Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy jobb a beszoktatás? Ha...

Hogy jobb a beszoktatás? Ha rögtön mély vízbe dobom a gyereket, és otthagyom az óvónőkkel, vagy ha fokozatosan szoktatom, először 1-2 órát, fél napot, végül egész napot marad?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképp a fokozatosság! Nagyon sérülhet lelkileg. Butaság az hogy vannak helyek, ahol nincs is erre lehetőség. Nem ismer ott senkit, nem tudja hol van, kivel van és különben is Anya hol is van?!
2013. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy az óvónéniket, dadusokat már ismeri a gyerkőc, tehát nem lenne minden idegen. Várok még véleményeket. :)
2013. aug. 29. 22:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 nap a beszoktatás, ami annyit tesz, hogy együtt játszhatunk a gyerekkel három délelőtt. Vagyis megismeri a többi gyerekeket és az óvonéniket. Majd hétfőn reggel fél nyolckor elköszönünk egymástól és mehetek érte délre. Én a fokozatos beszoktatásnak jobban örültem volna, de az óvi azt mondja, hogy azok a gyerekeknek a szülei, akik bölcsiből viszik a gyerekeiket oviba, ott nincs lehetőség több napos fokozatos beszoktatásra, ezért az van, hogy adott 6 gyerek akinek ott az anyja, meg 19 akinek nincs (mert már dolgozik ) aminek az a vége, hogy a 19 bőg. Ezért változtatták meg úgy, ahogy fent írtam. Háát, kiváncsi vagyok, hogy mi fog történni...

Egyébként saját emlékeim nincsenek a beszoktatásról, de nálunk anyu mesélte, hogy semmi ilyen nem volt. Bevittek, azt csókolom. Mivel emlékem nincs, talán akkora törés sem lehetett, bízom benne, hogy a fiam is megússza különösebb lelki sérülés nélkül.

2013. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt (hétfőn kezdte az ovit):

Két napot ott voltunk (én is) egy órát.

Majd a hét további 3 napján, ebédig maradt egyedül, én már nem voltam ott.

Majd hétfőtől egész napra maradt!

Szerencsére zökkenőmentes volt a beszokás nálunk, szerintem is a fokozatosság a jó, nem az, ha egyből egész napra ott marad!

2013. aug. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Függetlenül attól, hogy ismeri az óvónőket vagy sem!

2013. aug. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Jo ovono Bem is engedi a "mely vizet" .... Ha az ovono azt mondja, hagyd ott hosszabb időre, akkor nem egy jo szakember....
2013. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 JnéHN ***** válasza:

Sajnos nálunk sincs beszoktatás. Hétfőn vigyem és ebéd után menjek érte, aztán a 2. héttől pedig már marad egész nap.

Kérdeztem, hogy legalább hétfőn nem maradhatnék-e egy kicsit, azt mondták, hogy max egy órát és mennem kell, mert ők nem szeretik, ha ott van anyuka, mert akkor a gyerek azt szokja meg, hogy anya is ott van az oviban.

Szerintem a fokozatosság lenne a legjobb.

2013. aug. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
2 nap alatt, nem fogja megszokni, hogy ott van anya. Inkább azt nem akarják, hogy a szülő lássa, hogy bánnak a gyerekekkel!
2013. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt beszoktatás. A csoport egyik gyerekénél sem okozott lelki sérülést. A lányom már nagycsoportba megy, és imádja az ovit. Első két nap ebédig voltak a gyerekek, harmadik naptól a többség ott is aludt. Enyém is.
2013. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hivatalosan 2 hét a beszoktatás, de 1 hét elég szokott lenni. Hétfőn kezdi a fiam az ovit és először 10-től 11-ig lesz, legalábbis azt mondta az óvónő, így vigyem első nap, majd fokozatosan többet lesz. Igaz, a fiam egy olyan csoportban kezd, ahol a gyerekek már 1 évet jártak együtt.

A 2. héten a szülő nem lehet bent már a gyerekkel a csoportban, vagy a folyosón várhat vagy akár ugye el is mehet, de azt mondták nálunk, hogy pár nap elég szokott lenni a beszokáshoz.

Viszont ismerősömék is most kezdik az ovit, ugyanabban a városban csak másik oviban és náluk sincs beszoktatás, reggel viszi a gyereket és ott kell hagyja.

2013. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!