Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahol mindkét szülő dolgozik...

Ahol mindkét szülő dolgozik mettől meddig vannak a gyerekek oviban?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A párom csak hétvégén jön haza, én 7:45-re megyek dolgozni, így mivel közel van a melóhelyemhez az ovi, így oviba 7:40-re megyünk. A tesómnak kell elhozni 4-kor, mert az óvónők valami olyan törvényre hivatkoznak, hogy nem lehet 10 óránál többet a gyerek az oviban. Az a szerencsénk, hogy így is, úgy is menne a sajátjáért is. Ha valamiért nem ér rá, akkor szólunk a mamának, de csak végső esetben, mert nem kimondottan lelkes :(
2013. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 7-re járok dolgozni, nálunk fél 7-től már lehet vinni a gyerekeket. Nálunk is mama hozza 4-kor, mert nekem is mondták, hogy nem maradhat, ha reggel korán visszük. Szívás, ha nincs mama, akkor ismerős, barát. Nagyon nehéz, de megoldjuk!
2013. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom este 6-ig kötelesek biztosítani a felügyeletet.
2013. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kíváncsi voltam ki hogy oldja meg.Sajnos nekem messze van a melóhelyem az ovitól így fél 7 körül tudom vinni őket és fél 5 körül megyek értük. Szinte elsők vagyunk és utolsók a csoportban. Más nem tudom, hogy csinálja.Tudom sok idő az oviban, nekem is rossz.Az oviban meg furin néznek, célozgatnak.
2013. okt. 1. 18:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Párom folyamatos műszakba dolgozik, így hétköznapra is esik szabadnap. Ha ő viszi, akkor 8 körül érnek be az oviba. Ha én viszem, 7-re érünk be és az apja hozza el fél 4 körül. Ha majd télen tovább kell dolgoznia, akkor én is fogom elhozni fél 5 körül. Én 8-4-ig dolgozom, párom 6-2-ig.


10 órát lehet az oviba én úgy tudom. Kedves 1, tovább is lehetne a gyereked az oviban.

2013. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is gond, plusz még van egy elsős tesó is.

A menetrend reggel: ovi-suli-meló, visszafelé melóhely-suli-ovi. Földrajzilag így esnek az intézmények.

Én reggel nem is tudom vinni őket, mert mire kinyit az oviügyelet, nekem már a buszon kell ülnöm. (Eredetileg fél nyolcra jártam) Most inkább kértem munkaidőrend változtatást, és hétre járok, így elméletileg fél négykor el tudok jönni a munkahelyről. A suliban elvileg négyig van a gyerek, de anyukám besegít, és elhozza fél négykor, így el tudjuk érni a korábbi buszt (negyed ötkor), és így háromnegyed 5 -5 körül érek az kicsiért az oviba. Így a kicsi majdhogynem kitölti a tíz óráját sajnos az oviban, (reggel negyed nyolc körül ér be, mert a nagynak háromnegyed nyolcig a suliba kell érni).

Nagyon nem jó ez így, de nincs más megoldás.

Én közben meg azt nem értem, hogy létezik, hogy az ovis szülők (anyukák) kb. 80-90%-a gyeses, háztartásbeli, vagy 4-6 órában dolgozik? Mert reggel 8-fél kilenc után ér be a gyerekek jelentős része, és délután fél 4-4-kor már csak lézengenek páran az oviban.

2013. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem akarom a kedélyeket hergelni, de én viszonylag szerencsés helyzetben vagyok. A férjem igaz műszakban dolgozik, így elméletileg napi egy fuvart tudna vállalni,de nem szükséges, mert én 6 órában dolgozok 9-15-ig. 8-ra viszem a fiamat oviba, mert akkor van reggeli, és 15:300-16:00 körül megyek érte.
2013. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én hozom, viszem, mert én 6 órában dolgozom, férjem normál munkarendben. Tehát reggel kb. háromnegyed 8-ra beérünk és fél 4-re tudok ott lenni érte. 5 éves kislány anyukája.
2013. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én tanítok és kérhettem, hogy ne legyen első órám. Így 8-ra viszem a lányunkat az oviba, akkor van reggeli. Ha valami miatt be kell mennem, akkor apa viszi, mert neki nem gáz, ha nem ér be időre. Délután én megyek érte 1-re, ebéd után. Itthon alszik. Félállásban dolgozok, nem mindegy.
2013. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk reggel 7-től 5-ig lehet a gyerek. De aki már 5-kor megy,megkérik,hogy oldják meg,hogy valaki elmenjen a gyerekért hamarabb,merthogy ez már nagyon hosszú idő a gyereknek! Az óvoda tájékoztatása szerint fél 6-kor már viszik a gyereket a gyivibe,ha nem mennek addig érte!
2013. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!