Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez a hozzáállás normális az...

Ez a hozzáállás normális az oviban egy kezdő kiscsoportos esetében, vagy én vagyok túl naiv?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam ma kezdte a beszokást (szept végéig külföldön voltunk). Elsőre csak két órát volt ott, nem mehettem be, az ajtónál elköszöntünk. Természetesen sírt, hogy "anyaaaa, félek" és kapaszkodott az összes ruhámba, amire lefejtették rólam, és bezárták az ajtót. Eddig ok, gondolom, sok helyen így van. De vártam még egy kicsit, vajon meddig sír még... és kb 2 perc után azt hallom, hogy az egyik óvónő elég durva hangon szól rá, hogy "hagyd abba a sírást, nem látod, hogy senki más sem sír???" Erre még jobban üvöltött, és ekkor én elmentem.. Mikor megyek érte, kérdezem, hogy mi volt.. Óvónő: "alig, hogy becsuktuk az ajtót anyuka, nem sokra rá már játszott, evett vmennyit.... Kérdezem, hogy és wc-én volt? Válasz: megmondom őszintén, mi vagy kollektíven visszük ki, vagy kiküldjük őket, tudja, nem érünk rá mindenki (??) felett ott állni." Mondom, de egy elsőnapos kiscsoportosnál sem? Honnan tudja, hol és mit és hogyan kell csinálni, hova kell visszamenni?? Válasz: "reggel megmutattuk hol a mosdó, és ha vki nem jön vissza időben (??), úgyis megnézzük. Könyörgöm, a szerencsétlen gyerek azt sem tudta hogy hol van, és ha nagy wcéznie kell, ki segít neki? És ha elkóvályog?

Akkor az egyik szintén beszokó kisgyerek anyukájától hallottam, hogy a gyümölcsöt (amit mi szülők hozunk), sokszor kint az udvaron kapják meg, úgy, hogy mindenki csupa kosz, homokozós... és hogy a kislányán vmelyik nap a térdénél találta meg a félig ka...is bugyit.. Egy másik kereste a gyerekét, válasz: "ööö, előbb még itt volt".. Tényleg ennyire nem figyelnek még a kicsi gyerekekre sem??

És ez még csak az első nap, komolyan tartok tőle, mik fognak még itt kiderülni majd később.. Vagy ez mindenhol így van? Nesze neked nagybetűs?


