Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy lehet, hogy a szülő...

Hogy lehet, hogy a szülő szerint teljesen kezelhetetlen gyerekről az óvodai szakvélemény "igyekvő, jól kezelhető", nem lehet, hogy itt a szülővel van a probléma?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül. a gyerekeknek is le kell vezetni a feszültséget és nekik még nehezen megy, meg kell még tanulniuk. van olyan gyerek aki otthon adja ki magából, miután egész nap igyekszik viselkedni.

ez nem a szülő hibája

2013. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagy átlagban elmondható, hogy az iskolában példás magaviseletű gyerekek otthon tombolnak és fordítva. Gondolom ez már óvodában is így lehet.
2013. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen. Az oviban, mamánál semmi gond vele, nincs hiszti, jól viselkedik. Itthon tombolja ki magát. Számomra is hihetetlen. De anyu azt mondta ami is ilyenek voltunk kicsiként.
2013. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert az oviban bizonyítani akar, meg akar felelni, így ott viselkedik, teljesít, segít, stb. Otthon meg nem. Na meg van olyan gyerek is, aki felmérte, h anyának mehet a hiszti, de óvónéni nem tolerálja, mert mondjuk kizárja a játékból. Szóval nem éri meg neki.
2013. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. A gyerekek már ilyen kis korban is érzik, hogy idegen emberek előtt, más közösségben illedelmesebben illik viselkedni.

A kisfiam óvodai csoportjában mindenki szépen betartja a szabályokat, és néhány hisztit leszámítva, csendes, kedves, türelmes gyerekek. De az én fiam is (és anyukáktól tudom, hogy a többi gyerkőc is), otthon eresztik ki a fáradt gőzt. Azért nem "teljesen kezelhetetlen", mint kérdésedben írtad, de sokkal könnyebben elengedi magát családi körben hiszti és idétlenkedés szempontjából.

Azért kíváncsi vagyok, mit jelent a teljesen kezelhetetlen gyermek fogalma. Ott már tényleg inkább a szülővel lehet hiba, ha a gyerek ennyire nem alkalmazkodik otthon semmilyen szabályhoz, és túlnő a szülein.

2013. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma a gyermekpszichiátrián figyelemzavaros hiperaktiv -nak véleményezték ,nem lehetek elég hálás az óvodai személyzetnek akik ennyire megtanultak bánni vele ,elfogadták ,szeretik így ahogy van ,pedig ott is nyugtalan ,de saját magához mérten értékelik ,hogy pár éve még ennél is rosszabb volt.
2013. szept. 3. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ebben az esetben elnézést kérek, hogy azt mondtam (rólad), hogy a szülő hibája, ha ennyire kezelhetetlen a gyerek. A hiperaktivitásról ne tehetsz te sem, és a kicsi sem. Sok sikert kívánok Nektek!
2013. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!