Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akik most szoktatják/szoktatjá...

Akik most szoktatják/szoktatják a gyereküket az oviba. Hogy viseli a kicsi és Ti? Hány nap volt a szoktatás? Most hol tartotok (ott ebédel/ebédel)? Hányan vannak a csoportban? Mennyi idős, kislány vagy kisfiú?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 22:04
 1/9 JnéHN ***** válasza:
Mi még csak hétfőn megyünk. nincs beszoktatás, viszem és délbe menni kell érte, majd a következő héttől alszik ott. 31 gyerek van a csoportban. Májusban volt 3 éves a fiam.
2013. aug. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi ovinkban sincs beszoktatás, ha ezt arra érted, hogy a szülő ottmarad a gyerekkel.

Az első időszakban én is ebéd után mentem érte.


Csak egy óvónői tipp: ne búcsúzkodj látványosan, drámaian a gyerektől, kezeld lazán a dolgot, ne érezze a gyerek, hogy most valami számodra nagyon szomorú dolog történik.

És tapasztalat, hogy a legtöbb gyerek, ha sír is mikor elmegy az anyukája, amint beviszik a csoportba és leköti a figyelmét a sok új, izgalmas dolog, egyből abbahagyja a sírást.

Nagyon kevés olyan gyerek van, akinél komoly gondot okoz megszokni az óvodát.

2013. aug. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam márciusban kezdett,de azért leírom.Első nap ott voltam.Kb 1,5 órát voltunk.Másnap 2 órát volt nélkülem.Harmadik nap ott id ebédelt és reggel 8-tól volt.Később aludt ott, mert betegség miatt is hiányzott.Kb 2 héttel ovikezdés után ott aludt.Azóta is ő alszik el elsők között és ő kel utolsók között:)

Jól írja az utolsó eleinte sír,de amint meglátja a sok játékot annyiban marad a sírás.

2013. aug. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj mi hétfőn kezdünk, de teljes pánikba vagyok, az én lányom igazi hiszti gép, és a beszoktatás csak abból áll, hogy beadom az oviba, és amikor gondolom érte megyek, lehet az pár óra, de akár egy fél nap is.

Egyfolytába azon agyalok hogy mikor menjek érte, és már csak 2 napom van eldönteni :(

2013. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 26.-tól 3 napig volt beszoktatás 1,5 óra kb. Sztem rövid volt a jövő hétfői élesbe reggeltől minimum fél 3-ig tartó bent léthez képest. Lányom az a kategória lesz,akinek később fog leesni,hogy ez már mindig így marad.Most nagyon tetszett neki,nem is akarta,hoy menjek,mert ő már nagylány :)De majd meglátjuk.

28 fő lesz az oviban úgy,hogy 2 gyerkőc nagyobb testvére januárig velünk les,mert a mi eredeti ovink felújítás alatt áll,és ha nem velünk lennének,akkor a szüleiknek a 2 gyerkőcöt 2 oviba kéne vinni...

Lányom júliusban volt 3,5 éves. Hétfőtől ott alszik,ott ebédel és 14:30-tól mehetek érte.

2013. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a kezecskék :-).


Mi szerdán kezdtük, péntekig ott voltunk másfél órát együtt, hétfőtől ebéd után kell érte mennem, 9.-től pedig ott alszik.

Próbálok majd kemény lenni, de hétfőn biztos sírni fog és azt nehéz lesz elviselni :-(. Csak 18-an vannak, a 31-es létszám az nagyon durva:-(.

3 éves múlt a kislányom.

2013. aug. 31. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:
kislányomnál sincs beszoktatás ,de mikor mondom neki hogy megy oviba én meg megyek dolgozni sírva fakad hogy nélkülem nem megy óviba pedig várta az ovit,illetve volt bölcsis is .
2013. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jaj, csajok, nekem is most kedz hétfőn az épphogy 3 éves lányom, hát szorul a torkom...

volt nálunk is bölcsi, ott jól ment a beszokás, később voltak kisebb sírások, de már azóta sokkal eszesebb, néha mondja, hogy anya, ne menj nélkülem dolgozni..

Azt nem érti, hogy a bölcsibe már nem megyünk többet...

Nekem az a parám, hogy vegyes a csoport, és a lányom nem bírja, ha kiabálnak, csicseregnek, túl sokan, vannak.

Márpedig itt a bölcsihez képest dupla annyian lesznek, 26-an, de az öltöző 2 csoporté, úgyhogy ott lesz, hogy zsúfoltság, és hangzavar lesz...

Nekünk semmit nem mondtak, hogy ez hogy lesz, vagy hogy lehet...maradhatok-e, vagy nem, érte kell-e menni ebéd után, vagy mi???? semmit nem tudok...:-((

szorítsatok, hogy erős tudjak lenni...:-))

2013. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is.


Kedves 8! Milyen volt végül a szoktatás?

2013. szept. 5. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!