Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos ovisok Anyukái!...

Kiscsoportos ovisok Anyukái! Mennyi ideig nem teszik ki a gyereket, ha alvásnál bepisil? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte az ovit. 1 hónapig nem volt semmi baleset, múlt héten szerdán és csütörtökön alvásnál bepisilt. Kiderült, hogy középfülgyulladása van. Kapott antibiotikumot, mától engedte oviba a drnő, ha hétvégén nem lázas. Van étvágya, jó a kedve, nem fájlalja a fülét. Ment is, de megint bepisilt :-(. Kiváncsi vagyok, Nálatok hogy van.


Köszi előre is, ha válaszoltok.


2013. okt. 7. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen arra vagyok kíváncsi, hogy Nálatok meddig várnak, csak ezt így nem engedte kiírni.
2013. okt. 7. 17:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, mindig csak alvásnál pisik be? Mikor mi tavaly szeptemberben elkezdtük az ovit, már-már szobatiszta volt...aztán ovikezdéskor elkezdett bepisilni, volt olyan hét, hogy minden nap pisis ruhát vittem haza...de nálunk általában nem alvás közben volt a bepisilés (mert ugyanis attól a naptól kezdve, hogy elkezdtük az ovit, nem alszik délután), hanem játszás közben. Ment ez vagy 3 hónapig, aztán megkértem az óvónéniket, hogy legyenek szívesek nagyon határozottan elküldeni pisilni, mert szerintem az történik az oviban, hogy megkérdezik tőle, hogy kell-e pisilni...a gyerek meg azt mondja, hogy nem...az én fiam pl a mai napig az utolsó pillanatban megy el pisilni csak...

Lényeg, hogy onnantól kezdve, hogy szóltam az oviban, hogy figyeljenek rá, nem volt bepisilés...

Nálunk elég rugalmasak az oviban, szerintem azért nem ritka, hogy egy kiscsoportos bepisil...esetleg biztonság kedvéért vigyél be egy gumis lepedőt, én vittem azt is egy pár hónapig, nem volt gond ebből sem...

2013. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszodat, ment a zöld kéz :-). Alvásnál pisil be, de valószínű azért, mert mondják az óvónők, hogy legyenek csendben, és nem mert szólni :-(. De most már javult a helyzet, remélem elmúlik nála, mert 1 hónapig egyáltalán nem pisilt be.
2013. okt. 13. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

:)

Igen, olyan nálunk is volt, hogy nem is aludt, viszont feküdni, csöndben maradni természetesen kell, és ennek ellenére bepisilt...:O amikor kérdeztem, hogy hát hogy pisiltél be, amikor nem is aludtál, akkor az volt a válasz, hogy azért pisilt be, mert nem lehet kimenni, feküdni kell... szerintem sem mernek szólni...:( tényleg érdemes az óvónénikkel beszélni, nálunk ennek hatására nálunk egycsapásra megváltoztak a dolgok...:)

2013. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ahogy írod, hogy 1 hónapja nem pisilt be, az nagyon jó jel...:)
2013. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz :-).

Szeptemberben nem pisilt be egyáltalán, októberbe sajnos többször is :-(. Kérdeztem az óvónőt, azt mondta, ne aggódjak miatta. Szóltam, hogy lehet félreérti, hogy nem beszélhetnek alvás közben. De érdekes, hogy benn keveset alszik, és mégis bepisil, itthon 2 órát alszik és nem pisil be.

2013. okt. 19. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!