Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kicsit tartok az ovi kezdéstől...

Kicsit tartok az ovi kezdéstől, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Aug. 26-án kezdi a fiam az ovit,5 hét bölcsiszünet után.Ilyenkor is van beszoktatás?Vagy simán fog menni vajon?Sajnos sok időm nem lesz a búcsúzkodásra,mert nekem is mennem kell dolgozni.
2013. júl. 27. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szokott lenni beszoktatni, igen, bár bolcsiseknek ez max pár nap, hiszen tudjak mar, mi az a közösség.
2013. júl. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk úgy volt, hogy 8-ra kellett vinni az oviba őket, gyors puszi és a szülőknek menni kellett.. Nem volt beszoktatás. Azok a szülők fel voltak háborodva, akiknek nem járt előtte bölcsibe a csemetéjük, de utólag rájött mindenki hogy így volt ez jól. Az óvónénik tudják a dolgukat. Ne félj. :)
2013. júl. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

amit tarts be

ha eddig egy puszi és ölelés volt akkor ez ne változzam meg


az ovi ugyan olyan közösség mint a bölcsi csak kicsit mások a szabályok


beszoktatás mindig van max aki bölcsis volt annak rövidebb lesz - mert h tudja mi a szitú :-)

2013. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nektek nem lesz ovikezdés előtti szülői értekezlet? NEkünk volt, ott mondtak el mindent. A jelet is akkor választottuk ki.
2013. júl. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2! Igazad van, sokkal jobb ha nincs beszoktatás. Miért is. Megengeditek személyes tapasztalatom leírnám. Kis falusi óvoda. Igen tudja az ovónő a dolgát....de.....Nálunk volt beszoktatás, igény szerint, én novemberig jártam be a fiammal 8-12-ig, később 10-ig, mert nagyon nehezen szokott be.Nem volt még 3, de kezdeni kellett a kiscsoportot Kár volt így, mert mindent láttam amit nem kellett volna.

Ültem a sarokban, fiam az ölemben. Egy anyuka ment el, kislány örjöngve utánna, "anyaaa anyaaa", ovónéni: - Halgass el, ez egy csendes óvoda, majd a következő mozdulattal leteperte a játszószőnyegre, gyerek háttal, az ovónő rajta, két kezével a földhöz szorította, és hangosan: "fejezd be!!! fejezd be""" "nem szereti senki itt a hisztis sírós lányokat"

Összepisilik magukat, nem segítenek nekik a wc-n. ---Szandika: óvónéni pisilnem kell!! Ovónő: -jó Szandika menjél......

és ezzel elintézve. Szandikáról én húztam le a pisis harisnyát és öltöztettem át. Sorra lepisilték a ruháikat, és visszaadták rájuk úgy nedvesen, a lányos anyukák csodálkoztak miért vörös a nunci. Egy ovónő volt 10-ig, mikor az udvarra indultunk jött a másik is. A daduska felváltva volt a kiscsop és a bölcsi között, volt olyan délelőtt hogy csak reggeliztetésnél láttam.

Ha egésznapos a gyerek, nem látod, hogy az udvaron vízben ugrál, átázik mindene, fekszik a hideg földön, a benti ruhájában viszik ki a hidegre (neylon vékony melegítőalsó), aztán csodálkozunk miért beteg a gyerek állandóan. Taknya nyála fojik mindenkinek, mert csak annak van orrtörlés, aki éppen az ovónő ölében ül, a többi törli amibe éri, vagy a pulcsi újjába. Egyszer megmutatták nekik hogy kell orrot fújni, és elvárás mindenkinek így kell, akinek folyik azzal kiabálnak fújd ki az orrod.....és ennyivel elintézve, a gyerek meg megy a zsepishez, kivesz 20 db-ot, szétdobálja, egy darabbal szétkeni az arcán. Hát kb ez.....

2013. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kislányom ovijába sem lesz beszoktatás mert tul kicsi a csoportszoba ,viszont lesz ismerkedös délután még augusztus végén .
2013. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös. A második vagyok. A mi ovodánkban hálistennek normális óvónénik vannak, és ilyesmi nem fordul elő. A gyerekeink már beszélnek, és elmondanak mindent. Ráadásul az enyém vegyes csoportba került, tehát voltak már 5-6 évesek is. Szép is lett volna, ha igy tettek volna az óvónénik. Egyébként ahol ezt teszik a beszoktatás ideje alatt, akkor utána mit csinálnak, mikor már egy szülő sincs jelen?
2013. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!