2013. okt. 1. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a beszoktatás úgy ment, hogy első nap én is ott voltam és lestem a gyereket messziről, odajöhetett hozzám bármikor. Másnap több időre, harmadnap elküldtek vásárolni :) 1-2 órára, negyedik nap meg pár órát volt ott egyedül. Utána már fél napos volt. De ilyen kegyetlen stílust nem engedtek meg maguknak. Mindig mentek a gyerekkel, első időben pláne kísérgették és foglalkoztak vele, sőt más beszokós gyereknél is láttam, hogy ölben nyugtatgatták, amikor sírt.
2013. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykéim. Nincs másik ovi vagy csoport? Ez dehogy normális! Nálunk a beszoktatást a szülő dönti el, hogy legyen, a hetekig sírós kislányomat az óvónénik felváltva vigasztalták, wc-re a piciket valaki mindig kikíséri, még kislányom tiltakozása ellenére is kimennek vele. A gyümölcsöt szintén a szülők viszik és gyakran az udvaron eszik, de én ezt nem látom tragédiának. A lányom egy hónap után imádja az óvónéniket és a dadust, viszont a szomszéd teremből én is gyakran hallok durva beszédet kiszűrődni.
2013. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, a gyümölcsös sztori még hagyján (hogy az udvaron eszik), és azt is tudom, hogy sok helyen az a szokás, hogy a szülők viszik. De a wc-és dolog, meg ez a "beszoktatósdi" kissé durva nekem. Hogy lehetne ezt úgy megfigyelni, hogy senki ne vegye észre? :)
2013. okt. 1. 19:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem fura. A fiam ovijában másképp van. Ott nem volt beszoktatás, reggel bevittem, délután mentem érte. Annyi a könnyítés, hogy a kicsiket(vegyes csoport) el lehet vinni ebéd után. Nálam ez kiesett a munka miatt. Az első héten minden szép és jó volt, az óvónénik teljesen elképedtek, hogy olyan, mintha évek óta ovis lenne. Aztán elmúlt az újdonság varázsa, és jött a reggeli és délutáni sírás. Először nem hittem el, mikor mondták, hogy ez csak nekem szól, de volt már hogy reggel vissza kellett osonnom, mert a táskámban maradt a ruhája, és tényleg semmi baja nem volt. Délután mindig meglesem, szépen játszik, fülig érő szájjal vigyorog, aztán, ha meglát sír. Ez utóbbi 2 napja múlt el. A csoportos wc-re menetel itt is megvan, pl: udvar előtt vagy alvás előtt. Ha menniük kell közben kikíséri őket az óvónő. Ezt egy elszólásból tudom. Szülői értekezlet után mentem az óvónőhöz, hogy sír-e napközben a fiam. Ez volt a válasz: anyuka, ma, mikor kikísértem a mosdóba, mondtam neki, elmesélem anyának milyen ügyes vagy, és ő ujjongva, ugrálva, tapsikolva köszönte meg. Ergo csak kikísérik őket. Szerintem ez a normális. Bár a mosdó közvetlenül a csoportszobával szemben van, tehát, ha mindkét ajtó nyitva, óvónéni látja a kint ügyködő gyereket, úgy, hogy a többit nem hagyja ott. Gyümölcsöt nekünk is kell vinni, előre be van osztva, mikor ki visz, ezt reggeli/tízórai után kapják meg, ki mikor érkezik. Aki nem 8-ra, hanem 9-re jön, az is kap enni szendvicset+gyümölcsöt, ez kötelező, hogy ebédig kibírják. Ebéd után gyümölcs a desszert, általában alma, de ez benne van az étkezési díjban. Udvaron nem kapnak enni. Nem tetszik, amit leírtál, mert bár a mi ovinkban sem minden tökéletes (volt, hogy pacuhán volt kint a fiam, volt, hogy fordítva volt rajta a pulcsi, de ez csak 1-1 alakalommal), azért ez alulmúlja az én negatív tapasztalataimat. Nem ismersz onnan más anyukákat, akiktől tudsz kérdezősködni? Lehet, egy másik csoportban jobb lenne a fiadnak.
2013. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem jó ovit és/vagy óvónőket választottál. Én ilyen helyen nem hagytam volna ott a kislányomat. Ő is most kezdte az ovit szeptember elején. Első nap reggeltől ebédig ott voltam vele (ahogy a többi anyuka is), DE hozzánk előtte 2 héttel jött a két óvónő családlátogatásra, tehát a kislányom tudta, hogy kihez fogunk menni, nem csupa ismeretlen, idegen ember közé kellett mennie. Várták, nevén szólították, leültek vele játszani, amikor bementünk első nap. Szerintem ez így normális. Második nap már nem mentem be vele, ahogy a többi szülő sem, mert annyira jól működött az első nap, hogy látszott, jó, ha kezdődik a csoport saját kis élete (=gyerekek és óvónők).

Ja igen, első nap én és a kislányom megnéztük a mosdót (kis wc-ket), öltözőt, felfedeztük az ovit. Az első héttől kezdtük, hogy reggel én segítek neki pisilni az oviban, kezet mosni, megtörölni, és úgy megy be a csoportszobába. Tehát ezt együtt tanultuk meg, hogy meglegyen az önbizalma és a helyismerete. Első héten minden ebéd után is, amikor mentem érte, ugyanígy pisilés, kézmosás, utána öltözés. Most már csak felöltöztetem, és itthon pisil. De úgy láttam, hogy nagyon jót tett neki, hogy így szépen megismerkedett az ovival, mert pár hét elteltével már nagyon otthonosan mozog. Nálunk bár vegyes csoport van, tehát több különböző életkorú gyerek, nem mennek ki egyedül pisilni, kakilni, kezet mosni, hanem megy velük a dadus, és segít nekik.

