Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában mindenkinek adnak...

Óvodában mindenkinek adnak kérdőívet? Mit tudnak abból megállapítani?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van a válaszolok között óvónő az jelezze légyszi. Köszönöm.

2013. szept. 6. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A csaladi hátteret. Leginkabb statisztikahoz használják.
2013. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mindenütt azt a formátumot használják-e, de én egy 5 oldalas kérdőívet töltöttem ki. Benne volt:

-szülők neve, munkahely, elérhetőség, foglalkozás

-család szerkezet

-lakás: mekkora, van-e a gyereknek saját szobája

-tervezett baba volt-e, születési súly, hossz, meddig szopott

-mi a család hobbija, mit csinálunk együtt

-szereti-e a meseolvasást, mi a kedvence

-rengeteg jelző közül ki kellett választani, milyen tulajdonságok jellemzik a leginkább

- mik az elvárásaim az óvodai neveléssel kapcsolatban.


Ezek között vannak statisztikai adatok, de sok olyan lényeges információ, ami segít az óvónőknek abban, hogy gyorsan megismerjék a gyereket. Könnyebb, ha előre tudják, mit várhatnak tőle, így hamarabb összeszoknak.

2013. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Óvónő vagyok, mi két papírt töltetünk ki, egyszer egy adatlapot általános adatokkal (személyi adatok, illetve hogy ki viheti haza a gyereket), másszor az anamnézist, ami kb. a fent említett kérdéseket tartalmazza (óvodánként változik). Mi semmilyen statisztikát nem készítünk belőle, elolvassuk, elrakjuk és ha szükséges elővesszük (gyerek betegségei, pszichés történések). Az adatok fontosak a fejlesztéshez (pl.:időre született vagy koraszülött volt-e, mozgásfejlődés...), de akár banális dolgoknál is jó ha van mihez nyúlni(pl.: mivel lehet megnyugtatni vagy hogy ne vigyük színházba, mert fél a sötétben).
2013. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ovono vagyok, ez nem statisztika.

Az a neve nalunk, hogy ismerkedes a gyermekkel.

Azert kell, mert van szamos kerdes, pl.mit szeret ottghon jatszani, hogyan tolti a csalad a szabadidejet, mit szeret enni, mennyit alszik naponta, stb., mert ebbol nagyjabol kepet kapunk a gyermekrol, a szokasokrol. Van olyan resze is, hogy betegseg, etelallergia, stb., ez meg altalanossagban fontos ugyebar. A csaladi korulmenyeket latjuk csaladlatogataskor, de ez a kerdoiv egy jo elozetes.

2013. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!