Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok hogy zajlik/zajlott a...

Nálatok hogy zajlik/zajlott a beszoktatás?

Figyelt kérdés
beszoktatás

2013. szept. 3. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hétfőn mentünk először oviba. 10 órára kellett menni, délig volt, ekkor végig a gyerekkel voltam.

Ma szintén 10-re mentünk, de nem voltam bent vele a csoportban, nagyon jól elvolt, egyáltalán nem keresett, délre mentem vissza érte.

Holnap már korán reggel vihetem, fél kilencig kell beérni és már ott is ebédel. Jövőhéttől aludhat ott.

2013. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hétfőn kezdődött az ovis élet.

Reggel 8ra vittem a kisfiamat.

Sokat számít az, hogy a kicsik közül ki volt már valamilyen közösségben (bölcsi, családi napközi stb.), mi már voltunk, így emiatt a kisfiammal könnyebb volt, mert nem ismeretlen számára legalább a szituáció, ha a hely és a személyek újak is.

Sokat segített az is, hogy a tényleges kezdés előtt kétszer voltunk az oviban, először csak szétnézni (bementünk a csoportszobákba, egyéb helyiségekbe, látta a dolgozókat, gyerekeket, játszóteret, öltözőket stb.)- ez úgy fél órát tartott még tavasszal.

Aztán nyáron az ovis utolsó hetekben volt egy nap, amikor egész délelőtt ott lehettünk (más új, szeptembertől járó kisgyermek nem volt, csk a régiek)- én is végig ott voltam vele, kimentünk az udvarra, ő is kapott a tízóraiból, együtt játszhatott a nagyobbakkal, megismerkedett a leendő óvónénikkel, kiválaszthatta a felszabaduló készletből a neki tetsző jelét, megnézhette a konkrét csoportszobát, szekrényét stb.

Nagyon jó élményekkel mentünk haza és tegnap már nagyon várta az ovit.

(nyáron is sokat beszélgettünk róla, autóval néha az új ovi felé kanyarodtam stb.)

Reggel kb. 1/2 10ig voltam bent- ő a csoportszobában, nyitott ajtónál, én az előtérben, itt-ott intéztem a papírokat, szekrényt pakoltam stb.- de azért általában látótávolságban voltam.

Nem nagyon foglalkozott velem sokat, egyszer jött oda, hogy menjünk pisilni.

Megbeszéltük, hogy ebédig mindenképpen marad és megpróbálják ott altatni is.

Maradtam is volna szívesen, de az óvónénik elengedtek.

Nap közben felhívtak, sms-t írtak, hogy minden rendben ment, elaludt könnyen, jó étvággyal evett, jól elfáradt az új élményektől.

Elalvás után, épp az uzsonna vége felé kellett érte mennem kb. 15.15-re. minden rendben volt, láthatóan jól érezte magát.

Ma is kicsivel 8 előtt vittem, ugyanígy megyek érte.

Reggel az óvónő jött a csoportszobából elé, köszöntek, megsimogatta, kérdezgette néhány dologról (jól aludtál? reggeliztél? szívesen jöttél? stb.)- még ki is kísérte a bejárati nagy üvegajtóhoz, hogy integessen nekem (otthon megszokta ezt az integetést).

Minden kicsi más- láttunk olyan kislányt is, aki zokokott az anyukája után, az pedig térdelt mellette a csoportszobában. Olyat is, aki csak üldögélt, de nem nagyon találta még fel magát- ezek is valahol mind természetes reakciók.

Minden az óvónőkön és a rugalmasságukon múlik.

nekünk ez a beszoktatás bejött, lehet, hogy másnál épp túl sok vagy túl kevés lenne.

És nálatok?

2013. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk meglepően könnyen ment!:) Bár gondoltam hogy nem lesz gond mert a lányom nagyon barátkozós igazi "társasági lény".

Hétfőn 8körül értünk be ekkor még végig vele voltam a csoportszobában. Ebéd után hazajöttünk. Az első héten még nincs ott alvás.

Ma már 1,5óra után eljöttem,és ebéd előtt mentem vissza érte. Mondták hogy 1x megkérdezte hogy anya hol van,de nem volt egy szava sem. Szépen eljátszott nem sírt!:D Holnap már otthagyom végig.


Nálunk van pár olyan szülő aki tegnap is meg ma is végig a gyerek mellett ült,minden egyes sírásnál ugrottak még akkor is ha az óvónő odament. A gyerek végig rajtuk lógott meg sem próbáltak elmenni egy kicsit.

2013. szept. 3. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi fél 10-re mentünk tegnap, ebéd után jöttünk haza, végig ott voltam, de nem volt rám szükség.

Ma már fél 9-re vittem, és nem mentem be vele. A többi anyukát is elküldték az óvónénik, ami szerintem jó, mert így elkezdődhet az igazi csoportélet. Egyik gyerekkel sem volt különösebb gond, és beszoktatásnál azokra is tekintettel kell lenni, akik már oda járnak, de persze minden gyereknek jól esne, ha ott lenne anya, és bármikor oda lehetne szaladni.

Az is igaz, hogy nekünk kedves, de határozott óvónőink vannak, nagyon jól terelgetik a gyerekeket, nem volt bennem semmi kétely, hogy ma már egyedül hagyjam ott.

2013. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10- re vittem hétfőn először,1,5 órára,otthagytam játszani a gyerekekkel,nem volt semmi gond,az óvónéni hazaküldött.

ma is 10 -re mentünk ma már ott is ebédelt,fél 1 után hoztam haza,holnap már 8 után viszem és marad ebédig,

a többi nap meg majd még kitalálják hogy legyen

imádja az ovit 3,5 éves kislányom szerencsére szeret a gyerekek között lenni, le van foglalva minden perce és neki erre szüksége is van.

2013. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!