Szóval nem, nekem nagyon nem klappol, ami nálatok van, szívszorító lehet így ott hagyni a kisfiadat az oviban.


Nálunk egyébként elterelik a gyerekek figyelmét (legalábbis megpróbálják, aztán nálunk is volt, aki vigasztalhatatlanul sírt, bármit csináltak az óvónők, de ilyenkor hívták az anyukát, mert az sem állapot, hogy szegény kisgyerek egész délelőtt sírjon az anyja után), nem beszélnek úgy a gyerekekkel, ahogy írtad.

A gyümölcsevésnek pedig megvan a rendje, a gyerekek előtte elpakolják a játékokat a helyükre. Kimennek kezet mosni. Megvannak a naposok, ők terítenek kis terítőt az asztalra, a gyerekek leülnek az asztalokhoz, a dadus behozza a felszeletelt gyümölcsöket tányéron. A gyerekek esznek, közben lehet beszélgetni. Nagyon aranyos kis program. És szerintem nagyon klassz, hogy ilyen napirendjük van, ez is ad egy biztonságérzetet. Az udvari játék a gyümölcsevés és ebédelés közötti időben van.

2013. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

fiam tiszta kiscsoportba jár, 1 hónapja kezdett mindenki, reggel "leadtuk" a gyerekeket, első héten lehetett menni értük ebéd után, kivétel a bölcsiből jöttek, ők ugye maradt a megszokott rendben. enyém már szerdán kikönyörögte, hogy maradhasson, és más gyerekek is, de 2. héttől mindenki maradt.

nem tudom hogy mennek a dolgok, de biztos kifogtuk a legjobb óvónőket mert egyik gyerek se sír, pedig mind kicsi, sok még csak most fogja tölteni a 3-mat.

akármikor megyek a gyerekért, az óvónő ott ül közöttük a földön és játszik velük, rendes foglalkozásokat tartanak, ma pl. gesztenyéből készítettek nyakláncot, enyémnek mondjuk nem volt kedve mert a szerelmével játszottak :D de ilyenért se szólnak.

a fiam ódákat zeng az oviról.

majd látod, de nekem most az a véleményem, hogy ha a gyerek nem szereti és neked is fenntartásaid vannak akkor váltani kell, mert van olyan ami szuper jó.

2013. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem jó ovit választottatok..

Beszoktatás:első két-három nap délig voltam kislányommal,főként óvó nénik játszottak velük(hozzám nem is jött nagyon oda),wc-re is ők kísérték ki,ott is voltak velük végig majd vissza s közben mindent megmutogattak nekik..(én egy ilyen alkalommal kimentem megnéztem hogyan zajlik)Első körben 5 gyerek volt,minden héten bővült 5tel,mire első turnus beletanult,addigra jöttek újak.

máig kiengednek annyi gyereket amennyi wc van(3)és ha túl későnek tartják a visszamenést dadus vagy óvó néni utánuk megy,csoportszobával szemben van mosdó,ajtók nyitva,nagydolognál kiabálnak ha kész vannak és valaki megy segíteni(most kezdtük középsőt és sima csopik vannak nem vegyesek szerencsére)

udvar előtt bent eszik meg gyümit amit mi viszünk

kedvesen nyugodt hangon beszélnek velük,és soha nem fordult elő még hogy ne tudják hol van a gyerekem.

beszoktatásnál 2-3 nap után már ott is aludt,reggel otthagytam sírt de nem sokáig tartott sem reggel sem nem tartott hónapokig,óvó nénivel oda szoktak jönni ablakhoz integetni..

én azt mondom amit írtam az lenne mindenhol normális és elvárható.

nem tudtok ovit változtatni?

