Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy évesen már tényleg csak...

Egy évesen már tényleg csak megszokásból eszik éjszaka? Máshogy nem alszik vissza, de benyel 200 ml-t, és a vizet nem fogadja el. Ja és nem cumis, nem ujjszopós! Leszokik magától vagy hagyjam sírni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom... Szerintem egy egyéves babának már nem kellene ennie éjszaka. Lehet lepontozni, de, ha a súlya nem indokolja, akkor én bizony leszoktatnám. Okok: Az ő gyomrának is kell a pihenő éjjelre, az éjszaka az alvásé, nem az evésé, mindkettőtöknek kell a pihenés. Vízzel próbálkoznék...
2013. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már 2-3 hónapos kora után is csak megszokásból eszik éjjel. Ha este eleget eszik, akkor ki kell bírnia reggelig.Vagy eteted tovább, akár 2-3 éves koráig, vagy hagyod egy-két éjszaka sírni, és akkor leszokik. Próbálj a víz helyett teát adni neki.
2013. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozok le senkit,köszönöm a válaszokat!Van hogy elég a víz,de van hogy bepöccen tőle,mert nem tápszer.Megeszi és alszik reggelig.Se simogatás,se más nem nyugtatja meg és Tesóval egy szobában alszik.A nővére 15 hónaposan aludt először reggelig,addig Ő is evett hajnalban.Fogzik is,és nem mindig ugyanabban az időpontban ébred.Biztos nem éhes?
2013. júl. 14. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs ezzel,megeteted és kész.Majd leszokik magától,enyémek is leszoktak. Ne hagyd sírni,ez csak átmeneti.
2013. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves koráig szopizott, és volt hogy éjszaka kétszer is felkelt.

Egyszer csak nem akart felkelni éjszaka, azóta végigalussza az éjszakákat.

Én is megetetném éjszaka, majd leszokik róla.

Ne hagyd sírni, mert utána nyugtalan lesz, és lehet hogy egyáltalán nem fog aludni.

2013. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya? És milyen magas?
2013. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon aktuális nálam is. Most 1 éves, a rekord eddig a hajnali 5-ös kelés volt, de az átlag fél 1 és 2 között kell egyszer enni. És is rendszeresen próbálkozom a vízzel, de nem sok sikerrel, próbáltam már homeos szereket is adni, semmi hatása. Már én is kezdek fáradni, de nem látom a fényt az alagút végén. Fogzás idején még rosszabb, mert akkor nappal kevesebbet eszik, így éjjel többször is kell.
2013. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos fiam is még mindig eszik éjjel. Ha csak innivalót kap, visszaalszik, de max. fél óra múlva már fenn is van. Ha semmit nem kap, nem alszik vissza. Szóval megoldást én sem tudok, de nem vagy egyedül a problémával. A cumi neki sem kell, egyből kiköpi.
2013. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Le fog szokni magától!!!

Ne hagyd sírni, mért hagynád?

Lányom 14 hónaposan magától hagyta el az éjszakai cicit, csak akkor kelt fel ha fájt valamije, beteg volt, ilyesmi.

Az nem megoldás hogy vizet adsz neki, arra is ugyanúgy rá lehet szoktatni. Szóval még nyugodtan cicizhet, főleg ha így egyből visszaalszik. Valószínűleg a te közelségedre vágyik és így nyugszik meg. Sírni semmiképp nem hagynám.

2013. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszát,és nagyon örülök hogy azt írtátok,hogy leszokik róla,mert a lelkem mélyén én is így gondolom,hisz a másik lányom is leszokott,csak mikor már mindenhol azt hallod,hogy nem kéne,meg már aludnál egyhuzamban egy nagyot,persze hogy agyalni kezd az ember,hogy valamit csinálni kéne,de nem bírom ki,és a Tápitól pikk-pakk megnyugszik,megeszi,elalszik.Ráadásul pont a napokban már reggel hétkor kelt 4 napon keresztül,és valószínű rásegített az is hogy nagyobb ágyat kapott,van helye forgolódni,mert Ő nagyon mozgékony Baba!Szóval van fény az alagút végén,a 10 hónapos Anyukának mondom,hogy itt még a szeparációs szorongás és a fogak játszanak de nagyon,úgyhogy kitartást!Köszi Mindenkinek!!!
2013. júl. 21. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!