Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Járt más is így? 10 hónapos...

Járt más is így? 10 hónapos babámat a kezdetektől nehéz volt etetni. Rosszul, nehezen fogadta az új ízeket (főleg a zöldségeket). Mostanában már ha próbálom beletenni az etetőszékbe nagyon el kezd sírni. Valami jó megoldás kellene.

Figyelt kérdés
Szinte végigsírja az ebédelést. Már sok mindennel próbálkoztunk (játékok és más dolgok, ami eltereli a figyelmét; kedvenc főzelékekkel adni a kevésbé szeretetteket... stb.).De igazából soha nem tűnik igazán éhesnek, magától nem nagyon nyitja a száját sem.
2013. júl. 4. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne etesd. Hagyd hogy ő maga egyen. Tegyél neki olyan falatokat a tálcára amit kézzel fel tud venni, aztán hagyd hogy gyakoroljon. (utánanézhetsz a gugliban az igény szerinti hozzátáplálás címszóval).


Ha az etetőszéktől is hülyét kap, akkor meg pár alkalommal vedd az öledbe úgy üljetek le az asztalhoz. Ha elég érdekes lesz számára az étkezés, akkor majd megint nem lesz gond neki az etetőszék.

2013. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a zöldséget, nem nagyon fogja meg, nem teszi a szájába, vagy ha mégis akkor rögtön kiköpi. Ölben lehetetlen etetni, mert izeg mozog, fordul ki a kezemből.

Ha nincs a kezében valami, ami eltereli a figyelmét, akkor szinte hisztérikusan sír ebéd közben (de tudom, hogy ez nem jó megoldás).

2013. aug. 15. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:

-Mit adsz neki?Te főzöl, vagy üvegeset?Én gyerekeim az elején az én főztömet nem ették, így jött az üveges.

-Milyen állagú az étel?Fiam 9 hónapos, és ha túl sűrű az étel, akkor tuti nem eszi meg.

-Alvás előtt eteted?Mert lehet túl fáradt evés előtt, és azért sír szegény.Ha igen, akkor próbáld áttenni az evés időpontját.

-Sinlac por!!!!Nekem mind a 2 gyerekem imádja, édesíti az ételeket, és nem kell cukrozni,mint ahogy régen csinálták.

-Itass vele 1 korty vizet evés előtt, hát ha szomjas.

-És ha semmi nem jön be, akkor tv --> reklám..mert enni csak kell.Ez tuti lefoglalja..persze nem muszáj.


nem értem miért lett az 1. válaszoló lepontozva.Ez a zöldség fogdosás tényleg jó ötlet.De adhatsz neki kiflit, sajtot, gyümölcsöt.Bármit..csak hagyd neki hogy ő fedezze fel az ételeket.

2013. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam le.

Az ebédet általában én főzöm Neki, de néha kap üvegeset is. A helyzet mindkettővel nagyjából hasonló. A saját készítésűek általában sűrűbbek, nem hiszem, hogy ez gond lenne. A délutáni alvás előtt szokott ebédelni és tényleg picit álmos szokott lenni, de mikor máskor legyen az ebéd??? Sinlac port próbáltuk, utálta. És vizet mindig kap evés előtt egy keveset. Azt hiszem minden kérdésedre válaszoltam. :-)

Mostanában szerintem a foga is zavarja.

De akkor sem tudom igazán, hogyan lehetne leszoktatni erről a rossz szokásról.:-(

2013. szept. 9. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor próbálj variálni a napirenden.Nem vagyok tapasztalatlan a témában..2. gyerekkel játszom el az evés procedúrát.

Ha csak egy fél óra-órával előrébb tudod tolni az ebédet, már az is lehet nagy változásokat hoz.

De ami a legfontosabb!!!!Ne úgy kezd az ebédeltetést, hogy "jajj már megint jön a szenvedés".Hanem "jajj de incsi fincsi fini hami papit kap ez a baba", és ha még le is köp, és ordít, akkor is maradj nyugodt.Mert lehet hihetetlen, de a baba megérzi ha feszült vagy.Legyél nyugodt, énekelgess, nevettesd..stb.

2013. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze igyekszem én nyugodt maradni, de nem mindig sikerül, mostanában már nagyon nagyon törekszem rá. Szóval igyekszem higgadtan, lazán kezelni a dolgokat. Bár jó lenne már egyszer nyugodtan ebédelni.

A napirenden már lassan valóban majd változtatni kell, de még alszik délelőtt és csak utána szoktunk elmenni sétálni, vásárolni és sokszor örülök, ha a mostani ebédidőre visszaérünk. Szerintem annál hamarabb ezen nem fogok tudni változtatni, míg délelőtt is alszik, ha elhagyja tudunk indulni hamarabb és hazaérni is hamarabb. De még szüksége van rá, mert ha nem alszik akkor csak extra nyűgös ebédkor.

2013. szept. 10. 15:19
 7/8 anonim válasza:
Szia!nem tudom mg nézed e ezt az oldalt, ha igen kérlek irj, hogy mi lett a babáddal azóta?hasonlo helyzetben vagyok én is jelenleg.köszike
2014. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én 10 hónaposom is kb 1 hónapja megutálta az etetőszéket, és sírt, ha csak bele akartam tenni.Meglepődtem, amikor anyukámnál vendégségben voltunk és ettünk.Nem volt etetőszék, az ölemben ülve kellett ennie...és evett.A kanalat akkor már napok óta utálta, nem tudtam neki kanalas ennivalót adni.És a vendégségben ez sem volt gond.Azóta úgy eszünk, hogy a földön és darabos ételt, amit ő tesz a szájába - ezt nagyon szereti.Ha nincs gond, és elég éhes is, akkor ilyenkor előveszem a kanalas ennivalót is és ha nem kéri nem adom, ha kéri, adom neki.Nem erőltetem-ez a lényeg.A székben mindig erőltettem az evést, ez volt a baj.
2016. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!