2013. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez gáz...

ha teheted vigyétek át másik csoportba vagy oviba, mert ez embertelenség, a gyerekben tök erős szorongás lesz, utálni fogja egy életre az ilyen helyeket...és az iskolában a teljesítmény miatt már nagyon fontos lenne, hogy majd jól érezze magát, ne szorongjon, és ehhez most lesznek meg az alapok...


Meg komolyan mondod, hogy kiengedik egydeül a kiscsoportos a wc-re?? Jézusom...hisz egy oviba bárki bemehet, vagy elcsúszhat a kövön a fürdőbe, vagy akármi...

2013. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is nagyon köszönöm a sok hozzászólást! Ma túl vagyunk a második napon, és a reggeli elköszönés egész jól ment. Édes volt, mosolyogva integetett, de azért amikor csukták az ajtót, láttam, hogy lebiggyedt a kis szája, de akkor is tartotta magát. 11-re mentem érte, épp kint voltak az udvaron. Mivel hamarabb értem oda 10 perccel, meg tudtam kicsit figyelni messziről... Épp egy mászóka tetején volt, és láthatóan küszködött, mert nem tudott lejönni.. Óvónő tőle kb 15 méterre, rá (épp?) nem figyelt... aztán észrevett az óvónő engem, és akkor odament hozzá segíteni.. Bementem, kérdezem, mi volt ma. "Hát anyuka, vért izzadtunk ma délelőtt! Ennek a gyereknek tényleg be nem áll a szája, és a szocializálódást is rendesen szoknia kell még, az öltözködés sem megy úgy ahogy KÉNE" Mondom 2x fél nap (se) után talán még ennyi belefér, nem? Rákérdeztem a wc-re küldésre is: sajnos nem értettem félre, valóban kiküldik az újoncokat is! Aztán ezt még tetőzte, hogy amikor már jöttünk volna el, még szaladgált az egyik gyerekkel, és megbotlott az egyik fa kiálló gyökerébe, és akkorát esett, hogy felrepedt a szája, és az arca, szeme tele lett homokkal, a szájából meg ömlött a vér... az óvónő szeme sem rebbent, a kisfiam ordított, én odamentem, és vittem be a mosdóba letisztogatni, de még negyed óra múlva is sírt.:( Majd jön az óvónő, és megszólal: "még szerencse, hogy itt volt anyuka, mi nem tudtuk volna így megvigasztalni." Nyilván az anyja a legjobb gyógyír, de én úgy láttam, nem is foglalkoztak vele! Szóval mit ne mondjak, második nap és túl sok negatív tapasztalat... De azért megvárok pár hetet, még kíváncsi vagyok, alakul-e.

Viszont szeretném megkérni, aki dícsérte a saját oviját, priviben megírná, melyikről van szó? Csak mint alternatíva.. Egyébként túl sok választásunk nem volt, ez a körzetes ovink, csak ide vették fel. Budapestiek vagyunk. Köszi!

2013. okt. 2. 16:07
 10/22 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Örülök, hogy talán az elválás már könnyebben megy, mi két hét alatt értünk el erre a szintre, pedig szuperek az óvónők. Szerintem tényleg várd ki, hogy fogja érezni magát a pici, hátha a kis barátok feledtetik vele az óvónők hiányosságait, ill.megszokja a stílusukat. Nálunk a szomszéd teremben lévő bunkó óvónéniknél is vidámak a gyerekek (bár én azt nem látom, hogy belül mennyire szoronganak. Viszont az oda nem figyelésre nincs mentség, az biztos. És hidd el, nem a Te gyermekedben van a hiba, ha két nap után még nem tűnik túl szocializáltnak vagy nem megfelelően vetkőzik. (Sajnos vidék, különben ajánlanám.) Még hozzátenném, hogy 28 gyerek van a csoportban, így is mindent megoldanak, a lányom sorra hozza haza az énekeket, a mondókákat és az élményeket.
2013. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!