Miért lehet mindenkinek babája csak nekem nem?

Figyelt kérdés

Komolyan úgy érzem, hogy így van. Minden ismerősöm vagy terhes, vagy már gyereke van. Nekik nincs ilyen problémájuk. Mi két és fél éve küzdünk, mindn orvos elhajt, hogy minden ok, várjunk aztán majd csak sikerül. De nem, és őszintán úgy érzem, hogy nem is fog soha. Most három napot késett, hányingerem volt, és minden tünet, nem beképzeltem, mert miután minden tünet együtt volt, akkor jöttem csak rá, hogy igazából nekem késik. Erre ma megjött. Persze, miért is most sikerült volna, ha eddig se. Nem tudom mi rosszat tettem, hogy így büntet a sors, és hogy másoknak miért jön össze 3 gyerek 1-2 hónap próbálkozással.Sajnos nem vigasztal, inkább csak elkeserít, ha azt válaszoljátok, hogy mi 7-10 évig próbálkoztunk. Én 10 év múlva 40 leszek, akkor már nem tudok szülni. És amúgy se tudok 10 évet még várni. Egyszerűen már elképzelni se tudom, hogy nekünk is legyen babánk, úgy látszik, mi vagyunk a kivételek a sorbol, pedig szeretnénk nagyon. Annyira igazságtalan az élet, én már teljesen elvesztettem a hitem.

Csak jól esett leírni, mert nagyon szomorú vagyok...


2013. aug. 18. 17:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
kitartás, mi bő 3 évet vártunk. Én már le is mondtam róla, mikor egyszer csak jött a gólya......
2013. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Nálunk nem fog, én tudom...
2013. aug. 18. 17:35
 3/32 anonim ***** válasza:
56%
Tudod miért nem fog?Mert így állsz hozzá!Pozitivan es ne görcsölj,nekünk ez valt be,na meg a popsi felpóckolás :D
2013. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Valahogy már nem tudok pozitívan hozzáállni. Úgy örültem, mert biztos voltam hogy sikerült. És megint csak a csalódás. Hogy hihetnék már benne, ha mindig csak csalódás a vége? Kb egy évig bíztam, és hittem. Egy évig harcoltam, trükköztem, orvostól orvosig jártam, fél éve meg már csak kiábrándult vagyok. Nincs már erőm bízni sem. Honnan tudnék erőt meríteni, ha úgyis mindig csak sírás a vége... Sosem szokott késni, sőt most utoljára 5 nappal korábban jött, ezért is éltem bele magam. Csak éppen azt felejtettem el, hogy nekem nem jár gyerek...

Én nem tudok 4 meg 5 évet várni, nem tudom így mi lesz....

2013. aug. 18. 17:58
 5/32 anonim ***** válasza:
22%
Hát akkor hisztizz inkább. Ha neked attól jobb. Úgy viselkedsz mint egy ovis, "jaaaj én nem tudok várni nekem most keeell különben földhöz verem magam"... Komolyan ez az egyetlen életcélod??
2013. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

Mi is két és fél évet küzdöttünk, míg végre sikerült. Nekünk is volt ilyen periódus, hogy hiszti, meg sose sikerül nekünk, stb. Nálunk is mindenkinek összejött körülöttünk, ami nagyon rossz érzés volt. A végén viszont már eljutottunk oda, hogy csak röhögtünk, ha valaki bejelentette, hogy babát vár. És végül egy kis rásegítéssel akkor jött össze amikor egyáltalán nem számítottunk rá és amikor végre el tudtuk engedni a dolgot.

A végére pedig egy gyakorlati jó tanács. Ha két és fél éve próbálkoztok, akkor már bőven ideje van felkeresni egy meddőségi centrumot és célirányosan továbbindulni. Hiába mondják a dokik, hogy nincs semmi probléma, az nem normális, ha ennyi idő alatt természetes úton nem jön össze.

2013. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

Évekig hallgattam dokiktól (szám szerint négynél jártam), hogy egészséges vagyok, lassan 30 leszek, és semmi. Aztán egészen véletlenül másik dokihoz kerültem, aki rendesen kivizsgált, rájöttem, hogy mennyire felületesen bántak velem korábban, mert nála kiderült az inzulinrezisztenciám. Ekkor nem próbálkoztunk babával. Egy évnyi hármas kezelés után első próbálkozós hónapban sikerült a baba. Mindenki azt mondta, hogy nem lehetséges, meddőségi időpontunk volt ekkor már. Én magam is elhittem, hogy nem lehetséges, és láss csodát!!


A depit, amiben vagy ismerem, de mást én sem tudok mondani, mint hogy ha nem mész tovább az úton, akkor biztos a kudarc, ha továbbmész, még lehet siker! A legjobbakat kívánom neked!

2013. aug. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló. Kíváncsi vagyok neked meddig kellett küzdened. Gondolom elsőre sikerült, azoknak szokott hasonló arca meg stílusa lenni...

Hisztizz mint egy ovis, pont ilyen szavara vágyik ilyenkor az ember. Nem 1 meg két hónapja próbálkozunk, hanem két és fél ÉVE, az istenit neki, szerintem jogosan vagyok elkeseredve. Pláne hogy két éve először most késett 1 napnál többet, úgy hogy mondom nem is figyeltem mikor kellett volna megjönnie. De hát ezt csak az érti, aki átéli...

Aki normálisan tudott válaszolni, annak köszönöm.

Ettől függetlenül mától örökre elvesztettem a hitem, nemcsak a babában, de az istenben is. Szeptember 26-ra van még egy időpontom valami hiperszuper nőgyógyásznál, oda még elmegyek, de azzal vége...

2013. aug. 18. 18:48
 9/32 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de szerintem jobban jársz, ha meddőségibe mész. Nekem is volt, hogy nőgyógyászról nőgyógyászra jártam, hátha megmondja a tutit. De semmi. Egy meddőségiben rögtön célirányosan kezelésbe vesznek. Nem tötymörögnek.
2013. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
14%

Hát ez nem jött össze, mert nem csak hogy nincs gyerekem, de nem is akarok soha! :D Épp ma éjszaka álmodtam, hogy terhes vagyok, azt hittem rosszul leszek, hálát adtam az égnek amikor felébredtem.

Itt nem az a lényeg, hogy mit akarsz, hanem az, hogy akármi is a vágyad, nem hisztizni meg sajnáltatni kell magad hanem tenni érte! Hogy örülj neki, hogy ez a legnagyobb problémád mikor másoknak még enni sincs mit. És hogy milyen gáz ha valaki semmit se tud elérni az életben csak hogy van egy gyereke. Ezerféle lehetőséged van te meg itt rinyálsz. Donor, örökbefogadás stb. Az ilyen embereknek egy bizonyos számú támogatás után nem még egy sajnáló szó kell hanem egy nagy pofon, hogy észhez térjenek! Én 10 éve vágyok valamire éjt nappallá téve és még sok év mire talán megkaphatom, de soha eszembe sem jutna ilyen szánalmas módon viselkedni. Csoda, hogy a férjed bírja.

Ja és istennek semmi köze az egészhez. Az egyetlen aminek köze van hozzá, az a biológia.

2013. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!