszal kell ugyanúgy őket is. Nálunk most az első szülőin mondta is az óvoda vezetője, hogy azok a gyerekek, akik szeptember után töltik a 3-at, majd akkor csatlakoznak a többiekhez, mikor elmúltak 3 évesek.
2013. júl. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy régi kérdés, de azért reagálok.

Ha a gyermek a 2013/2014-es nevelési évben tölti be a három évet, tehát 2013. szeptembere és 2014 június között, akkor 2013. májusában be kell iratni és amikor betölti a 3 évet, akkor kezdheti.

Mindig a következő nevelési évre kell beiratni a gyerkeket oviba, iskolába, nem naptári évet kell nézni. Hiában 2014. májusi a gyermek, 2014 májusában már csak a 2014/2015-ös évre tudod beiratni. Ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani.

2013. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!