Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem durva az a "beszoktatás"?

Nem durva az a "beszoktatás"?

Figyelt kérdés
Első nap már reggeltől ott van a gyerek,ott is ebédel, szülő be se mehet 1 percre se, 3. nap már ottalvás! NEm sok ez? Ez beszoktatás lenne???
2013. szept. 10. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Miért, számodra mi lenne az ideális? Ha napközben bemennél ötször hatszor, és mindannyiszor megzavarod a gyerek nyugalmát? Ne legyél már ennyire a gyereked ellensége!
2013. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%

Ha a gyerek nincs elkényeztetve, akkor nincs vele semmi baj.

Ha viszont az anya nélkül nem tud egy percet meglenni, akkor még hetek múlva sem fog az oviban megmaradni.

2013. szept. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Jégtánc ***** válasza:
27%
Kint Németországban ahova a fiaim jártak oviba ott is ez volt.Szerintem ez normális.Nem is volt gond nekik.
2013. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Itt olvastam,hogy máshol pl a szülő bemehet,először 1-2 óra,másnap egyedül van a gyerek 1-2 órát,aztán délig stb...ott alvás meg 1 hét után...Nem ez a beszoktatás?
2013. szept. 10. 15:50
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem elkényeztetett az a gyerek, aki 3 évesen hiányolja az anyukáját és gyors neki, hogy eddig együtt voltak, most meg csak úgy otthagyják. Elég lelketlen ez a beszoktatási mód. Biztosan van, akinek beválik és biztosan van olyan kisgyerek, akinek nehéz időszak ez lelkileg. A férjem már felnőtt férfi, de még most is emlékszik rá, milyen volt, mikor az édesanyja otthagyta az oviban, és mennyire fájt érte a szíve. Az oviról ez jut eszébe először. A kisfiúnk még pici, de előre félek, hogy fog ez menni nekünk, mert én nem tudom elképzelni, hogy egyszerűen csak otthagyom valahol első nap és majd ebéd után megyek érte. Ez nem nekünk való, és ha úgy tetszik, igen elkényeztetjük, hogy nem rakom ki első alkalommal fél napra egyedül.
2013. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Jégtánc ***** válasza:
Gondolom óvoda válogatja.Kisebbik lányom még nem jár óvodába.de ha lesz rá lehetőség ( olyan az óvoda) akkor a rövid beszoktatást választjuk.
2013. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem! A gyereknek értelmesen, nem gügyögve, és elkámpicsorodott szájjal, hanem normális, érthető szavakkal, határozottan el kell mondani, hogy anya most elmegy! Majd visszajön ha vége a munkának, addig itt leszel az aranyos gyerekekkel, és sokat játszol. A gyerek nem hülye! Ha ezt szomorúan, sajnálva közlöd a gyerekkel, azt veszi le, hogy itt baj van. Nem fog idegennel megmaradni hiszti nélkül! Ha itt rontasz, hiába mész te be napközben, akkor sem lesz jobb. ha pedig már az elején jól csinálod, minek kéne bemenned? Mit fogsz te ott jobban tudni, mint a szakemberek? A gyerekednek normális esetben játszania kell, és jól éreznie magát! Ha ez nincs meg, ott te vagy a hibás! Az elkényeztetett gyerekekkel pedig jól kiszúr az anyuka, mert nem is fog tudni beilleszkedni, és még 6 éves korában is csak azt várja egész nap, mikor jön már az anyja, mindezt úgy, hogy dög egyedül ül valamelyik sarokban!
2013. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én bevallom,igen lehet mondani,hogy elkényeztettem a kisfiamat,ez miért baj? 1 szem gyerek,nekem ő az első és nem hagytam még ott sehol órákra idegenekkel! Ez van.
2013. szept. 10. 16:11
 9/20 anonim ***** válasza:

Óvodánként változó a beszoktatás rendje. De még igazából ovis csoportonként is. Nálunk úgy volt, hogy az ovikezdés előtt jöttek az óvónők családlátogatásra, ez volt az az alkalom, hogy kötetlen keretek között találkozzunk, megkérdezzünk mindent, ők megismerjenek minket és a kislányunkat. Szerintem ez így tök jó volt. Ez alapján nekem elég volt az első nap bent lenni a lányommal a csoportszobában. Nekem fontos volt, hogy lássam, hol tölti az idejét, milyen játékok között, milyen kisgyerekek járnak még oda, jó volt, hogy láttam a napirendet (mikor mi történik), láttam, hogy hogy ebédeltetik őket. Egy ilyen nap nekem elég volt arra, hogy másnap (2. nap) már nyugodt szívvel hagyjam őt ott. 2. nap már nem is voltak szülők bent, ami szerintem jó, mert nemcsak az újaknak, de a régieknek is hiányzik az anyukájuk, kicsit igazságtalan, hogy van akinek ott van, másnak meg nincs ott anya. Másrészt a csoportélet is úgy tud elkezdődni szerintem, ha a gyerekek és az óvónők vannak ott, hiszen az az ő birodalmuk.


De ehhez meg kell, hogy legyen a bizalom a szülő részéről, mert csak akkor tud őszintén magabiztos lenni a gyerekével szemben, hogy jó hely az ovi.


Szomszédunknál augusztus utolsó hetében kezdődött a beszoktatás, tehát lement azóta 2 hét, és ma először hagyták ott délelőttre a gyereküket.


Óvónőkkel elégedett vagy? Megmondták, hogy miért ezt a fajta beszoktatást gondolják jónak?


ui: az én kislányom sem volt bölcsis, velem volt 3 évig egyfolytában, és nagyon jól éreztük magunkat itthon, szerintem el is van kényeztetve, de 1 hét után már kiismeri magát az oviban, és jókedvűen jön-megy ott.

2013. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, de durva! És nem azért mert elkényeztetted a gyereket! Nem is értem az olyan válaszokat, hogy azért gondolod durvának, mert el van kényeztetve a gyerek! Komolyan, akik így válaszoltak és helyesnek tartják ezt a beszoktatási módot, az gondoljon már bele abba, hogy akár el van kényeztetve az a gyerek, akár nincs, mégiscsak 3 évig ANYA volt neki a biztos pont, még akkor is ha néha nagyszülőknél aludt vagy hasonló. Egyik pillanatróla a másikra elszakítani egy kisgyereket az anyukájától nagyon nagy lelki törést eredményezhet a gyerekben. És igen, egy gondos szülő kiváncsi arra, hogy hol tölti az idejét a gyerek, amikor nem vele van. Kiváncsi a napirendre, arra, hogy a gyerek hogyan veszi az első akadályokat az életben. Abban az esetben OK ez a beszoktatási mód, ha a gyerkőc már bölcsiből jön, mert akkor ugye már tudja, hogy mi a rend, már megszokta, hogy Anya már nincsen vele. De egy újonnan közösségbe kerülő gyereknek ez STRESSZ! Nem is csoda, hogy sokan újra bepisilnek, akik már szobatiszták, vagy rosszul alszanak éjjel, rémálmok gyötrik őket.

Az én Lányom ugyan bölcsis, ott 2 hét volt a beszoktatás, szépen, fokozatosan ment a dolog (és még így is megviselte őt, mikor rájött, hogy ez mostmár napi rutin lesz), de az ismerősi körben rengeteg gyerkőc kezdte most az ovit és humánusabb beszoktatás mellett is megviseli őket az óvodakezdés.

2013. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!